Kontakt O škole Novinky Rozvrh Úspechy našich žiakov Vyučovanie po novom Fotoalbum Školský časopis
 

 

                                                               

 

 • "...a tak sme sa zapísali!"

  Minulý víkend bol pre malých predškolákov veľmi dôležitý - začal sa zápis do školy. Deti prichádzali spolu s rodičmi i súrodencami.Pri pani učiteľkách si overovali aké to asi bude v tej ozajstnej škole. Pre deti, ktoré čakali na zápis si p. učiteľka Adamovičová pripravila malú dielničku Montessori. Písali písmenká do piesku, modelovali ich podľa predlohy, navliekali korálky, hrali s kameňmi piškvorky... Každý zapísaný školák si odniesol zo školy ozajstnú miniškolskú papierovú tašku s malým prekvapením. Všetkým našim budúcim prváčikom prajeme ešte pekné chvíle v materskej škole a tešíme sa na stretnutie v septembri!

 • Poďakovanie Olinke Bartalskej

  Vedenie školy touto cestou ďakuje Olinke Bartalskej za sladké darčeky pre deti k zápisu.

 • Ocenenie Laury Belanskej

  Naša Laura získala krásne ocenenie z vydavateľstva CBS, ktoré sa zaoberá tlačou ručne maľovaných cyklomáp. Vieme, že Laura je všestranný talent a svojou usilovnosťou a krásnym obrázkom prispela k dobrej veci. Milá Laura, ďakujeme za krásnu reprezentáciu a prajeme ešte veľa úspechov.

 • Športovci v časopise

  O Športovej akadémii Mateja Tótha, ktorú v našej škole vedie p. uč. Vargová a p. uč Filip, písali aj v bezplatnom vydaní časopisu Sóda 1/2018, ktorý vydáva O2 Slovakia, s.r.o. 

  Prečítajte si ;) .

 • Jarné prázdniny na ľade

  Základná škola Záhorácka zorganizovala na ľadovej ploche v Zámockom parku v Malackách „Jarné prázdniny na ľade“.

  V rámci podujatia denne prebiehal nácvik a zdokonaľovanie techniky korčuľovania, základov ľadového hokeja a nechýbali ani obľúbené pohybové hry na ľade.

  Na aktivitách sa okrem žiakov školy mohli aktívne zúčastňovať aj ich rodičia.

  Hlavným cieľom organizátora bolo osvojenie si korčuliarskej gramotnosti a zmysluplné využite voľného času u detí, ktoré počas prázdnin nemali iný program.

  Jarné prázdniny na ľade - fotografie

   

  PaedDr. Petr Filip

 • Dni otvorených dverí pre škôlkarov

  Tento týždeň k nám do školy zavítali malí predškoláci z MŠ Malacky a z MŠ Kostolište. Spolu s našimi deťmi si zaspievali, zarecitovali, poznávali písmenká, počítali a na záver si naši žiaci vymenili miesto so škôlkarmi a škôlkari si vyskúšali školské lavice. Prváci im ukázali učebnice, zošity a iné pomôcky. Krásne darčeky dostali naše deti od škôlkarov, no i deti z MŠ si odnášali zo školy malé darčeky, ktoré naopak vyrobili deti v ŠKD spolu s pani vychovávateľkami. Tešíme sa na stretnutie opäť o rok!

 • POĎAKOVANIE
  28. 3. 2018

  Vedenie školy touto cestou ďakuje rodine Juhásovej za kvetinové dary pre našich učiteľov. I vďaka Vám bol ich deň o čosi viac krajší a voňavejší....

 • Deň učiteľov
  28. 3. 2018

  Jediným učiteľom hodným toho mena je ten, ktorý vzbudzuje ducha slobodného premýšľania a rozvíja cit osobnej zodpovednosti. —  Jan Amos Komenský

   

  1. Som radca a psychológ dieťaťu plnému problémov.
  2. Som  policajt, keď sa dieťa vymyká z pod kontroly.
  3. Som cestovný sprievodca, ktorý navrhuje všetky výlety počas roka.
  4. Som dôverným priateľom, ktorý utiera plačúcemu dieťaťu slzy.
  5. Som knihovníkom, ktorý zoznamuje deti s dobrodružstvami kníh.
  6. Som dozorca, ktorý stále rieši malé problémy.
  7. Som jasnovidec, ktorý učí všetko, čo každý len háda.
  8. Som fotografom, ktorý zachytáva rast dieťaťa každý rok.
  9. Keď mamaotec odídu, stávam sa oboma.
  10. Som doktor, ktorý vyšetruje, ak je dieťaťu zle.
  11. Som bankárom, ktorý zbiera peniaze na milión detských vecí.
  12. Som politik, ktorý musí poznať všetky tie zákony a chápať všetky triky.
  13. Som manažér všetkých detských osláv, ktoré oslavujem s nimi.
  14. Som dekoratér, ktorý zdobí každú stenu v triede.
  15. Som reportér, ktorý informuje o aktuálnych eventoch.
  16. Som detektív, ktorý rieši malé záhady vrcholliace napätím.
  17. Som šašokomediant, ktorý rozosmieva deti.
  18. Som odborník na výživu, ktorý sa neustále uisťuje, či dieťa zjedlo všetko.
  19. Keď sa zdá, že sme sa zatúlali od našich hodnôt, stávam sa kazateľom.

  Ale som šťastná/šťastný, že som týmito ľuďmi.....

  Som hrdá/hrdý, že môžem povedať:“SOM UČITEĽ“

  Milí naši učitelia, dovoľte nám, aby sme Vám vo Váš deň poďakovali za Vašu prácu, Vašu ochotu, trpezlivosť pri náročnej práci, ktorú i napriek všetkému máte radi. Deti sú naša budúcnosť a čo ich naučíme, to nám oni raz mnohonásobne vrátia - lásku, porozmenie, chápavosť, trpezlivosť.... 

   

 • 1. miesto na okresnom kole
  27. 3. 2018

  Do okresného kola recitačnej súťaže Zúbkove pramene sa postupuje cez obvodné kolo. Matúš Klas, žiak 7.B triedy, vyhral obvodné i okresné kolo a postúpil do krajského kola. Veríme, že bude úspešný i v treťom kole. Matúš, blahoželáme ti!

 • Návšteva z MŠ
  27. 3. 2018

  Mali sme v škole veľkú návštevu - na prvákov sa prišli pozrieť budúcoroční prváci. Boli veľmi šikovní. Zapojili sa do úloh a predviedli svoje zručnosti. Tešíme sa na vás ;)

 • Oceňovanie žiakov - Pytagoriáda
  27. 3. 2018

  Dnes boli v riaditeľni "na koberci" šiesti úspešní riešitelia okresného kola Pytagoriády. Žiakov pani riaditeľka pochválila, odmenila a povzbudila do ďalších úspechov. Boli to: Denis Štupák, Martin Čelko, Matej Barca, Silvia Pullmannová, Michaela Švecová  a Matej Kovalík. Blahoželáme! 

 • Sme najaktívnejšia škola!

  Komisia pre vzdelávanie, mládež a šport Mestského zastupiteľstva v Malackách v piatok 23.3.2018 vyhodnotila súťaž Najaktívnejšia škola za rok 2017. Naša škola vďaka vysokej účasti na súťažiach a početnej zapojenosti žiakov do súťaží získala 1. miesto.Tešíme sa!!!

  Ďakujeme žiakom i rodičom, ktorí nás podporujú účasťou na súťažiach tiež počas voľných dní ;) .

 • Jedno biele, druhé čierne a to tretie zafarbené ....

  Do galérie Kraslice boli pridané fotografie.

  Dnes sme vyhlásili výsledky hlasovania v súťaži o naj... kraslicu. Kraslice boli od výmyslu sveta (nechajte sa inšpirovať). Detská porota napokon rozhodla takto:

  Kategória 1. - 2. ročník:

  1. miesto - Viki Jesná

  2. miesto - Denis Baláž

  3. miesto - Erik Pešek

  4. miesto - Filip Macejka

  5. miesto - Remus Ciprian Corjescu

  Kategória 3. - 4. ročník:

  1. miesto - Alexandra Kršková

  2. miesto - Tatiana Ďurdíková

  3. miesto - Alex Pajonk

  4. miesto - Dominika Hustá

  5. miesto - Hanka Cibulková

  2. stupeň:

  1. miesto - Aneta Deáková

  2. miesto - Tamara Hrubá

  3. miesto - Martina Moravčíková

  4. miesto - Karen Grígelová

  5. miesto - Lukáš Suchánek

  Blahoželáme a tešíme sa na budúcoročné tvorenie!

 • KLOKAN- matematická súťaž v našej škole

  Do galérie KLOKAN- matematická súťaž na našej škole boli pridané fotografie.

  V pondelok 19.3.2018 sa žiaci našej školy zapojili do matematickej súťaže KLOKAN. Úlohy boli náročné,ale veríme, že súťažiaci pri ich riešení využili doposiaľ získané vedomosti a zapojili aj logické myslenie. Už teraz sa tešíme na výsledky.

 • Tretiaci v knižnici

  Do galérie Osmijankove rozprávky boli pridané fotografie.

  V utorok 13.3.2018 boli tretiaci v mestskej knižnici. Interaktívnou formou sa s pani knihovníčkami porozprávali o Osmijankových rozprávkach.

 • Vyhodnotenie Záhoráckeho detského bežeckého pohára 2017

  Naši žiaci medzi víťazmi dlhodobej bežeckej súťaže

  V nedeľu 4. marca 2018 sa v Borskom Svätom Juri uskutočnilo slávnostné vyhodnotenie najúspešnejších pretekárov ZDBP (Záhorácky detský bežecký pohár) za rok 2017.

  Na podujatí boli ocenení aj žiaci ZŠ Záhorácka Malacky, ktorí v súťaži štartovali v spolupráci s Detskou organizáciou Záhorácky Fénix.

  Vo vyššie uvedenom 13-dielnom detskom bežeckom seriáli sa s pomedzi našich žiakov najviac darilo Ericovi Houndjovi z VI. B,ktorý sa v súťaži najmladších žiakov umiestnil na celkovej 2. priečke.

  Trofej za 3. miesto v konkurencii starších žiakov si z rúk organizátorov súťaže prevzal Patrik Slezák z VIII. B a taktiež Juraj Hlaváč z III. B, ktorý dosiahol na bronz v kategórii prípravka chlapci.

  Úspešným žiakom blahoželáme a ich rodičom ďakujeme za aktívnu spoluprácu v súvislosti s účasťou detí v súťaži!

  Nastávajúci ročník ZDBP 2018 bude mať 14 kôla do celkového poradia sa budú započítavať body z 10 pretekov.

  Súťaž odštartuje už 31. marca v Hlbokom, s pokračovaním v Šaštíne (14. 4.), Jablonici (28. 4), Plaveckom Štvrtku (19. 5.), Brezovej pod Bradlom (30. 6.), Borskom Svätom Juri (14. 7.), Plaveckom Mikuláši (28. 7.), Radošovciach (18. 8.), Smrdákoch (25. 8.), Prietrži (29. 8.), Holíči (8. 9.), Gbeloch (14. 9.), Malackách (22. 9.) a Senici (31. 12.).

  Veríme, že v aktuálnom ročníku súťaže sa našim žiakom bude dariť minimálne tak dobre ako v tom predchádzajúcom a na podujatiach ZDBP sa budú pravidelne zúčastňovať!

   

  Vyhodnotenie ZDBP 2017 - fotografie

   

  PaedDr. Petr Filip

 • 16.3. - Deň slovenskej ľudovej rozprávky

  Deň 190. výročia narodenia Pavla Dobšinského, známeho zberateľa slovenských ľudových rozprávok, a zároveň Deň slovenskej ľudovej rozprávky si naši piataci pripomenuli hneď dvomi akciami. Zúčastnili sa pútavého programu v mestskej knižnici, kde sa venovali bližšie práve Dobšinského ľudovým rozprávkam. Overili si, ako klasické slovenské ľudové rozprávky poznajú. Na hodine literatúry si zase s pani učiteľkou Vozárovou zasúťažili a preverili svoje vedomosti z teoretickej stránky ľudových rozprávok, ktorú podrobne preberali v tomto ročníku. Vzájomnú spoluprácu sa snažili rozvíjať v skupinovej práci a hľadali odpovede na otázky o znakoch a typoch ľudovej rozprávky, čí hľadali umelecké jazykové prostriedky v názvoch rozprávok.

 • Mystery Skype

  Do galérie Skype boli pridané fotografie.

  Vo štvrtok 15.03. si žiaci zo 4.B zahrali Mystery Skype. O čo ide? Žiaci sa cez Skype rozprávajú so žiakmi z inej školy v inej krajine a možno aj na inom kontinente. Ich úlohou je pomocou otázok áno/nie uhádnuť, kde sa nachádza táto partnerská trieda. Môže to byť kdekoľvek, keďže všetci rozprávame po anglicky a dávame pozor, aby sme sa neprezradili rečou, plagátmi v triede, či štátnymi symbolmi. Vyhráva trieda, ktorá uhádne miesto partnerskej školy ako prvá.

  Naši štvrtáci sa najprv pripravili. Trénovali otázky v angličtine i prácu s mapou. Keď nám z neznámej školy zavolali, bol to veru stres, rozprávať po anglicky s neznámymi deťmi. No rýchlo sa osmelili a prví uhádli krajinu, Taliansko. Uhádnuť mesto už nebolo také jednoduché, ale zvládli aj to. Ani žiaci z Piacenzzy sa nedali zahanbiť a uhádli naše Malacky. Nasledovali ďalšie zvedavé otázky o škole, krajine a zvykoch. Rozlúčili sme sa až na konci hodiny. 

  Dúfame, že sa nám podarí zorganizovať viac takýchto stretnutí, a tak priblížiť žiakom svet, ktorý vďaka ovládaniu anglického jazyka nemusí byť až taký cudzí a vzdialený.

  Mgr. Lívia Biesiková, vyučujúca angličtiny

 • Marec - mesiac knihy

  Niekto má rád obrázkové knihy o zvieratkách, rozprávky, bájky, povesti, o prírode, či príbehy zo života, Knihy zo sveta vedy a techniky, cestopisy a životopisy, dobrodružné knihy, atlasy či encyklopédie. Iní majú radi verše a poéziu.

  Pri pátraní, prečo sa marec už roky pripomína ako mesiac knihy, sme sa dopracovali k známej a zaujímavej postave slovenskej histórie, ktorou bol  – Matej Hrebenda  Hačavský.

  Tento legendárny šíriteľ slovenskej a českej  knihy a tým aj osvety a vzdelanosti sa narodil aj zomrel v marci. Hoci bol slepý, natoľko miloval knihy, že sa mu stali osudom.

  Lásku ku knihám treba pestovať od malička. Vedia to i naše deti, ktoré sa vybrali s pani učiteľkami do knižnice. Na fotografiách vidíte našich najmenších prváčikov. Teší nás, že sa im veľmi páčilo a vďaka peknej prezentácii zamestnankýň z knižnice si v knihe naši najmenší nájdu skvelého priateľa.

   

 • Krajské semifinále Jazykového kvetu 2018

  Jazykový kvet je celoslovenská súťaž v interpretácii literárnej tvorby v cudzích jazykoch pre základné a stredné školy. Žiaci súťažia v prednese poézie a prózy z prevzatej, ale i vlastnej tvorby, ako i v dramatickom stvárnení originálnej, či vlastnej tvorby. Naša škola sa tejto súťaže zúčastňuje už po piatykrát, tento rok v kategórii pre prvý stupeň. V prednese nás reprezentuje Vanda Vodnáková, žiačka 3.C, ktorá predniesla upravenú verziu rozprávky The Selfish Giant (O sebeckom obrovi) od Oscara Wilda. Žiaci štvrtého ročníka nacvičili rozprávku Sleeping Beauty (Spiaca krásavica). Princeznú hrá Viky Gajdošechová, kráľovnú Eliška Slobodová, kráľom je Michal Ščepán, princom Denis Kéri a vedľajšiu postavu starčeka hrá Vladko Ferko. Tento príbeh sa nezaobíde bez rozprávkových víl, tú zlú hrá Zina Žáková, dobrú Katka Dojčárová, ostatné víly sudičky hrajú Hanka Elšíková, Timea Cangárová a Terezka Oravcová. Rozprávačom príbehu je Karol Barca. 

  Posledný piatok pred jarnými prázdninami sa konalo krajské semifinále v Bratislave, v budove Katedry románskych jazykov Pedagogickej fakulty. Všetci súťažiaci, okrem Zinky Žákovej, tu boli po prvý raz, a tak sme s napätím očakávali, ako to dopadne. 

  Naša jediná recitátorka Vanda Vodnáková predniesla rozprávočku krásnym prednesom s ukážkovou výslovnosťou. Tréma sa však podpísala na jej celkovom prejave, a tak ju porota do ďalších kôl neposunula. Škoda, lebo Vandin prednes stojí za vypočutie a dúfam, že ešte bude mať príležitosť ho ukázať. 

  Naši štvrtáci budú mať príležitosť zabojovať o slovenské finále v ďalšom kole. Odniesli si pochvalu za svoju snahu i cenné rady od odbornej poroty, ktoré im pomôžu zdokonaliť sa a dôstojne reprezentovať náš kraj. 

  Držíme im palce. 

  Lívia Biesiková 

  Poznámka: Vedenie školy srdečne ďakuje pani učiteľke Biesikovej za trpezlivú prípravu žiakov i náročné zhotovenie rekvizít ;)

strana: