• TRÉNUJEME V NOVEJ TELOCVIČNI

• Tréningy O2 Športovej akadémie Mateja Tótha (O2 ŠAMT) Malacky prebiehajú v zrekonštruovanej telocvični ZŠ Záhorácka, ktorá aktuálne patrí k najmodernejším na Slovensku.

Veríme, že aj vďaka kvalitnejším podmienkam novej telocvične budú mať deti k športovaniu opäť o niečo bližšie.

Po tréningu nám deti radi zapózovali na športovom náradí a s náčiním, ktoré majú v obľube najviac.

• Zúbkove pramene - školské kolo 2. stupňa

• 15.2.2023 nám 23 druhostupniarov spríjemnilo popoludnie recitáciou poézie a prózy. Ich recitačné schopnosti sú naozaj hodné závidenia. Bol to pre nás zážitok. Ďakujeme. Víťazom držíme päste v ďalšom kole 😉

• Zúbkove pramene - školské kolo 1. stupňa

• Dnes sa konalo školské kolo recitačnej súťaže v prednese poézie a prózy s názvom Zúbkove pramene. Devätnásť prvostupniarov nám prednieslo ukážky. Niektoré boli aj úsmevné, no všetky poučné. Víťazi nás budú reprezentovať v okresnom kole. Budeme im držať päste 😉

• Turnaj v minihádzanej

• V sobotu 11.2.2023 sa v Reedukačnom centre v Sološnici konal turnaj v minihádzanej - ročníky narodenia 2012/2013 a 2014 a mladší. Zúčastnili sa ho aj žiaci našej školy. V oboch kategóriách naša škola obsadila 4. miesto. Ďakujeme organizátorom - hádzanárom TJ Strojár Malacky a aj reedukačnému centru za zapožičanie telocvične. Samozrejme, vďaka patrí aj rodičom, ktorí si našli čas a strávili pekné dopoludnie s nami a ich deťmi.

• 1.B na exkurzii v Bratislave

• Pamätáte si na vianočné trhy v našej škole? Možno ste už viacerí zabudli, no vďaka zárobku na týchto trhoch sme sa mohli my, žiaci 1.B, vybrať do Bratislavy na úžasnú výstavu lega a zároveň sme mali možnosť manipulovať a vytvárať rôzne malé i veľké veci z tejto stavebnice. Bol to pre nás nezabudnuteľný zážitok. Preto všetkým tým, ktorí si ešte v decembri zakúpili v našom stánku hoci i maličkosť, srdečne ďakujeme. Lego výstavu vrelo odporúčame všetkým milovníkom tejto skvelej stavebnice 😉.

• Šikovníci z 1.D

• V stredu strávila 1.D vyučovací deň na čerstvom vzduchu. Turistika - presun na klzisko do zámockého parku a späť do školy aj s ťažkými batohmi, hodinka telesnej na ľade a prvouka - poznávanie krásnych stromov po ceste. Žiaci sú veľké šikulky, všetko sami bez reptania zvládli.

Triedna učiteľka Vlasta

• 2.A v akcii

• Na prvý pohľad trma-vrma. V 2.A však vládla čulá pracovná atmosféra. Prvouka v tejto triede patrí medzi najobľúbenejšie predmety. Tento týždeň žiakom robí spoločnosť BERTA.

• Všetkovedko

• Oceňovali sme riešiteľov Všetkovedka. V súťaži boli otázky z oblastí, s ktorými sa doteraz druháci, tretiaci a štvrtáci stretli – prvouka, prírodoveda, vlastiveda, slovenský jazyk a literatúra, matematika, anglický jazyk, hudobná výchova, výtvarná výchova, informatická výchova, dopravná výchova. Všetkovedkovi učni dostali ceruzku a tí, ktorí získali titul Všetkovedko, boli odmení darčekom od Všetkovedka. Blahoželáme!

• Zimná škola v prírode

• Žiaci druhých, tretích a štvrtých ročníkov absolvovali minulý týždeň zimnú školu v prírode. Bol to týždeň plný snehu, pohybu, rôznych aktivít a hlavne lyžovania v lone Strážovských vrchov. Väčšina detí stála na lyžiach prvýkrát, no už druhý-tretí  deň sa všetci vedeli vyviezť vlekom na kopec a ten potom zlyžovať. Večery sme si spestrili rôznymi súťažami a hrami. Deti si upevnili priateľstvá so spolužiakmi a mnohí si našli aj nové. Domov sme odchádzali s dobrým pocitom, že sme urobili niečo dobré pre naše zdravie a pohybovú gramotnosť. Celý týždeň sa o nás starali, učili nás lyžovať, robili nám program a mojkali nás p. učiteľky Lucka Slovincová, Anička Martiniaková, Vlastička Pancáková, p. vychovávateľka Anička Andrášiková, animátori Paťka a Sebi a o naše zdravie sa starala pani zdravotníčka Vierka Poláková.

Za všetkých účastníkov Lucia Slovincová

• Momentky z triedneho kola Zúbkových prameňov v 2.A

• Dievčatá v šatách, chlapci v košeliach a motýlikoch.... Deti si pripravili hľadisko aj javisko a pani učiteľka pripravila bufetový stôl. Pri výbere básní vyhrávala spisovateľka Krista Bendová.

Pred samotnou recitačnou prehliadkou boli odmenení Melánka Pellerová a Jonáško Kratochvíl za reprezentáciu triedy v prednese povestí "Šaliansky Maťko" . Ďakujeme.