Kontakt O škole Novinky Rozvrh Úspechy našich žiakov Vyučovanie po novom Fotoalbum Školský časopis
 

 

                                                               

 

 • Zážitkové učenie v 2. A
  31. 3. 2017

  Naši druháčikovia mali možnosť na vlastné oči poznávať rozdiely medzi štvornohým krásnym zajačikom a malým operencom priamo v triede. Umožnili im to manželia Bačekovci, ktorí milé stvorenia priniesli priamo na hodinu heartyes. Okrem rozdielov deti si zvieratká mohli i pohladiť a dozvedeli sa aj čo-to o ich správaní surprise. Veľmi ďakujeme i pani učiteľke, ktorá umožnila deťom takúto pestrú hodinu. smiley

  Do galérie Zážitkové učenie v 2. A boli pridané fotografie.

 • POĎAKOVANIE

  Chceli by sme veľmi pekne poďakovať yes p. M. Čelkovi (oteckovi nášho žiaka z 3. A), ktorý nám opakovane finančne prispel a v spolupráci so ZR pri ZŠ Záhorácka zakúpil počítač pre školu smiley. Touto cesto ďakujeme za veľkú pomoc pri skvalitňovaní našej práce - vedenie školy yes.

 • Rodinné zvyky a tradície v 4. C
  30. 3. 2017

  Zaujímavo preberali tému zvykov a tradícií z regiónu deti zo 4. C. Pani učiteľka Pikálková si pre nich pripravila výstavku, spolu si zaspievali Išeu Macek, pospomínali, aké tradície majú zaužívané doma. Pani učiteľka im poukazovala rôzne kroje z okolitých dedín, pokúsila sa im "preložiť" záhorácke slovíčka a nakoniec si aj zatancovali.

  Do galérie Rodinné zvyky a tradície v 4. C boli pridané fotografie.

 • Oteckovia čítajú deťom
  30. 3. 2017

  Naši oteckovia opäť nesklamali, prišli, prečítali, porozprávali svojim ratolestiam o ich obľúbených rozprávkach, pridali i veselé príhody z ich nedávneho detstva a aspoň na chvíľočku sa oteckovia premenili opäť na malých žiakov.

  Do galérie Oteckovia čítajú deťom boli pridané fotografie.

 • Matematika v 1.A
  30. 3. 2017

  Zaujímavé a problémové úlohy riešili prváci na matematike v 1. A. Pani učiteľka si sústavne vymýšľa. Teraz "trápila" chúdence deti, ktoré hľadali v evidenčných číslach áut rodičov príklady na sčitovanie a odčitovanie. Okrem toho im nerobí problém vyriešiť číselné pyramídy a poskladať farebné parkety do rôznych tvarov.

  Do galérie Matematika v 1.A boli pridané fotografie.

 • Detské mesto povolaní

  Dňa 28.3.2017 žiaci 8. A, 8.B a 8.C navštívili vďaka podpore Nadacii Volkswagen Detské mesto povolaní. Žiaci po diskusii a načerpaní informácií od animátorov absolvovali test v ktorom odpovedali na otázky. Test im približne ukázal ich smerovanie, ktorým by sa mali vybrať pri výbere strednej školy. Po teoretickej časti sa žiaci v jednotlivých oddelenia Detského mesta povolaní mohli premeniť na predavačku v predajni drogérie, poštára, hlásateľa, kaderníčku či lekárnika ale aj pracovníka v autoparku a iné.

   

  Fotoalbum

 • Mňam, aj takto nás rozmaznávajú

  A opäť darček........... malý, sladučký, ktorý poteší každý mlsný jazýček . Prišiel mladý pán z OZ  Úsmev pre Záhorie a potešil všetkých učiteľov krabicou veterníčkov . Veľmi ďakujeme!!!!!!!!

 • Vyhodnotenie PYTAGORIÁDY
  28. 3. 2017

  Naši najlepší...... Lucka, Katka a Maťko. smileyBlahoželáme a veľmi sa tešíme spolu s Vami.heart

  Do galérie Vyhodnotenie PYTAGORIÁDY boli pridané fotografie.

 • Milé kolegyne, milí kolegovia, všetci spoločne zapaľujeme pochodeň múdrosti našich žiakov, vychovávame ich a vzdelávame celou svojou osobnosťou, aj keď nie vždy sa nám za to dostáva adekvátneho uznania. Veď brány našej školy opustilo veľa mladých ľudí, z ktorých mnohí našli uplatnenia na rôznych postoch spoločenského, kultúrneho aj politického života.

  V tento deň sa Vám chceme  poďakovať  za Vašu zodpovednú a namáhavú prácu, poďakovať Vám za Vašu  toleranciu, nadhľad, pochopenie a lásku, ktorú vštepujete našim žiakom na ich ceste za poznaním. S úctou vedenie školy

 • POĎAKOVANIE

  Naše veľké poďakovanie patrí kvetinárstvu pani Juhásovej yes, ktorá už niekoľko rokov  surprise sponzoruje kvety pre našich učiteľov, ktorí práve dnes oslavujú svoj sviatok heart. I vďaka Vám, pani Juhásová, smiley bude ich deň oveľa krajší wink. Ešte raz veľmi ĎAKUJEME - vedenie školy smiley

 • Zábavná matematika v 7.A

  Tvoríme kocky a kvádre

  ...“sme nevedeli, že sa to dá aj vyrobiť...to si doma urobím...a vyrobím si aj farebné kocky... takáto matematika sa mi páči“...to boli reakcie žiakov 7.A, keď sa im podarilo na hodine matematiky vyrobiť a aj zlepiť si vlastnú kocku, či kváder...Sú šikovní, chválime ich...
  Fotoalbum

 • Deň vody
  23. 3. 2017

  Dňa 22. 3. 2 017 prišli žiaci 3., 4. ročníkov a 1. C v modrých tričkách yes, aby si pripomenuli Svetový deň vody surprise. Spoločne vytvorili nástenku : „Kam putuje kvapka vody?“ Nakoniec si zvolili „miss vody“ surprise yes ako symbol života, ktorý nám dáva voda heartheart.

  Do galérie Deň vody boli pridané fotografie.

 • Siedmaci vedcami

  Žiaci 7. ročníka si doma vyrobili kalorimeter (termosku) a ten použili na zistenie ako termoska funguje. Čo všetko je dôležité dodržať aby pri výrobe kalorimetra a jeho použití, aby fungoval čo najlepšie.

   

  Fotoalbum

 • Jazykový Kvet 2017

  Naša škola sa už tretí rok zapojila do celoslovenskej súťaže v recitácii a dráme v cudzích jazykoch Jazykový Kvet. Žiaci zo záujmového útvaru English Drama  súťažia už tradične v anglickom jazyku a majú za sebou krajské semifinále tejto súťaže.

  Tento školský rok nám jazykový kvet ukázal aj svoje tŕne. Bojovali sme s častým vynechávaním nácvikov kvôli chorobám i iným okolnostiam, no podarilo sa nám pripraviť sa a dôstojne reprezentovať náš klub i školu.

  V prednese prózy nás zastupovala Júlia Tylková z 8.A. Vybrala si náročný text z originálnej verzie knihy Harry Potter and the Prisoner of Azkaban.  Zvládla ho predniesť s pekným prízvukom i výslovnosťou, za čo jej ďakujeme, lebo to bola naozaj pekná reprezentácia.  Škoda, že sa tréma tak podpísala na celkovom výraze jej vystúpenia a skúsenejší súťažiaci z Bratislavy ju posunuli na nepostupové miesto. (postupuje len jeden súťažiaci z každej kategórie)

  Mladší žiaci očarili porotu s divadielkom The Sad Princess a postúpili do krajského finále. Porota ocenila výstavbu príbehu a dala žiakom cenné rady, ako ďalej na sebe pracovať. S týmto divadielkom nás naďalej budú reprezentovať žiaci 4.B Ema Biksadská, Ema Gulárová, Karen Grígelová, Rastík Hanisko , Danko Havrilla z 3. A Zinka Žáková. Ďakujeme a držíme palce v ďalších kolách.

  Starší žiaci sa tento rok ukázali ako ozajstní bojovníci, ktorí tvrdo idú za svojím cieľom. V predstavení The Flinstones and the TimeMachine účinkujú nielen žiaci 6.B - Matúš Klas, Lucas Karel a Samo Baček, ale aj naši bývalí piataci, teraz už študenti osemročného gymnázia 1. mája, ktorí sa rozhodli pokračovať vo svojom obľúbenom English Drama klube. Stella Stupňanová, Milica Ćurčić, Henika Matlovičová a Milan Žák od októbra zlaďovali svoje povinnosti tak, aby im vyšiel čas aj na nácvik Flinstonovcov. Nebolo to ľahké, pre chorobu museli dokonca absolvovať semifinále až v Nitre, no porota zjavne ocenila ich bojovnosť a posunula ich do ďalšieho kola. Blahoželáme, ďakujeme a prajeme veľa zdaru i naďalej.

  Mgr. Lívia Biesiková

  vedúca záujmového útvaru English Drama

   

  Fotoalbum

 • KLOKAN
  20. 3. 2017

  Včera u nás v škole prebiehala súťaž KLOKAN, do ktorej sa zapojilo viac ako 70 detí. Prváčikovia mali veľké zastúpenie. Prváčikom pomáhala v čítaní úloh p. uč. Martiniaková a p. Pevná. V školskej jedálni súťažili ostatní žiaci prvého stupňa s p. uč. Malou a v učebni chémie spolu s p. uč. Melichárkovou si  trápili hlávky tí najstarší. Držali sme palce a veríme, že budú dobré výsledky. Ďakujeme p. uč. za prípravu a organizáciu súťaže.

  Do galérie KLOKAN boli pridané fotografie.

 • Učíme inak

  Dnes nás navštívila Doc. Brestenská z PRIFUK z Inkubátora inovatívnych učiteľov Microsoft so svojou diplomantkou. Priviezli k nám mobilné chemické laboratórium. Žiaci 8. a 9. ročníka mohli zažiť vedeckú chémiu s technológiami. Žiaci merali pH, učili sa o tom, ako zásada v žalúdku môže zmierniť pálenie záhy a sami si to skúsili, ako to v žalúdku funguje.

   

  Fotogaleria

 • Lyžiarsky výcvik
  15. 3. 2017

  Žijú, nehladujú a pozdravujú devil. Ešte aj troška snehu im odložili surprise. Lyžiarsky výcvik prebieha bez problémov a hlavne bez zranení smileyyes

  Lyžiarsky výcvik 

 • Okresné kolo PYTAGORIÁDY
  15. 3. 2017

  Včera a dnes prebiehalo v našej škole okresné kolo PYTAGORIÁDY. Za menších sa podarilo uspieť Milankovi Čelkovi a Katke Dojčárovej - obaja sú z tretieho ročníka, za starších správu ešte doplníme....coolsmiley

  Do galérie Okresné kolo PYTAGORIÁDY boli pridané fotografie.

 • 1. A na potulkách históriou mesta Malaciek
  15. 3. 2017

  Túlavé topánočky mali dnes naši prváčikovia. Celé doobedie ich sprevádzal pán Macejka smiley a približovali im históriu ich rodného mesta surprise. Prváčikovia sa pýtali, zaujímali a spolu s pani učiteľkou Katkou wink strávili nezabudnuteľné doobedie. Ďakujeme pánovi Macejkovi, že si pre naše detičky našiel čas a umožnil im účasť na úžasnej akcii. ĎAKUJEME!!!!! heartheart

  Do galérie 1 A na potulkách históriou mesta Malaciek boli pridané fotografie.

 • Workshop "Ako učiť pomocou Microsoft technológií"

  Dňa 13.3.2017 sa uskutočnil  druhý ročník Workshopu "Ako učiť pomocou Microsoft technológií" v ZŠ Záhorácka Malacky. Viac ako 20 učiteľov z Bratislavského kraja  a  širšieho okolia sa vzdelávalo a inšpirovalo, ako učiť pomocou Microsoft technológií.

  Učitelia videli prácu s Office 365 v škole i priamo na vyučovacej hodine.

  Počas otvorenej hodiny videli STEM aktivitu, na ktorej žiaci vytvorili baterku, elektronicky ju zdokumentovali a spracovaný elektrický obvod, ktorý zazdieľali s učiteľom pomocou OneNote. Sledovali praktické ukážky  použitia aplikácie Forms a vytvorenie elektronického testu.

  V druhej časti sa učitelia oboznámili s aplikáciami Office 365 a ich využitím vo vyučovacom procese. Dozvedeli sa nielen o novinkách vo Windovs10, ale aj o všetkých súčastiach a podpore, ktoré môžu využívať v rámci spoločnosti Microsoft a jej produktov.

  Ďakujeme všetkým učiteľom, ktorí sa zúčastnili nášho workshopu a v prípade, že aj vy ste učiteľ a chcete sa podobného workshopu zúčastniť, kontaktujte nás na skolenia@zs4malacky.sk .

  Túto aktivitu pripravuje ZŠ Záhorácka Malacky so spoločnosťou Microsoft v rámci projektu Vzdelávame pre budúcnosť. Týmto chce ZŠ Záhorácka Malacky poďakovať Zuzane Molčánovej a Jiřímu Chytilovi za ich entuziazmus a prístup k takýmto aktivitám. Tešíme sa na ďalšiu spoluprácu.

   

  Fotoalbum

strana: