Kontakt O škole Novinky Rozvrh Úspechy našich žiakov Vyučovanie po novom Fotoalbum
 

 

                                                               

 

 • PYTAGORIÁDA školské kolá

  V stredu 12.12. 2018 prebehlo v našej škole školské kolo Pytagoriády pre  3., 4.a 5. ročník a vo štvrtok 13.12.2018 pre  6., 7. a 8. ročník. Účastníci pristupovali veľmi zodpovedne k riešeniu matematických úloh. Veríme, že sa medzi nimi nájde veľa úspešných riešiteľov.

 • Prichádzajú Vianoce

  Ak láska topí ľad, čo pani Zima vyčarila, ak dá človek viac, čo v sebe skrýva, ak vládne všade ticho a počuť len praskať mráz, padajúce vločky a v detských očiach je vidieť jas, tak prišla doba, keď každý pre každého má pár prívetivých viet, pre ten zázrak Vianoce a nad čaro Vianoc nič krajšieho niet!

  Za krásnu výzdobu školy ďakujeme: p. uč. V.M. Adamovičovej, p. uč. V. Adamovičovej, p. vych. M. Krajčírovej

 • Príprava na vianočné trhy

  Žiaci 5. B sa zodpovedne pripravujú na vianočné trhy. Na výtvarnej výchove spoločnými silami vytvorili krásne drevené stromčeky.

 • Pozvanie na školské vianočné trhy
 • ŠPORTOVÝ KRÚŽOK

  Jesenná turistika v Malých Karpatoch

  V mesiaci november absolvovali členovia Športového krúžku pri ZŠ Záhorácka víkendovú pešiu turistiku v Malých Karpatoch. O podujatie bol veľký záujem, v početnej skupine detí nechýbali ani ich rodičia a učitelia našej školy. Aj preto sme na prepravu využili zájazdový autobus, ktorý sme mali k dispozícii počas celého víkendu.

  Náš výlet sme odštartovali v obci Prievaly odkiaľ sme po žltej turistickej značke vyrazili na rozhľadňu na Rozbehoch a zrúcaninu hradu Korlátko. Zhoršená viditeľnosť nám neumožnila očakávané výhľady, ale padajúca hustá hmla dodala obom miestam zvláštnu, až mýtickú atmosféru.

  Z Rozbehov sme sa presunuli na ubytovanie, ktoré sme mali zabezpečené v areáli VTSÚ Záhorie. Po večeri sme si v rámci kultúrneho programu zaspievali s muzikálovým spevákom Jankom Slezákom, ktorý nám spríjemnil záver nášho úvodného dňa.

  V nedeľu, po raňajkách, sme sa odviezli do obce Naháč, odkiaľ sme od pamätného domu Juraja Fándlyho, po modrej turistickej značke, prešli k zrúcanine kostola a kláštora sv. Katarínky Alexandrijskej. Po obedňajšej prestávke sme sa presunuli k neďalekej lesnej železničke Katarínka a na priľahlej lúke sme zrealizovali súťaž v púšťaní šarkanov.

  Po jej ukončení sme sa premiestnili do obce Dobrá Voda, kde sme sa v miestnom pohostinstve občerstvili. Následne sme pokračovali k starému židovskému cintorínu a uskutočnili plánovanú súťaž v behu na Dobrovodský hrad. Krátky oddych v prostredí ruín starého hradu poslúžil na zmobilizovanie síl pred záverečnou fázou turistiky, ktorou bol už takmer nočný pochod do Hradišťa pod Vrátnom.

  Ešte za svetla sme vyrazili po červenej turistickej značke, no na modrú a zelenú značku sme si už prisvietili baterkou. Po úspešnom dosiahnutí nášho posledného cieľa sme podujatie spoločne vyhodnotili počas spiatočnej cesty autobusom.

  Vedúci krúžku

  PaedDr. Petr Filip

 • Navštívil nás Mikuláš
 • Olympiáda zo slovenského jazyka - okresné kol

  Náš žiak Maťo Kovalík z 9.C postúpil v olympiáde zo SJL do krajského kola. Maťovi držíme päste! 

 • Stolný tenis - krajské kolo

  Do galérie Stolný tenis -KK boli pridané fotografie.

  Naše stolnotenisové hráčky - Emka Biksadská, Veronika a Erika Stúpalové a Natálka Lackovičová - sa v krajskom kole stolného tenisu umiestnili na skvelom 3. mieste so stratou na 2. miesto len 4 body.

  Dievčatá obdivujeme a prajeme im veľa úspechov v ďalšom triafaní loptičky ;)  

 • Triedne aktívy

  Vážení rodičia/zákonní zástupcovia,

  pozývame Vás na triedne aktívy, ktoré sa uskutočnia v jednotlivých triedach v pondelok 3. decembra 2018 so začiatkami:

  1.B, 2.A, 2.B, 3.A, 3.B, 4.B - o 16.30 hod.

  1.C, 4.C a 2. stupeň - o 17.00 hod.

  1.A bude mať triedny aktív v stredu 5. decembra 2018 o 16.00 hod.

  Tešíme sa na Vašu účasť!

   

 • Olympiáda v ANJ - šk. kolo
  19. 11. 2018

  Druhostupniari si zmerali svoje sily v anglickom jazyku. Išlo im to naozaj veľmi dobre. Do okresného kola postúpil Adam Rečný zo 7.A a Matej Kovalík z 9.C. Blahoželáme a skláňame klobúk pred ich vedomosťami ;) 

 • Aktivity v ŠKD
 • Škola ide na Slovan
  25. 11. 2018

  Veľa z nás určite túži zúčastniť sa ozajstného hokejového zápasu.

  Žiakom našej školy sa to podarilo vďaka projektu Škola ide na Slovan, ktorý vypracovali deti ŠKD pod vedením p. vychovávateľky Cabadajovej.

  25.11.2018 sme nasadli na autobus Slovanu a plní očakávania sme sa odviezli na štadión O. Nepelu.

  Deti povzbudzovali o dušu a hlasivky dostali poriadne zabrať. Napriek nepriaznivému výsledku sme odchádzali s nezabudnuteľnými zážitkami. Ďakujeme našim žiakom za reprezentáciu našej školy.

  Do galérie Škola ide na Slovan boli pridané fotografie.

 • Druháci v Ms knižnici
  22. 11. 2018

  Vo štvrtok boli naši druháčikovia v mestskej knižnici na besede so scenáristkou pani Liptákovou a jej manželom - scénografom. Tešíme sa z toho, že ich druháci zahrnuli kopou zvedavých otázok ;)

 • Hvezdáreň Brno
  21. 11. 2018

  Vesmír, slnečná sústava - to sú nové témy učiva v prírodovede 4. ročníka. Svoje poznatky si boli deti 4.B a 4.C spolu s pani učiteľkami Pikálkovou a Ježkovou doplniť, či overiť v krásnych priestoroch hvezdárne v Brne. So zatajeným dychom sledovali program Cestou za miliardou hviezd a "nasávali" nové informácie, ktoré využijú v ďalších ročníkoch.

 • Budíky značky ŠKD

  Ja som budík, budíček, budiť je môj koníček...... .

  "Počítať do dvanásť vieme perfektne. Na ciferníku nám to síce trošku uletelo, ale s týmto budíkom do školy nezaspíme," povedali si deti z oddelenia p. uč. Cabadajovej.

 • Stolný tenis - okresné kolo

  Do galérie Stolný tenis boli pridané fotografie.

  Naše dievčatá zvíťazili v okresnom kole stolného tenisu a zabezpečili si postup do krajského kola. Blahoželáme! Veríme, že sa im bude dariť aj v ďalšom kole.

 • Projekty 3.B


 • KOMPARO 8. a 9. ročník
  15. 11. 2018

  Dnes si naši ôsmaci a deviataci potrápili svoje hlavy pri úlohách KOMPARO. Veríme, že sa im darilo. 

 • Živá knižnica - škola bez nenávisti

  Žiaci našej školy sa dňa 07.11.2018 zúčastnili projektu ŽIVÁ KNIŽNICA - BÚRANIE PREDSUDKOV A STEREOTYPOV. Žiaci sa stretli s mnohými inšpiratívnymi príbehmi ľudí, ktorí to v živote nemali ľahké, ale svojou húževnatosťou a otvorenosťou búrajú predsudky spoločnosti. Živé knihy - Vladimíra, Andrea, Vlasta, Lukáš, Zuzka, Daniel, Prof. Pavel Traubner, Dajana a Ameer rozprávali príbehy aj o ceste, ktorú musí človek prejsť, aby sa dostal k svojmu snu a splnil si svoj cieľ. Podujatie bolo príjemným prepojením neformálnej atmosféry a strhujúcich životných osudov ľudí, ktorí v bežnom živote často čelia vylúčeniu a rôznym predsudkom. V malých skupinkách si vypočuli príbehy, prostredníctvom ktorých sa mali možnosť zamyslieť, pochopiť a možno aj prehodnotiť niektoré svoje životné postoje a problémy, ktoré sú ich častou výhovorkou, prečo sa niečo nedá spraviť. Na záver žiaci - čitatelia zanechali odkaz konkrétnym živým knihám. Všetci spolu vrátane p. uč. Smolinskej i pracovníkov s mládežou z ICM Malacky si vytvorili priestor a čas na prenesenie príbehov do svojich životov. Nie len žiaci, ale i učiteľka a pracovníci s mládežou  z ICM Malacky sa teda zamysleli nad svojím štýlom bytia a nad cestami, ako to zmeniť. Boli obohatení o príbehy ctižiadostivých ľudí, ktorí sa nebáli byť nejakú dobu sami, aby sa dostali tam, kde sú dnes. Ďakujeme organizátorom: IUVENTA-Slovenský inštitút mládeže, živým knihám Vladimíra, Andrea, Vlasta, Lukáš, Zuzka, Daniel, Prof. Pavel Traubner, Dajana a Ameer a ICM Malacky za pekný inšpiratívny deň.

 • Riaditeľské voľno
strana: