Kontakt O škole Novinky Rozvrh Úspechy našich žiakov Vyučovanie po novom Fotoalbum Školský časopis
 

 

                                                               

 

 • Deň jablka

  Deň jablka v 2. A a 3.C triede bol veľmi chutný a poučný. Žiaci si pochutnávali na naozaj výborných jabĺčkach a popritom rozmýšľali,  čo všetko o nich vedia. Sami vytvorili pojmovú mapu a napísali zopár viet o jabĺčku....veď si prečítajte wink.

  Foto: Deň jablka

 • Mesiac úcty k starším

  Pri príležitosti Mesiaca úcty k starším si žiaci 1.B, 2.A a 3.C triedy pripravili pre svojich starkých milé prekvapenie. Pozvali ich do triedy, aby si spolu zaspomínali na svoje školské časy. Vnúčence ich privítali pekným programom, spolu riešili úlohy zo slovenčiny a matematiky. Starkí pomáhali, napovedali a ich úsmev na tvári značil, že sa v triede cítili príjemne. Určite sa tešia na ďalšie takéto stretnutie heart.

  Pani učiteľkám ďakujeme, že starkých na svoje hodiny pozvali. Nie je totiž jednoduché mať v triede toľko zvedavých očí a sústrediť sa pri tom na vyučovanie detí yessmiley.

  vedenie školy

  Foto: Mesiac úcty k starším

 • Športová akadémia Mateja Tótha - prihlásenie

  Prosíme všetkých rodičov, ktorí súhlasia, aby ich deti v aktuálnom školskom roku 2017/2018 navštevovali Športovú akadémiu Mateja Tótha (ŠAMT) o potvrdenie záujmu prostredníctvom elektronickej pošty (petr.filip@centrum.sk alebo filip.petr@zs4malacky.sk).

  Tréningy budú prebiehať každý utorok a štvrtok v čase 15,30 - 16,30 hod. vo veľkej telocvični ZŠ Záhorácka v Malackách.

  V závislosti od počtu záväzne prihlásených detí budú stanovené podmienky účasti, o ktorých Vás budeme obratom informovať elektronickou poštou.

  PaedDr. Eva Vargová a PaedDr. Petr Filip (tréneri ŠAMT)

 • O naj... tekvicu
  19. 10. 2017

  Plagát tu: tekvice.pdf

   

 • NIMBUS
  6. 10. 2017

  Žiaci 2.A a 3.C spolu so svojimi pani učiteľkami navštívili vo štvrtok 5. októbra 2017 v Bratislave špeciálny autobus. Vďaka projektu NIMBUS, ktorý zastrešuje občianske združenie Edufactory a nezisková organizácia Edulab, si mohli deti vyskúšasť hravé učenie v praxi pomocou 12 inovatívnych edukatívnych projektov.

  Deti boli nadšené a učenie ich veľmi zaujalo. ĎAKUJEME za možnosť projektu sa zúčastniť!

  Foto: NIMBUS

  Viac info: https://eduworld.sk/cd/zuzana-granska/3583/projekt-nimbus-inovativne-projekty-vzdelavanie-hrou

 • Krúžok
  2. 10. 2017

  Pre deti je izba prvým priestorom, v ktorom dokážu aktívne prejavovať svoje city. Žiaci z krúžkov „ Z každého rožku trošku „ a „ Raz sem, raz tam „ sa v sobotu ocitli v priestoroch izieb, ktorých základné interiérové prvky ako posteľ, skriňa, stôl sú originálne výtvarne interpretované a prepojené s hlavnými znakmi jednotlivých umeleckých období – impresionizmus, kubizmus, expresionizmus....Deťom sa IZBY veľmi páčili a nevedeli skôr v ktorej sa majú pohrať.

  Do galérie Krúžok boli pridané fotografie.

 • Divadlo
  2. 10. 2017

  V pondelok 25. 9. sa žiaci prvého stupňa zúčastnili krásneho, veselého no i poučného predstavenia Divadla Žihadla–Apači a Papáči.

  Do galérie Divadlo boli pridané fotografie.

 • !!! Navštívil nás Matej Tóth !!!

  28. septembra nás navštívil olympijský víťaz Matej Tóth. Dôvodom bolo 1. miesto v bežeckej súťaži, do ktorej sa zapojilo v našom okrese 67 bežcov. Spoločne nabehali takmer 19 000 kilometrov. Všetkým srdečne ďakujeme!!!

  Matej nám prišiel odovzdať ročný grant na Športovú akadémiu Mateja Tótha. 20 prvostupniarov bude v tomto školskom roku bezplatne trénovať pod dohľadom vyškolených trénerov - p. uč. Vargovej a p. uč. Filipa.

  Žiaci boli nadšení. Matej ich svojím rečníckym talentom a príjemným vystupovaním motivoval k pohybovej aktivite.

  SRDEČNE ĎAKUJEME!

  Foto: Návšteva Mateja Tótha

 • Športová akadémia Mateja Tótha

  Zvíťazili sme v súťaži Dobrý beh!

   

  Základná škola Záhorácka, Malacky sa stala víťazom súťaže Dobrý beh „Zapoj sa, behaj a vyhraj Športovú akadémiu M. Tótha powered by O2 pre svoj okres“, keď z ôsmych zapojených škôl v bratislavskom kraji získala najviac bodov.

  Na víťazstve školy vo vyššie uvedenej súťaži má zásluhu najmä 67 bežcov, ktorí sa prostredníctvom vytvoreného systému za školu zaregistrovali a od začiatku apríla až do konca augusta 2017 spoločne nabehali 18562,93km.

  ZŠ Záhorácka tak získa Športovú akadémiu Mateja Tótha (ŠAMT) pre 20 žiakov školy na celý školský rok 2017/2018 bezplatne a spojí tak svoje meno s celoslovenskou podporou mládežníckeho športu.

  V rámci základných škôl je projekt určený pre deti mladšieho školského veku (1. - 4. ročník ZŠ), ktoré pod dohľadom vyškolených trénerov, s využitím prepracovanej metodiky a špeciálne navrhnutých pomôcok budú 2-krát týždenne po 60 minút rozvíjať svoje pohybové schopnosti a športový talent.

  Slávnostné odovzdanie Certifikátu ŠAMT sa uskutoční vo štvrtok 28. septembra o 8,00 hod. v priestoroch školy, za osobnej účasti olympijského víťaza a majstra sveta v chôdzi, Mateja Tótha, zástupcov ŠAMT a spoločnosti O2.

  Základná škola Záhorácka 95 by touto cestou rada vyjadrila poďakovanie všetkým, ktorí sa zapojili do súťaže a pomohli získať bezplatnú ŠAMT pre svojich žiakov v aktuálnom školskom roku.

  Z výsledkov súťaže o ŠAMT:

  1. ZŠ Záhorácka, Malacky – 29594,22 b. (67 bežcov, 18562,93 km)

  2. ZŠ s MŠ Milana Hodžu, Bratislava – 28257,07 b. (45 bežcov, 10357,31 km)

  3. ZŠ Fándlyho, Pezinok – 9442,1 b. (37 bežcov, 5177,53 km)

  4. ZŠ Dudova, Bratislava – 9211,67 b. (30 bežcov, 9414,69 km)

  5. ZŠ Pavla Horova, Bratislava – 4223,33 b. (24 bežcov, 3762,88 km)

  6. ZŠ Osloboditeľská, Bratislava – 3725,75 b. (16 bežcov, 2178,66 km)

  7. ZŠ sv. Vincenta de Paul, Bachova, Bratislava – 2861,03 b. (12 bežcov, 2992,17 km)

  8. ZŠ Mlynská, Senec – 1322,73 b. (4 bežci, 964,27 km)

   

  Pozn.:

  Body = nabehané km * koeficient prepočtu podľa počtu obyvateľov v okrese

   

  PaedDr. Petr Filip

 • Pozvánka na Malacký kilometer 2017

  Príďte si zabehať!

   
  Pozývame všetkých žiakov a ich rodičov na Malacký kilometer, ktorý sa uskutoční v sobotu 30. septembra 2017 na bežeckej dráhe futbalového štadiónu v Zámockom parku v Malackách.
   
  Podujatie je súčasťou Záhoráckeho detského bežeckého pohára a taktiež je zaradené do súťaže o najaktívnejšiu školu v oblasti športu v rámci mesta Malacky.
   
  Pre najrýchlejších troch v každej kategórii sú pripravené medaily a vecné ceny, pre každého pretekára bude zabezpečené občerstvenie.
   
  Príďte si zabehať, urobiť niečo pre svoje zdravie a pomôcť našej škole v poslednom podujatí v rámci súťaže o najaktívnejšiu školu v oblasti športu!
   
  PaedDr. Petr Filip
 • Najaktívnejšia škola v oblasti športu

  Na Večernom behu zdravia s najvyššou účasťou!

  Po siedmom podujatí uskutočnenom pod záštitou Komisie pre vzdelávanie, mládež a šport pri Mestskom zastupiteľstve v Malackách si naša škola upevnila vedenie v rámci súťaže o najaktívnejšiu školu v oblasti športu.

  Na Večernom behu zdravia - Behu vďaky SNP 2017 sme dosiahli viac ako 11 %-nú účasť, čo bolo vzhľadom k počtu žiakov najviac spomedzi všetkých zúčastnených škôl.

  Ďakujeme všetkým 56-tim chlapcom a dievčatám, ktorí reprezentovali našu školu a prispeli k triumfu ZŠ Záhorácka!

  Najbližšie podujatie v rámci vyššie uvedenej súťaže sa uskutoční v sobotu 29. septembra pod názvom "Malacký kilometer".

  PaedDr. Petr Filip

   

   

 • Škola v procese rozpadu rodiny
  21. 9. 2017

  V rámci projektu "Rovesnícka mediácia ako preventívny program v boji proti kriminalite mládeže", ktorý v našej škole realizujeme za finančnej podpory Rady vlády SR so spoluúčasťou združenia rodičov, dnes do našej školy zavítala JUDr. Dagmar Tragalová - právnička, mediátorka a lektorka akreditovaných vzdelávacích programov. Špecializuje sa na oblasť rodinnoprávnych sporov, je zriaďovateľkou a riaditeľkou Mediačného centra v Poprade a prezidentkou Asociácie mediačných centier na Slovensku. Našim učiteľom profesionálne, no pútavo a s praktickými radami odprezentovala, čo prináša deťom rozvod a rozchod ich rodičov, aké sú možnosti úpravy zo zákona, čo má obsahovať rodičovská dohoda, čo si všímať na deťoch v tomto pre nich náročnom období, ako možno v školstve využiť služby mediátoraa, či možnosti spolupráce školy s inými subjektami.

  Pani lektorke srdečne ďakujeme, že k nám merala takú vzdialenú cestu. Veľmi si vážime jej ochotu, ústretovosť, ľudskosť a profesionálnosť.

  vedenie školy

  Foto: Škola v procese rozpadu rodiny 

 • Triedne aktívy

  Vedenie školy pozýva rodičov a zákonných zástupcov na prvé tohtoročné triedne aktívy, ktoré sa uskutočnia 25. septembra 2017 v jednotlivých triedach. Začiatok - 1. stupeň o 16.00 hod., 2. stupeň o 16.30 hod. 

  Tešíme sa na Vašu hojnú účasť wink.

  vedenie školy

 • Hľadáme nových olympionikov

  David Vrabček tretí na Slovensku!

  V celoslovenskom finále aktuálneho ročníka súťaže „Hľadáme nových olympionikov“, ktoré sa uskutočnilo v sobotu 9. septembra 2017 v Dubnici nad Váhom, vybojoval žiak ZŠ Záhorácka, David Vrabček (VII. A), bronzovú medailu v behu chlapcov na 60 m.

  Ako jeden z mála pretekárov, si napriek nepriaznivým, veterným podmienkam, ktoré ovplyvnili výkony šprintérov, časom 8,37 sek. výrazne vylepšil svoj osobný rekord.

  Z 13. miesta, ktoré mu v štartovej listine patrilo z pomedzi všetkých účastníkov finále najkratšieho šprintu, sa na základe výsledkov z krajských kôl prepracoval až na stupne víťazov. Potvrdil tým celý zmysel súťaže, svoj talent a predpoklady pre rýchlostné disciplíny.

  Pohár, diplom a medailu za 3. miesto vo finále chlapcov na 60 m prevzal z rúk aktuálneho majstra Európy v behu na 200 m do 23 rokov a vicemajstra Európy v behu na 60 m, Jána Volka.

  Blízko veľkého úspechu bola aj ďalšia žiačka našej školy Nikola Brandisová (VII. B), ktorú od medaily v behu na 60 m dievčat delilo len 0,3 sek. Podobne ako David dokázala aj ona v nepriaznivých podmienkach posunúť svoje osobné maximum už na 8,61 sek. a v súťaži dosiahla veľmi pekné 7. miesto.

  Žiačka tej istej triedy, Michaela Salayová, sa výkonom 1:53,79 min. v behu na 600 m zmestila do prvej desiatky.

  Na 21. priečke vo finále chlapcov behu na 1000 m finišoval Timotej Kotrla (VIII. B).

  Projekt „Hľadáme nových olympionikov“ je celoslovenskou postupovou súťažou, zameranou na vyhľadávanie talentov pre rýchlostné (60 m) a vytrvalostné disciplíny (600 m a 1000 m), s cieľom objaviť budúcich úspešných reprezentantov SR, účastníkov olympijských hier.

  Do aktuálneho ročníka súťaže sa prostredníctvom školských a krajských kôl zapojilo 3130 žiakov a žiačok (ročník nar. 2004 a mladší) z 249 škôl.

  Do celoslovenského finále postúpili z každého kraja traja najlepší bežci z každého kraja, ďalší traja pretekári boli nominovaní na základe výkonov z krajských kôl. Medzi najlepšími sa tak v každej disciplíne predstavilo 27 najlepších účastníkov súťaže z celého Slovenska.

  Patrónmi aktuálneho ročníka projektu boli úspešní slovenskí reprezentanti v atletike, držitelia národných rekordov, Jozef Repčík (800 m – 1:44,94 min.) a Ján Volko (60 m – 6,58 sek., 100 m – 10,15 sek. a 200 m – 20,33 sek.), s ktorými sa účastníci finále mali príležitosť osobne stretnúť, absolvovať zaujímavú besedu a spoločný obed.

  Všetkým našim žiakom k dosiahnutým výsledkom blahoželáme a ďakujeme za vzornú reprezentáciu školy!

  Z výsledkov:

  Dievčatá

  60 m

  1. Michaela Molnárová (ŠG Košice) – 8,16 sek.

  ...7. Nicola Brandisová (ZŠ Záhorácka, Malacky) – 8,61 sek.

   

  600 m

  1. Barbora Gombárová (ZŠ s MŠ Centrum I, Dubnica nad Váhom) – 1:45,36 min.

  ...9. Michaela Salayová (ZŠ Záhorácka, Malacky) – 1:53,79 min.

   

  Chlapci

  60 m

  1. Tomáš Grajcarík (ZŠ Odborárska, Nové Mesto nad Váhom) – 7,89 sek.

  ...3. David Vrabček (ZŠ Záhorácka, Malacky) – 8,37 sek.

   

  1000 m

  1. Tomáš Grajcarík (ZŠ Odborárska, Nové Mesto nad Váhom) – 2:54,21 min.

  ...21. Timotej Kotrla (ZŠ Záhorácka, Malacky) – 3:40,02 min.

   

  Hľadáme nových olympionikov 2017 - fotografie (autor: Michaela Zbořilová)

   

  PaedDr. Petr Filip

 • Divadelné predstavenie
  7. 9. 2017

  Do galérie Divadelné predstavenie boli pridané fotografie.

  Mesto Malacky a Divadlo Žihadlo pripravilo pre našich prvákov divadelné predstavenie O kohútikovi a sliepočke. Rozprávka v podaní bábkara Vlada Zetka bola plná pesničiek a dobrej nálady v spolupráci s obecenstvom. Okrem pekných zážitkov si malí žiaci odnášali darčekový balíček /farbičky, omaľovánky a bublifuk/, ktorý im odovzdal primátor mesta

 • Večerný beh zdravia - Beh vďaky SNP 2017

  Laura Sedláková víťazkou Večerného behu zdravia - Behu vďaky SNP!

  Z Večerného behu zdravia – Behu vďaky SNP, ktorý sa uskutočnil v piatok 8. 9. 2017 si zásluhou našich žiakov odnášame 4 pódiové umiestnenia s bilanciou (1 – 2 – 1). 

  Príjemne prekvapili najmä dievčatá z 5. ročníka, ktoré boli z pomedzi žiakov našej školy vôbec najúspešnejšie a v najpočetnejšej kategórii v rámci celého podujatia, dokonca rýchlejšie ako o rok staršie šiestačky! O jediné prvenstvo pre ZŠ Záhorácka sa zaslúžila práve žiačka V. B, Laura Sedlákováktorá dominovala pred Karen Grígelovou, žiačkou tej istej triedy. Ako druhá v kvalitnej konkurencii starších žiačok (7. – 9. ročník) finišovala Michaela Salayová (VII. B) a na tretej priečke v kategórii žiakov 1. – 2. ročník sa umiestnil Filip Lucián Šebo (II. A).

  Úspešným žiakom srdečne blahoželáme, všetkým ostatným ďakujeme za účasť, ktorá je hodnotená v súťaži o Najaktívnejšiu školu mesta Malacky v oblasti športu! Taktiež ďakujeme všetkým učiteľom a rodičom za ich aktívnu účasť a ochotu pomôcť v súvislosti so zabezpečením podujatia!

  Z výsledkov:

  Žiaci 1. – 2. ročník

  1. Jakub Čahoj (ZŠ Štúrova, Malacky

  ...3. Filip Lucián Šebo (ZŠ Záhorácka, Malacky)

   

  Žiačky 5. – 6. ročník

  1. Laura Sedláková (ZŠ Záhorácka, Malacky)

  2. Karen Grígelová (ZŠ Záhorácka, Malacky)

   

  Žiačky 7. – 9. ročník

  1. Zuzana Švejdová (ZŠ Borský Svätý Jur)

  2. Michaela Salayová (ZŠ Záhorácka, Malacky)

   

  Večerný beh zdravia - Beh vďaky SNP - fotografie (Autor: Mgr. Anna Martiniaková)

   

  PaedDr. Petr Filip

 • Dobrý beh

  Vážení rodičia a priatelia našej školy!

  Naša škola sa pred pár mesiacmi zapojila do projektu, v ktorom išlo o veľa - Športovú akadémiu Mateja Tótha. Súčasťou projektu bola bežecká súťaž, v ktorej sme sa (možno aj práve vďaka vám) umiestnili na 1. mieste.

  Veľmi si vážime, že ste svoje nabehané kilometre venovali našej škole. Ďakujeme veľmi pekne smiley

  Viac tu:

  A tu: http://content.em.mail-o2.sk/frontend/dynamicAssets?e=t622D953E14D0D465FAB56D2D97B498DAA5809F4FE08262F43EC173259133EB8E1286B8A419D5A5D08B2902485597B5751AEE1F5C6FDFEC3D89F4AA3CEE0CDF080EB054000824F1569F7929C17BD11B9CCAF4BFF53559C1341F676815BB74ADBD836898583C5E975EAA2F64A57D056D6D7CCDC83C3BB1CFA525AAC7DAEE7BC7B2BC731682DC7CC24BDD001FC266F94E92471891289E839790841218DFBAA3511FC348DE6D7503F6C80F22BAD79E01C2EE

 • Večerný beh zdravia

  Pozývame vás prežiť spolu príjemné piatkové popoludnie pri športe, pozývame vás na Večerný beh zdravia. Uskutoční sa 8.9.2017. Prezentácia je na školskom dvore ZŠ Dérera od 15.00 do 16.15 hod. Beh patrí medzi akcie podporované mestom, preto sa zíďme v čo najväčšom počte. Tešíme sa na stretnutie! winkyes

  Viac info tu: vecerny_beh_zdravia.pdf

 • Prvý deň v škole
  4. 9. 2017

  Milí naši žiaci!
  Zo srdca vám prajeme, aby sa vám v škole počas celého roka darilo. Svojou usilovnosťou, ústretovosťou, úctou, či aktivitou si vytvorte v škole prostredie, do ktorého sa budete radi vracať. Veríme, že spoločnými silami to dokážeme!

  vedenie školy 

  Foto: Prvý deň v škole

 • OZNAM

  Prosíme rodičov, žiakov a ostatných návštevníkov školy, aby až do odvolania vstupovali do budovy školy hlavným vchodom.

  Ďakujeme za porozumenie.

   

strana: