Kontakt O škole Novinky Rozvrh Úspechy našich žiakov Vyučovanie po novom Fotoalbum Školský časopis
 

 

                                                               

 

 • Vzácna návšteva
  28. 2. 2017

  Dnes bolo v prvých triedach naozaj plno! Na prváčikov sa prišli pozrieť ich rodičia a starí rodičia. Deti sa im ukázali v tom najlepšom svetle. Veríme, že aj rodičia boli spokojní. Návštevy privítame v prvých triedach aj v stredu 1.3.2017.

  Foto: Deň otvorených dverí 

 • Skvelé umiestnenie Davida a Mišky

  V sobotu 25. februára 2017 sa v športovej hale Elán v Bratislave uskutočnili Halové majstrovstvá SR v atletike mladších žiakov a žiačok.
  Na podujatie sa úrovňou svojich výkonov kvalifikovali aj žiaci našej školy - David Vrabček (VI.A) a Michaela Salayová (VI.B), pričom pre oboch to bol premiérový štart na tak významnom podujatí.
  Ako prvý sa v súťaži predstavil
  David Vrabček, a to vo vrhu guľou. Trojkilogramové náčinie poslal najďalej hneď vo svojom úvodnom pokuse a výkonom 7,31 m obsadil 11. priečku. V jeho oveľa silnejšej disciplíne - v behu na 150 m, si časom 21,00 sek. vytvoril nový osobný rekord a v konkurencii najrýchlejších chlapcov na tejto trati vybojoval bronzovú medailu. 
  Darilo sa aj Michaele Salayovej, ktorá si v behu na 1500 m zlepšila svoje osobné maximum na 5:34,91 min. a v celkovom poradí dvoch rozbehov dievčat obsadila veľmi pekné 5. miesto.
  Obom žiakom k ich výsledkom srdečne blahoželáme a ďakujeme za vzornú reprezentáciu školy!
  Z výsledkov:
  Mladší žiaci 150 m
  1. Matej Dvoran (AFK Nové Mesto nad Váhom) – 19,25 sek.
  ...3. David Vrabček (Atletický klub AC Malacky) – 21,00 sek.

  Vrh guľou
  1. Filip Fleishhacker (AC Stavbár Nitra) – 12,12 m
  ...11. David Vrabček (Atletický klub AC Malacky) – 7,31 m

  Mladšie žiačky 1500 m
  1. Barbora Gombárová (AK Spartak Dubnica nad Váhom) – 5:19,29 min.
  ...5. Michaela Salayová (Atletický klub AC Malacky) – 5:34,91 min.

  PaedDr. Petr Filip

  Foto: Halové majstrovstvá SR v atletike

 • Veľmi úspešný projekt Škola na ľade 2017

  Základná škola Záhorácka v Malackách obnovila projekt „Škola na ľade“, ktorý po prvý raz zrealizovala pred štyrmi rokmi za podpory Nadácie Volkswagen Slovakia.
  V termíne 8. – 17. februára 2017 absolvovali žiaci 5. – 9. ročníka nácvik a zdokonaľovanie korčuľovania, krasokorčuľovania a ľadového hokeja. Aktivity na ľade vyvrcholili karnevalom na ľade, ktorý bol určený pre žiakov 3. – 6. ročníka. Celé podujatie prebehlo hravou formou pod vedením inštruktorov korčuľovania na ľadovej ploche v Zámockom parku v Malackách.
  Uskutočnenie projektu prispelo k nadobudnutiu korčuliarskej gramotnosti a upevneniu pozitívneho vzťahu k športu u viac ako 150-tich žiakov školy.

  Petr Filip

  Foto Martin Jobb: Fotogaleria

   

 • JARNÉ PRÁZDNINY

  Vedenie školy oznamuje, že pre Bratislavský kraj sú od 20.2. do 24.2.2017 jarné prázdniny. Žiakom prajeme príjemné chvíle relaxu a oddychovania. V škole vás radi privítame opäť 27.2.2017.

 • BRONZ NAŠICH ŽIAČOK V MINI ĽADOVOM HOKEJI

  V mini ľadovom hokeji žiačok, ktorý sa uskutočnil v piatok 10.2.2017 na klzisku v Zámockom parku sa výber žiačok ZŠ Záhorácka Malacky „A“ umiestnil na veľmi peknej 3. priečke.

  Putovný pohár CVČ Malacky v mini ľadovom hokeji získali študentky Gymnázia, pred družstvom žiačok ZŠ Štúrova „B“. Vo vzácne vyrovnaných stretnutiach zvyšných tímov obsadil výber žiačok ZŠ Záhorácka Malacky „B“ 4. miesto.

  Našim úspešným žiačkam blahoželáme, ostatným ďakujeme za vzornú reprezentáciu školy!

  Výsledky stretnutí našich žiačok:

  ZŠ Záhorácka Malacky „A“ – ZŠ Štúrova Malacky „B“ (0 : 3)

  ZŠ Záhorácka Malacky „A“ – Gymnázium Malacky (0 : 1)

  ZŠ Záhorácka Malacky „A“ – ZŠ Štúrova Malacky „A“ (1 : 0)

  ZŠ Záhorácka Malacky „A“ – ZŠ Záhorácka Malacky „B“ (2 : 2)

  ZŠ Záhorácka Malacky „B“ – ZŠ Štúrova Malacky „B“ (0 : 1)

  ZŠ Záhorácka Malacky „B“ – Gymnázium Malacky (0 : 8)    

  ZŠ Záhorácka Malacky „B“ – ZŠ Štúrova Malacky „A“ (3 : 2)

  Poradie družstiev:

  1. Gymnázium Malacky – 8 b. (19 : 2)

  2. ZŠ Štúrova Malacky „B“ – 4 b. (4 : 7)

  3. ZŠ Záhorácka Malacky „A“ – 3 b. (3 : 6)

  4. ZŠ Záhorácka Malacky „B“ – 3 b. (5 : 13)

  5. ZŠ Štúrova Malacky „A“ – 2 b. (5 : 8)

  Vedúci družstiev:

  PaedDr. Eva Vargová

  PaedDr. Petr Filip

  Foto: Mini ľadový hokej žiačky 

 • Veselý školský deň
  17. 2. 2017

  Dnes sme si v škole užili skvelý deň surprise. Bol veselý - karnevalový. Žiaci 1. - 6. ročníka sa obliekli do kostýmov od výmyslu sveta yes. Bolo že sa na čo pozerať a obdivovať! Fantázii sa pri karnevalových maskách medze nekladú. Preto mala naša porota veľmi náročnú úlohu - zo 162 zúčastnených masiek vybrať na ocenenie 40 najkrajších, i keď najkrajšie boli naozaj všetky. Pri tanci a súťažiach sme spolu strávili príjemné dopoludnie.

  Ďakujeme všetkým, ktorí akýmkoľvek spôsobom prispeli k pohodovému priebehu karnevalu - piatakom a šiestakom spolu s ich pani učiteľkami za prípravu a výzdobu telocvične, ôsmačkam za organizačnú pomoc a tanečnú animáciu, dievčatám zo 7.B a 9.C za úspešný predaj tomboly, krúžku Mladý Picasso za dekorácie, pani učiteľkám za prípravu súťaží, DJ Vladovi za starostlivosť o hudbu a všetkým zúčastneným za úžasnú atmosféru wink yes smiley. Taktiež ďakujeme rodičom, ktorí prispeli do tomboly vecnou cenou.

  Karneval sa konal za finančnej podpory Združenia rodičov ZŠ Záhorácka​. Ďakujeme!

  Foto: Veselý školský deň 

 • MINI ĽADOVÝ HOKEJ O POHÁR PRIMÁTORA MESTA MALACKY 2017
  16. 2. 2017

  Vo štvrtok 9. februára 2017 sa na ľadovej ploche v Zámockom parku uskutočnil tradičný turnaj v mini ľadovom hokeji žiakov ZŠ.

  V 8. ročníku v turnaja o putovný pohár primátora mesta Malacky sa predstavili dva výbery našej školy, ktoré v konkurencii 10-tich tímov bojovali o čo najlepší výsledok.

  K našej veľkej radosti zvíťazil výber ZŠ Záhorácka Malacky „A“, ktorý v skupinovej fáze turnaja nestratil v štyroch stretnutiach ani bod, v semifinále si poradil so ZŠ Dr. J. Dérera Malacky 7:0 a vo finále zdolal veľmi dobre hrajúce družstvo ZŠ Zohor „B“ 6:3. Okrem zlatých medailí, diplomu a putovného pohára, sme na základe celkového triumfu v turnaji získali pre školu aj hokejové dresy, ktoré budú slúžiť na tréningové účely pri výcviku žiakov na ľadovej ploche.

  Veľký podiel na tomto úspechu majú najmä Kevin Horváth a Samuel Mifkovič, ktorí boli ocenení aj ako najlepší hráči celého turnaja, keď kraľovali v štatistike počtu prihrávok a vstrelených gólov.

  Družstvo ZŠ Záhorácka Malacky „B“ zvíťazilo v stretnutí o umiestnenie nad výberom ZŠ Štúrova Malacky „B“ a v turnaji obsadilo 9. miesto.

  Úspešným žiakom srdečne blahoželáme, ostatným ďakujeme za vzornú reprezentáciu našej školy!

  Zloženie víťazného družstva ZŠ Záhorácka Malacky „A“:

  Kevin Horváth, Samuel Škoda (obaja VII. B), Adam Miklušičák, Matej Kovalík (obaja VII. C), Samuel Mifkovič, Matúš Kaiser (obaja VIII. B) a Samuel Valúch (IX. B)

   

  Vedúci družstiev:

  Jozef Schreiber

  PaedDr. Petr Filip

  Do galérie MINI ĽADOVÝ HOKEJ O POHÁR PRIMÁTORA MESTA MALACKY 2017 boli pridané fotografie.

 • Zúbkove pramene
  15. 2. 2017

  Dnes v školskej knižnici prebehla súťaž – Zúbkove pramene. Zastúpenie súťažiacich bolo veľké. Všetkých privítala p. uč. Jelínková, ktorá celú súťaž viedla. Prítomných privítala a pridala i povzbudivé slová. Pre najmenších prvákov boli pripravené čestné uznania za ich účasť. Súťažiacich hodnotila porota v zložení: Mgr. Viera Jelínková, Mgr. Jana Blažíčková, Mgr. Vlasta Pancáková, Mgr. Lucia Slovincová, Mgr. Ivana Pikálková. A ako sa deťom darilo? Výsledky prikladáme:

  Poézia:

  1. miesto – Johanka Sofia Kotrlová 3. B
  2. miesto – Dominika Hustá 2. B
  3. miesto – Natálka Pavlíková 2. B

  Próza:

  1. miesto – Silvinka Pullmannová 4. B
  2. miesto – Maťko Čelko 3. A

  Foto: Zúbkove pramene 

 • O nás v mesačníku Dobrá škola

  Vo februárovom čísle časopisu o vzdelávaní v 21. storočí "Dobrá škola" je uverejnený príspevok p. uč. Jánošíkovej o používaní Office 365 a jeho aplikácie vo vyučovaní našimi žiakmi a učiteľmi. Prečítať si ho môžete tu: Podpora_z_oblakov.pdf  

 • Škola na ľade

  V stredu 8.2.2017 odštartovala veľmi úspešná Škola na ľade. Jej cieľom je pod vedením inštruktorov korčuľovania uskutočniť nácvik a zdokonaľovanie korčuľovania žiakov. Každý ročník druhého stupňa má rezervovanú mestskú ľadovú plochu na jedno dopoludnie.

  Medzi žiakmi je Škola na ľade veľmi populárna. Tešíme sa s nimi a ďakujeme inštruktorom - p. uč. Vargovej a p. uč. Filipovi.

   

   

 • ŠKOLSKÝ KARNEVAL

   

   

   

  Príďte sa potešiť a zabaviť! smileysmileysmiley

 • Žiaci opäť uspeli

  Nosiť si v hlave celý svet sa naozaj nedá laugh. Ale vedieť o ňom veľa, to je hodné závidenia. Naši žiaci - Matej Kovalík, Oliver Kello, Tobias Macek, Adam Buček, Eric Houndjo, Lukáš Kello, Martin Bielesz, Samuel Škoda a Bianka Režná  - v okresnom kole geografickej olympiády ohromili svojimi vedomosťami. Matej bol vo svojej kategórii najúspešnejší - skončil na 1. mieste. A Oliver bol len krôčik za ním, i keď to bolo 4. miesto.  Na 4. mieste skončil aj Adam. Všetkým blahoželáme a v dobrom závidíme ich geografický rozhľad yes !

 • Skvelá správa!
  8. 2. 2017

  Naša aktívna pani učiteľka Jánošíková poletí do Alabamy yesyesyes. Prečo? Prihlásila sa do projektu a bola úspešná! V júni sa zúčastní vzdelávacieho programu vo vesmírnej akadémii v U.S. Space & Rocket Center (USSRC) v Huntsville. Z celého sveta sa sem ročne dostane len 200 učiteľov. Už teraz sa tešíme na zážitky (i keď len sprostredkované). A blahoželáme!

 • Poďakovanie

  Vedenie školy touto cestou ďakuje jednému oteckovi smiley - žiaka 3. ročníka, ktorý nám finančne pomohol pri zakúpení dataprojektoru do učebne. Okrem toho pomohol i s jeho inštaláciou yes. Sme veľmi radi, že v škole máme takých úžasných rodičov, ďakujeme wink!!!

 • Poobedie vo farbičkách

  Jedno krásne a príjemné poobedie zažili naši družinári v centre Farbičky yes, ktoré navštívili spolu s p. vychovávateľkou Balážovou a Cabadajovou. Do sýta si užili preliezky, trampolínu a ďalšie atrakcie devil, ktoré centrum ponúka.smiley

  Do galérie Poobedie vo farbičkách boli pridané fotografie.

 • Polročné prázdniny
  1. 2. 2017

  Vedenie školy oznamuje rodičom a zákonným zástupcom žiakov, že v piatok (3.2.2017) majú žiaci polročné prázdniny.

  Žiakom prajeme príjemné oddychovanie a dostatočné načerpanie síl na zvládnutie nového polroku wink.

 • Krásny úspech v súťaži Šaliansky Maťko

  Vo štvrtok 26. januára sa dvaja žiaci našej školy zúčastnili okresného kola súťaže v prednese povestí s názvom Šaliansky Maťko. Zo školského kola postúpil do okresného kola Matúš Klas (6.B) a Ester Balogová (5.B). Matúš Klas sa umiestnil na krásnom 2. mieste v kategórii 6. a 7. ročník. Obom žiakom veľmi pekne ďakujeme za účasť v okresnom kole a Matúškovi srdečne gratulujeme smiley

 • Snehové šantenie v ŠKD
 • Víťazstvo v olympiáde z nemeckého jazyka

  Matej Kovalík, žiak 7.C triedy, sa v okresnom kole olympiády z nemeckého jazyka umiestnil na 1. mieste a postúpil tak do krajského kola yesyesyes.

  Matejovi blahoželáme a prajeme veľa úspechov v ďalšom kole wink.

 • Mimoriadne rodičovské združenie pre 9. ročník

  Dňa 23.01.2017 (pondelok) 16,30 hod. sa v jedálni školy uskutoční mimoriadne RZ rodičov žiakov 9. ročníka s výchovnou poradkyňou.

  Nakoľko budú rodičia informovaní o postupe pri prijímacom konaní na stredné školy v šk. roku 2016/2017, je potrebné, aby sa RZ zúčastnili.

  vedenie školy

strana: