Kontakt O škole Novinky Rozvrh Úspechy našich žiakov Vyučovanie po novom Fotoalbum Školský časopis
 

 

                                                               

 

 • Lyžiarsky výcvikový kurz ZUBEREC

  Od nedele  sa naši žiaci  zdokonaľujú v lyžovaní v krásnom prostredí Zuberca. Hoci spočiatku mali rozcvičky na "blate", pani Zima im poslala v posledných dňoch i sneh, na ktorom je lyžovanie lepšie. Dnes navštívili i skanzen v Zuberci a každý deň sú bohatší o množstvo zážitkov. Ich úsmevy to len dokazujú.... aby sme nezabudli, pozdravujú a všetci sú zdraví.

 • Mimoriadne rodičovské združenie

  Vedenie ZŠ a Mgr. I. Mrláková, výchovná poradkyňa, oznamujú touto cestou rodičom žiakov 9. ročníka, že sa bude konať mimoriadne rodičovské združenie dňa 29. januára 2018 o 16.00 v priestoroch ŠJ.

 • Šaliansky Maťko

  Šaliansky Maťko

  V stredu 20.12.2017 sa uskutočnilo školské kolo recitačnej súťaže slovenských povestí Šaliansky Maťko. Súťažilo 10 detí z I. i II. stupňa. Víťazi jednotlivých kategórií nás budú reprezentovať v januári v okresnom kole v CVČ. Všetkým žiakom ďakujeme za účasť a víťazom srdečne gratulujeme :)

  Výsledky:

  1. kategória (ročníky 2. a 3.):

  1. miesto - Barborka Valúchová (3.C)

  2. miesto - Viki Jesná (2.A)

  3. miesto - Vanda Vodnáková (3.C)

  2. kategória (ročníky 4. a 5.):

  1. miesto - Maťa Moravčíková (5.B)

  2. miesto - Emka Krasová (5.B)

  3. miesto - Simonka Studeničová (4.A)

  3. kategória (ročníky 6. a 7.):

  1. miesto - Matúš Klas (7.B)

  2. miesto - Esterka Balogová (6.B)

  3. miesto - Terezka Pullmannová (6.B) a Lukas Karel (7.B)

 • Alchymistická chémia

  V stredu 20.12.2017 sa zúčastnili žiaci 8. a 9. ročníkov laboratórnych cvičení z chémie s názvom Alchymistická chémia. Cvičenia sa uskutočnili v SOŠ chemickej v Bratislave. Žiaci si najprv vyskúšali jednotlivé pokusy, potom ich prezentovali. Účastníci získali zručnosti v anorganickej chémii a predstavu fungovania chemického laboratória. Sprevádzala ich pani Ing. Smolinská.

 • Naše vianočné vystúpenie v meste

  Dňa 20.12. v stredu naša škola vystupovala na vianočných trhoch v meste. So svojimi piesňami vystúpilo Spievankovo pod vedením p. ZRŠ PaedDr. K. Písečnej. Svojimi piesňami spríjemnili vianočnú náladu a ich krásny spev sa niesol celým mestom. Okrem zboru dostali sólo priestor i naše úžasné speváčky - Monika zo 7. A, Eli z 5. B a naša najmenšia speváčka Tamarka z 1.A. Vystúpenie našej školy ukončili šikovné deti z oddelenia p. vych. Cabadajovej krásnym tancom. Ďakujeme Vám všetkým za krásnu reprezentáciu školy.

 • Vianočné trhy

  Do galérie Vianočné trhy boli pridané fotografie.

  V pondelok 18.12.2017 sa v našej škole tradične konali vianočné trhy. Predvianočný čas nám spríjemnili žiaci bohatým kultúrnym programom. Srdečne ďakujeme pani učiteľkách za prípravu. Skvelý výkon podal aj náš bývalý žiak Dominik Sipos so svojou sestrou Barborkou. Na profesionálnej úrovni zatancovali tance cha-cha, jive a salsa. Veľmi pekne ďakujeme!

  V stánkoch deti ponúkali množstvo vlastnoručne vyrobených výrobkov, ktoré sú dôkazom detskej šikovnosti. Taktiež srdečne ďakujeme rodičom, ktorí prispeli výrobkami. Výťažok z trhov bude použitý na zakúpenie pomôcok.   

  Prajeme Vám príjemné sviatočné chvíle so svojimi najbližšími!

 • Technika v 7.B vianočne

  Do galérie Technika vianočne boli pridané fotografie.

  Keďže sa blížia Vianoce a v našej škole aj tradičné vianočné trhy, rozhodli sme sa využiť technickú výchovu na tvorbu vianočných svietnikov. 15.12. sme sa za zvukov vianočných kolied pustili do práce. Veľmi nám pomohla p. Čermáková z „ Kvetinárstva EVA“, ktorá nás zasvätila do kúzla aranžovania, pomohla radou a drobnými ozdobami spestrila naše výtvory. Srdečne jej za to ďakujeme a dúfame, že príde medzi nás aj o rok. A ako sa nám to podarilo? Nuž, posúďte sami.     

  Žiaci 7.B

 • Vianočné posedenie a vianočné trhy v ŠKD
 • Pozvánka na vianočné trhy
 • ŠPORTOVÁ AKADÉMIA MATEJA TÓTHA SA TEŠÍ VEĽKÉMU ZÁUJMU!

  ZŠ Záhorácka, Malacky je škola s úspešnou športovou tradíciou. Z jej športových tried vyšli viacerí reprezentanti SR najmä v atletike a volejbale a aj preto sme sa rozhodli zapojiť sa do projektu Športovej akadémie Mateja Tótha (ŠAMT).

  Škola sa súčasne prihlásila aj do súťaže „Zapoj sa, behaj a vyhraj Športovú akadémiu M. Tótha powered by O2 pre svoj okres“ a vďaka 67 bežcom, ktorí od začiatku apríla až do konca augusta 2017 pre školu nabehali poctivých 18562,93 km, sa stala najúspešnejšou v rámci bratislavského kraja.

  Na základe víťazstva vo vyššie uvedenej súťaži bol 28. septembra ZŠ Záhorácka v Malackách slávnostne odovzdaný grant O2 za osobnej účasti olympijského víťaza a majstra sveta, Mateja Tótha. Podujatie sa stretlo s veľkou pozornosťou. Túto udalosť si okrem žiakov a zamestnancov školy nenechali ujsť ani zástupcovia mesta, na čele s primátorom, Jurajom Říhom. Po úvodnom predstavení projektu ŠAMT, nešetrili deti otázkami a po autogramiáde a fotení, mal Matej pre veľkým záujem o jeho osobu vôbec problém odísť, aby stihol plánovanú tlačovku v Bratislave.

  Začiatkom októbra boli pre žiakov školy zrealizované ukážkové hodiny ŠAMT, na ktorých si chlapci a dievčatá mohli vyskúšať malú ochutnávku toho, čo ich počas školského roka bude na jednotlivých tréningových jednotkách čakať.

  Už od úvodných hodín bolo zrejmé, že záujem o ŠAMT prevýši očakávania i plánovaný počet 15 až 20 detí. Aj preto sme vytvorili dve oddelenia, ktoré s finančnou podporou O2 aktuálne navštevuje viac ako 30 žiakov školy.

  Tréningový proces prebieha každý utorok a štvrtok v čase 15,30 – 16,30 hod., podľa počasia, na atletickej dráhe alebo vo veľkej a malej telocvični ZŠ Záhorácka. Na rozdiel od bežných krúžkov, tréningy budú prebiehať až do konca júna 2018. Deti majú okrem bežného vybavenia telocvične k dispozícii aj dva sety špeciálne určených športových pomôcok. Tréningy sa uskutočňujú v dvoch skupinách, pod dohľadom kvalifikovaných trénerov ŠAMT, ktorými sú PaedDr. Eva Vargová a PaedDr. Petr Filip. Obsah športovej prípravy je zameraný na rozvoj všetkých pohybových schopností a to najmä prostredníctvom pohybových hier, s rešpektovaním individuálneho vývoja detí a senzitívnych období. Jedinečnou súčasťou jednotlivých hodín je vývojová kineziológia a mentálny tréning.

  Detí, ktoré navštevujú ŠAMT sme sa spýtali ako sa im páčia naše tréningy:

  Alessandro (4. A): „Na tréningy ŠAMT sa veľmi teším! Stihneme urobiť viac ako na hodine telesnej výchovy v škole. Škoda, že tréning ubehne vždy tak rýchlo, ale to je asi preto, že ma to tak baví!“

  Denis (4. A): „Na tréningoch sa mi najviac páčia hry a súťaže! ŠAMT odporúčam aj ostatným chlapcom a dievčatám z našej školy.“

  Rodičom detí, ktoré navštevujú ŠAMT v Malackách sme položili dve otázky:

  1.) Čo bolo hlavným motívom prihlásenia Vášho dieťaťa do ŠAMT?

  2.) Čo očakávate od športovej prípravy v ŠAMT v súvislosti s účasťou Vášho dieťaťa na jednotlivých tréningových jednotkách?

  Júlia: „Hlavným motívom je rozvoj športových zručností mojej dcéry v kolektíve, ktorý pozná. Očakávam, že si nájde cestu k športu a pochopí, že prehry sú na to, aby sa mohla stále zlepšovať.“

  Mária: „Obaja rodičia aktívne športujeme a snažíme sa k tomu viesť aj naše deti. Boli by sme veľmi vďační a tešili sa z toho, keby sa náš syn v niektorom zo športov našiel, bol motivovaný a povzbudzovaný k dosahovaniu športových výsledkov. Športu zdar!“

  Pavol: „Dnešná doba je počítačová a to je fakt... Ale fakt je aj to, že veľa detí sa pri počítači oberá o tie krásne chvíle, ktoré šport prináša. Chcem, aby môj syn bol jeden z tých, čo si v dospelosti povie, že mal krásne detstvo aj vďaka športu a to aj napriek tomu, že by sa z neho nestal profesionálny športovec.“

  Monika: „Moje deti mali na výber, čo by chceli robiť. Nadchlo ich osobné stretnutie s Matejom Tóthom a povedali si, že to skúsia. Sú nadšené a veľmi sa na každú hodinu tešia! Som rada, že sa deti hýbu a škola je im hrou, to znamená aj telesná výchova. Nesedia pri počítači a majú radi pohyb. Žiadne olympijské výkony neočakávame.

  Annamária: „Hlavnou motiváciou prihlásiť našu dcéru do ŠAMT bolo ukázať jej, že šport a pohyb má byť každodennou súčasťou života. Neoddeliteľnou výhodou tohto programu je profesionalita, ktorú do toho dávajú učitelia, preto viem, že dcéra je v dobrých rukách. Profesionál jej ukáže ako sa na šport pozerať, ako robiť správne jednotlivé pohybové činnosti a pomôže jej odbornými radami. Je v dobrom kolektíve, socializuje sa medzi deťmi, naučí sa aké to je súťažiť a čo všetko urobiť pre to, aby človek uspel. Veľmi oceňujem výhodu času tréningov, ktoré aktívne vypĺňajú poobedňajší čas, kým rodičia prídu z práce. Očakávame, že naša dcéra získa radosť zo športu, benefity z pravidelného pohybu a z kolektívnej aktivity. Predpokladáme kvalitne strávený čas v kruhu kamarátov a učiteľov, kde sa bude stále rada a s nadšením vracať. Určite jej pomôžu aj rady pedagógov z hľadiska vhodných aktivít na jej možné budúce smerovanie.“

  Mariana: „Dcéra si ŠAMT vybrala sama, do ničoho sme ju ako rodičia netlačili. Sme radi, že ju šport baví a že ju nemusíme nútiť. Veríme, že v sebe objaví skryté rezervy, naučí sa správnu techniku dýchania a behania. Tiež veríme, že sa naučí trpezlivosti, bojovnosti, čo je to fair play a že keď chcem vyhrať, musím aj veľakrát prehrať, postaviť sa a ísť ďalej, makať na sebe. Chcem, aby pochopila, že ceste k úspechu často predchádza neúspech a že drina prináša svoje ovocie.“

  Ľuba: V dnešnej dobe počítačov je každý pohyb dôležitý . Videla som na ukážkovej hodine ŠAMT, že deti sú trénermi vedené všestranne, rozvíjajú postreh, rýchlosť, šikovnosť... To je presne to, čo sme pre nášho syna hľadali.

  Zdenka: Hlavným motívom pre prihlásenie dcéry do ŠAMT bol jej záujem o šport. Samozrejme aj nás rodičov teší, že si počas ŠKD zvyšuje svoju fyzickú zdatnosť, nakoľko v týždni nemáme toľko času venovať sa spoločne pohybu. Od športovej prípravy v ŠAMT očakávame zvýšenie kondície a motiváciu ďalej športovať.

  Anna: „Hlavne kvôli pohybu, aby sa naučil plniť pokyny trénerov a hýbal sa v kolektíve. Taktiež by sme sa chceli dozvedieť, na aký šport by sa mal neskôr zamerať.“

  Na záver sme vyspovedali pani trénerku PaedDr. Evu Vargovú:

  V čom je športová príprava v ŠAMT originálna?

  „Jedinečná je v tom, že využíva prvky vývojovej kineziológie a detskej psychológie. Tréningy vychádzajú z prirodzenosti, základných poznatkov z anatómie, fyziológie a psychológie vybranej skupiny detí.“

  Čo sa môžu deti počas športovej prípravy v ŠAMT naučiť?

  „Našim primárnym cieľom je pritiahnuť deti k pohybu, k tomu čo je pre nich v tomto veku prirodzené. Prostredníctvom hier a súťaží budú postupne rozvíjať jednotlivé pohybové schopnosti ako sú rýchlosť, koordinácia, sila a vytrvalosť. Obsahom tréningov sú aj základy loptových športov, kĺbová pohyblivosť a gymnastika. Na tréningových jednotkách sa deti učia základným pravidlám a organizácii, rozvíjajú svoju koncentráciu, sebaovládanie a férové správanie. Deti si prostredníctvom športovej prípravy v ŠAMT budú môcť vo svojej ďalšej perspektíve ľahšie vybrať šport alebo športovú disciplínu, ktorá ich zaujala a budú v nej rýchlejšie napredovať.

  PaedDr. Petr Filip

 • Navštívil nás Mikuláš

  Do galérie Navštívil nás Mikuláš boli pridané fotografie.

 • Príprava na Mikuláša v ŠKD

  Do galérie Príprava na Mikuláša v ŠKD boli pridané fotografie.

 • Sniežik sa nám chumelí ... radovánky v ŠKD

  Do galérie Sniežik sa nám chumelí ... radovánky v ŠKD boli pridané fotografie.

 • Imatrikulácia prvákov

  V piatok 1.12.2017 sa prváci stali riadnymi členmi našej školy. Zložením slávnostného sľubu spečatili, že na hodinách budú dávať pozor, riadne sa budú pripravovať, písmenká a čísla úhľadne napíšu perom a naklonia ich vždy správnym smerom. Pozrite si foto zo slávnosti ;) .

 • Triedne aktívy

  Vážení rodičia a zákonní zástupcovia,

  pozývame Vás na triedne aktívy, ktoré sa uskutočnia v jednotlivých triedach v pondelok 4.12.2017 so začiatkom pre 1. stupeň o 16.00 hod. a 2. stupeň o 16.30 hod. Tešíme sa na Vašu účasť.
   

 • Spoločný skvelý deň na konferencii

  Dnes (16.11.2017) sa v našej škole konala konferencia.

  Všetko sa to začalo v roku 2016, keď sme začali s rovesníckou mediáciou. Začiatkom tohto roka sme na podporu projektu Rovesnícka mediácia ako preventívny program v boji proti kriminalite mládeže získali od Rady vlády Slovenskej republiky pre prevenciu kriminality finančnú podporu vo výške 8000€ a od združenia rodičov 2000€. Jeho garantkou bola Mgr. Dušana Bieleszová, lektorka a autorka kníh o školskej a rovesníckej mediácii. Peniaze sme využili na vybudovanie učebne, mediačné stretnutia rovesníckych mediátorov, kurzy pre pedagógov a konferenciu. Nevyčísliteľnú hodnotu však majú skúsenosti, ktoré naši rovesnícki mediátori získali. Predviedli ich dnes na konferencii, na ktorej sa zúčastnilo mnoho významných hostí so Slovenska a Čiech. Napr. riaditeľ Odboru prevencie kriminality kancelárie ministra vnútra SR, krajská koordinátorka pre prevenciu kriminality, mediátorka so špecializáciou na mediáciu v samospráve, na rodinnú mediáciu, prezidentka Asociácie mediačných centier Slovenska, mediačná publicistika, lektorka odborných mediačných kurzov, predsedníčka Asociácie rodinných mediátorov Slovenska, mediátor so špecializáciou na workplace mediation a na mediáciu v zdravotníctve, online mediátor Arbitrážnej  komory v Miláne, mediátorka v civilnom práve, inšpektorka Školského inšpekčného centra v Bratislave, špeciálny pedagóg, ambasádori programu rovesníckej mediácie, riaditelia škôl. Sú to odborníci na slovo vzatí. Medzi nich patria i mladí rovesnícki mediátori. Okrem domácich mediátorov prijali naše pozvanie i ZŠ Alexandra Dubčeka v Bratislave, Spojená škola v Nižnej a virtuálne sa nám prihovorili zo ZŠ Park Angelinum v Košiciach a ZŠ sv. Cyrila a Metoda v Košiciach.

  Celá konferencia bola v réžii detí. Deň sme prežili v slávnostnej, pokojnej a príjemnej atmosfére. Náš cieľ - zlepšiť atmosféru v triedach pomocou začlenenia preventívneho programu v boji proti kriminalite zameraného na riešenie konfliktov – školskej rovesníckej mediácie, sa nám podarilo naplniť. Verím, že sme v deťoch "naštartovali" cit pre vytváranie prostredia podporujúceho kvalitu vzťahov, pokojné riešenie konfliktov, či odvahu komunikovať, pýtať sa a myslieť kriticky. 

  Veľmi pekne ďakujem všetkým, ktorí prijali pozvanie prežiť s nami tento slávnostný deň. Mnohí k nám cestovali niekoľko hodín. A mnohí odložili iné povinnosti. Bolo mi potešením vidieť na jednom mieste toľko nadšených tvárí. Teším sa na ďalšie podobné stretnutie.

  PaedDr. Katarína Písečná, koordinátorka projektu

   

 • Pochod svetlonosov

  V utorok 7.11.2017 sa v našej škole konal tradičný Pochod svetlonosov mestom. Zúčastnilo sa ho množstvo vysvetielkovaných masiek, ktoré boli po návrate pred školu odmenené speváckym vystúpením p. Prsteka a sladkosťou. Veľmi pekne ďakujeme a už satešíme na budúcoročný pochod.  

 • Olympiáda v SJL

  Vo štvrtok 26.10.2017 sa u nás konalo školské kolo Olympiády zo slovenského jazyka a literatúry. Víťaz školského kola nás bude reprezentovať v okresnom kole, ktoré usporiada CVČ.

  Výsledky:

  1. miesto - Matej Kovalík (8.C) - 43 bodov

  2. miesto - Kamila Jánošová (8.C) a Erik Rusnák (9.B) - 42 bodov

  3. miesto - Klára Johnová (9.C) a Laura Belanská (8.B) - 41 bodov

  Víťazovi srdečne gratulujeme a ďakujeme všetkým žiakom za účasť v školskom kole :-)

 • Halloween v ŠKD
  2. 11. 2017

  Halloween v školskom klube

  V piatok pred jesennými prázdninami do školského klubu prileteli bosorky, čarodejnice, strigy, duchovia, kostlivci, upíri a iné strašidlá, ktoré mali chuť tancovať, baviť sa a súťažiť.  Halloweenská diskotéka s občerstvením a sladkosťami sa páčila všetkým  deťom. Už teraz sa tešíme na ďalší Halloweenský sviatok.

  Do galérie Halloween v ŠKD boli pridané fotografie.

 • Naj.... tekvica
  26. 10. 2017

  Dnes sme vyhodnotili hlasovanie detskej poroty súťaže o Naj...tekvicu. A nemali to veru žiaci ľahké! Každá tekvička bola originálna a zaujímavá. Všetkých zapojených žiakov sme dnes odmenili. Prvé miesto získala so svojou tekvičkou Timea Cangárová zo 4.A, 2. miesto Kristián Orth z 5.A a a 3. miesto Kristián Kühtreiber zo 6.B. Zvíťazili však všetci, pretože pri tvorení svojich tekvičiek strávili deti čas so svojimi najbližšími. A to sa oceniť nedá ničím heart. ĎAKUJEME!  

  Foto: Naj.... tekvica

strana: