Kontakt O škole Novinky Rozvrh Úspechy našich žiakov Vyučovanie po novom Fotoalbum Školský časopis
 

 

                                                               

 

 • 46. ročník Behu oslobodenia a 12. ročník Pohára CVČ

  Vážení rodičia, milí žiaci, pozývame Vás na 46. roč.Behu oslobodenia a  12.roč. Pohára Centra voľného času , ktorý sa uskutoční 8.mája 2018 /utorok/, na futbalovom štadióne v Zámockom parku.Od 8.00 do 9.30 hod.bude prezentácia, nástup, otvorenie.Od 9,30 hod.súťaže jednotlivých kategórií, o 11,15 hod.slávnostné vyhlasovanie výsledkov.

  Spoločne môžme zabojovať o Pohár CVČ. Prvých päť pretekárov v každej kategórii sa bude bodovať ( 5,4,3,2,1 ) a súčet stanoví víťaznú školu. Samozrejme prví traja v každej kategórii získajú vecnú cenu a diplom.

  Tešíme sa na tvoju účasť!

 • Stretnutie s pánom primátorom

  Milí rodičia,

  ako sme vám sľúbili, prinášame súhrn z nášho stretnutia zástupcov RZ Záhorácka 95 s primátorom mesta Jurajom Říhom.

  Dňa 12. 4. 2018 nás prijal na náš podnet primátor Juraj Říha. Zástupcovia RZ boli v zložení  Sylvia Caunerová - predsedníčka RZ, Jana Čelková - tajomníčka RZ a Jana Houndjo - členka výkonného výboru RZ.  Atmosféra bola veľmi príjemná a uvoľnená. Členky RZ predstavili aktivity nášho združenia ako aj projekty, do ktorých sa naše RZ zapája, aby zveľadilo priestory školy a zlepšilo vyučovací proces. Poďakovali sa pánovi primátorovi za záujem o riešenie akútnych problémov, s ktorými naša škola bojuje. Ako vieme, hlavným problémom sú nevyhovujúce sociálne zariadenia, staré chodby a vstupný vestibul. Škola však bojuje aj s vysokými nákladmi na vykurovanie, ktoré zhltnú veľkú časť rozpočtu školy. Problémom je aj starý nábytok v triedach a školských kluboch, či dlhodobo zlé meno školy.

  Primátor sa už teraz aktívne venuje aj našej škole a pozdravuje všetkých rodičov. Vníma predovšetkým prevádzkové problémy a pracuje na ich odstránení. Len nedávno sa skončila prvá etapa zateplenia našej budovy a pred školou sa vybudoval nový chodník. Vo všetkých triedach a  v jedálni sa položila plávajúca podlaha v hodnote 60 000 EUR. Už v lete čaká školu druhá etapa zateplenia v hodnote 120 000 EUR a regulácia vykurovania v hodnote 30 000 EUR, ktorej súčasťou sú  nové termostatické hlavice. Pán primátor prisľúbil, že bude aktívne komunikovať s dodávateľom tepla o možnosti zníženia nákladov na vykurovanie. Ak však neuvidí benefity z regulácie, nebráni sa ani vybudovaniu vlastnej kotolne pre našu školu.

  Zároveň prisľúbil, že v návrhu budúcoročného rozpočtu vyčlení  200 000 EUR na kompletnú rekonštrukciu sociálnych zariadení, chodieb a vstupného vestibulu. Rozpočet sa bude predkladať v septembri.

  Okrem toho stále pracuje na viacerých projektoch. Známy je napríklad projekt zimnej haly, ktorý by pozdvihol nielen úroveň našej školy, no celého regiónu. V schvaľovaní sa nachádza už aj projekt na rekonštrukciu jazykových, odborných a PC učební v hodnote 200 000 EUR, ktorý by sa mohol realizovať už v lete.

  V neposlednom rade sa v rámci budovania novej cyklotrasy z Kostolišťa cez centrum mesta až na stanicu vybuduje pri škole krytý prístrešok pre bicykle, čo nielen uľahčí dochádzku deťom do školy, no ich cesta bude aj bezpečnejšia.

  A to nie je všetko, už čoskoro sa snáď budeme tešiť aj z nového nábytku v našich triedach či v školskom klube.

  Všetko ide správnym smerom, dúfame, že nielen tieto zmeny, no i pohoda v škole a výborné výsledky našich športovcov prispejú k vylepšeniu mena našej školy. Naša škola je naozaj nad pomery veľká, krásna a má kvalitných pedagógov, no záleží aj na nás rodičoch, ako k nej budeme pristupovať. My z RZ budeme aj naďalej usilovne pracovať na tom, aby vaše deti chodili do našej školy rady.

   

  Jana Čelková

 • Jazykový kvet - krajské kolo

  Dobrá správa pre fanúšikov jazykových súťaží!!!

  Piatok trinásteho bol pre nás šťastným dňom. Postúpili sme v súťaži Jazykový kvet do celoslovenského finále!!!☺

 • Oznam - zber papiera

  Vážení rodičia, milí žiaci, prosíme Vás, aby ste od štvrtka 19.4. do pondelka 23.4. uskladňovali papier v triedach, za pochopenie ďakujeme!

 • ZBER PAPIERA
 • "...a tak sme sa zapísali!"

  Minulý víkend bol pre malých predškolákov veľmi dôležitý - začal sa zápis do školy. Deti prichádzali spolu s rodičmi i súrodencami.Pri pani učiteľkách si overovali aké to asi bude v tej ozajstnej škole. Pre deti, ktoré čakali na zápis si p. učiteľka Adamovičová pripravila malú dielničku Montessori. Písali písmenká do piesku, modelovali ich podľa predlohy, navliekali korálky, hrali s kameňmi piškvorky... Každý zapísaný školák si odniesol zo školy ozajstnú miniškolskú papierovú tašku s malým prekvapením. Všetkým našim budúcim prváčikom prajeme ešte pekné chvíle v materskej škole a tešíme sa na stretnutie v septembri!

 • Poďakovanie Olinke Bartalskej

  Vedenie školy touto cestou ďakuje Olinke Bartalskej za sladké darčeky pre deti k zápisu.

 • Ocenenie Laury Belanskej

  Naša Laura získala krásne ocenenie z vydavateľstva CBS, ktoré sa zaoberá tlačou ručne maľovaných cyklomáp. Vieme, že Laura je všestranný talent a svojou usilovnosťou a krásnym obrázkom prispela k dobrej veci. Milá Laura, ďakujeme za krásnu reprezentáciu a prajeme ešte veľa úspechov.

 • Športovci v časopise

  O Športovej akadémii Mateja Tótha, ktorú v našej škole vedie p. uč. Vargová a p. uč Filip, písali aj v bezplatnom vydaní časopisu Sóda 1/2018, ktorý vydáva O2 Slovakia, s.r.o. 

  Prečítajte si ;) .

 • Jarné prázdniny na ľade

  Základná škola Záhorácka zorganizovala na ľadovej ploche v Zámockom parku v Malackách „Jarné prázdniny na ľade“.

  V rámci podujatia denne prebiehal nácvik a zdokonaľovanie techniky korčuľovania, základov ľadového hokeja a nechýbali ani obľúbené pohybové hry na ľade.

  Na aktivitách sa okrem žiakov školy mohli aktívne zúčastňovať aj ich rodičia.

  Hlavným cieľom organizátora bolo osvojenie si korčuliarskej gramotnosti a zmysluplné využite voľného času u detí, ktoré počas prázdnin nemali iný program.

  Jarné prázdniny na ľade - fotografie

   

  PaedDr. Petr Filip

 • Dni otvorených dverí pre škôlkarov

  Tento týždeň k nám do školy zavítali malí predškoláci z MŠ Malacky a z MŠ Kostolište. Spolu s našimi deťmi si zaspievali, zarecitovali, poznávali písmenká, počítali a na záver si naši žiaci vymenili miesto so škôlkarmi a škôlkari si vyskúšali školské lavice. Prváci im ukázali učebnice, zošity a iné pomôcky. Krásne darčeky dostali naše deti od škôlkarov, no i deti z MŠ si odnášali zo školy malé darčeky, ktoré naopak vyrobili deti v ŠKD spolu s pani vychovávateľkami. Tešíme sa na stretnutie opäť o rok!

 • POĎAKOVANIE
  28. 3. 2018

  Vedenie školy touto cestou ďakuje rodine Juhásovej za kvetinové dary pre našich učiteľov. I vďaka Vám bol ich deň o čosi viac krajší a voňavejší....

 • Deň učiteľov
  28. 3. 2018

  Jediným učiteľom hodným toho mena je ten, ktorý vzbudzuje ducha slobodného premýšľania a rozvíja cit osobnej zodpovednosti. —  Jan Amos Komenský

   

  1. Som radca a psychológ dieťaťu plnému problémov.
  2. Som  policajt, keď sa dieťa vymyká z pod kontroly.
  3. Som cestovný sprievodca, ktorý navrhuje všetky výlety počas roka.
  4. Som dôverným priateľom, ktorý utiera plačúcemu dieťaťu slzy.
  5. Som knihovníkom, ktorý zoznamuje deti s dobrodružstvami kníh.
  6. Som dozorca, ktorý stále rieši malé problémy.
  7. Som jasnovidec, ktorý učí všetko, čo každý len háda.
  8. Som fotografom, ktorý zachytáva rast dieťaťa každý rok.
  9. Keď mamaotec odídu, stávam sa oboma.
  10. Som doktor, ktorý vyšetruje, ak je dieťaťu zle.
  11. Som bankárom, ktorý zbiera peniaze na milión detských vecí.
  12. Som politik, ktorý musí poznať všetky tie zákony a chápať všetky triky.
  13. Som manažér všetkých detských osláv, ktoré oslavujem s nimi.
  14. Som dekoratér, ktorý zdobí každú stenu v triede.
  15. Som reportér, ktorý informuje o aktuálnych eventoch.
  16. Som detektív, ktorý rieši malé záhady vrcholliace napätím.
  17. Som šašokomediant, ktorý rozosmieva deti.
  18. Som odborník na výživu, ktorý sa neustále uisťuje, či dieťa zjedlo všetko.
  19. Keď sa zdá, že sme sa zatúlali od našich hodnôt, stávam sa kazateľom.

  Ale som šťastná/šťastný, že som týmito ľuďmi.....

  Som hrdá/hrdý, že môžem povedať:“SOM UČITEĽ“

  Milí naši učitelia, dovoľte nám, aby sme Vám vo Váš deň poďakovali za Vašu prácu, Vašu ochotu, trpezlivosť pri náročnej práci, ktorú i napriek všetkému máte radi. Deti sú naša budúcnosť a čo ich naučíme, to nám oni raz mnohonásobne vrátia - lásku, porozmenie, chápavosť, trpezlivosť.... 

   

 • 1. miesto na okresnom kole
  27. 3. 2018

  Do okresného kola recitačnej súťaže Zúbkove pramene sa postupuje cez obvodné kolo. Matúš Klas, žiak 7.B triedy, vyhral obvodné i okresné kolo a postúpil do krajského kola. Veríme, že bude úspešný i v treťom kole. Matúš, blahoželáme ti!

 • Návšteva z MŠ
  27. 3. 2018

  Mali sme v škole veľkú návštevu - na prvákov sa prišli pozrieť budúcoroční prváci. Boli veľmi šikovní. Zapojili sa do úloh a predviedli svoje zručnosti. Tešíme sa na vás ;)

 • Oceňovanie žiakov - Pytagoriáda
  27. 3. 2018

  Dnes boli v riaditeľni "na koberci" šiesti úspešní riešitelia okresného kola Pytagoriády. Žiakov pani riaditeľka pochválila, odmenila a povzbudila do ďalších úspechov. Boli to: Denis Štupák, Martin Čelko, Matej Barca, Silvia Pullmannová, Michaela Švecová  a Matej Kovalík. Blahoželáme! 

 • Sme najaktívnejšia škola!

  Komisia pre vzdelávanie, mládež a šport Mestského zastupiteľstva v Malackách v piatok 23.3.2018 vyhodnotila súťaž Najaktívnejšia škola za rok 2017. Naša škola vďaka vysokej účasti na súťažiach a početnej zapojenosti žiakov do súťaží získala 1. miesto.Tešíme sa!!!

  Ďakujeme žiakom i rodičom, ktorí nás podporujú účasťou na súťažiach tiež počas voľných dní ;) .

 • Jedno biele, druhé čierne a to tretie zafarbené ....

  Do galérie Kraslice boli pridané fotografie.

  Dnes sme vyhlásili výsledky hlasovania v súťaži o naj... kraslicu. Kraslice boli od výmyslu sveta (nechajte sa inšpirovať). Detská porota napokon rozhodla takto:

  Kategória 1. - 2. ročník:

  1. miesto - Viki Jesná

  2. miesto - Denis Baláž

  3. miesto - Erik Pešek

  4. miesto - Filip Macejka

  5. miesto - Remus Ciprian Corjescu

  Kategória 3. - 4. ročník:

  1. miesto - Alexandra Kršková

  2. miesto - Tatiana Ďurdíková

  3. miesto - Alex Pajonk

  4. miesto - Dominika Hustá

  5. miesto - Hanka Cibulková

  2. stupeň:

  1. miesto - Aneta Deáková

  2. miesto - Tamara Hrubá

  3. miesto - Martina Moravčíková

  4. miesto - Karen Grígelová

  5. miesto - Lukáš Suchánek

  Blahoželáme a tešíme sa na budúcoročné tvorenie!

 • KLOKAN- matematická súťaž v našej škole

  Do galérie KLOKAN- matematická súťaž na našej škole boli pridané fotografie.

  V pondelok 19.3.2018 sa žiaci našej školy zapojili do matematickej súťaže KLOKAN. Úlohy boli náročné,ale veríme, že súťažiaci pri ich riešení využili doposiaľ získané vedomosti a zapojili aj logické myslenie. Už teraz sa tešíme na výsledky.

 • Tretiaci v knižnici

  Do galérie Osmijankove rozprávky boli pridané fotografie.

  V utorok 13.3.2018 boli tretiaci v mestskej knižnici. Interaktívnou formou sa s pani knihovníčkami porozprávali o Osmijankových rozprávkach.

strana: