Kontakt O škole Novinky Rozvrh Úspechy našich žiakov Vyučovanie po novom Fotoalbum Školský časopis
 

 

                                                               

 

 • Návšteva z firmy ADIDAS
  24. 5. 2018

  Dnes nás prišli navštíviť zamestnankyne firmy ADIDAS. A neprišli len tak s prázdnymi rukami. Našim športovcom priniesli dresy a zároveň podporili revitalizáciu našej telocvične, za čo im veľmi pekne ďakujeme a vážime si akúkoľvek ich pomoc!

  Vedenie školy

 • Exkurzia našich piatakov na Lego výstavu v Bratislave

  Keď sme na našu školu dostali zaujímavú ponuku na Lego výstavu v Bratislave, nemohli sme odolať a naplánovali sme návštevu tohto výstaviska na piatok 18. mája. Nasadli sme do autobusu a o necelú hodinku sme vystúpili pred veľkou budovou výstaviska, v ktorom nás na druhom poschodí čakala krásna expozícia všetkého možného z Lega. Hneď pri vstupe bol obrovský Titanic poskladaný z tisícok skladačiek Lego. Upútalo nás Batmanovo auto, mnoho expozícií domčekov, ciest, postavičiek, lodí, zvieratiek, hradov a všeličoho ďalšieho, čo sa z Lega dá postaviť. Všetkých nás zaujala obrovská, vyše dvojmetrová postava najväčšieho človeka na svete v skutočnej veľkosti alebo postava Petra Sagana. Nemenej zaujímavými boli aj modely ľudských orgánov a ľudskej kostry. V závere prehliadky sa nám páčila herná zóna, v ktorej sme sa mohli do sýtosti vyhrať s Legom. Spokojní a dostatočne vyhraní sme sa popoludní vrátili domov. 

 • Poďakovanie

  Vedenie školy touto cestou ďakuje p. Smejovi a Ivanovi za sponzorský dar - stoličky do školskej jedálne.

 • Indiánska noc práve začína

  Do galérie Indiánska noc práve začína boli pridané fotografie.

  Naša škola sa v piatok zmenila na veľký indiánsky vigvam, kde v mieri a pokoji žijú a spolupracujú APAČI, ŠOŠONI, OMAHOVIA, HURÓNI, MAKAHOVIA. Práve plnia náročné úlohy a nakoniec poputujú na cestu za pokladom. Podarí sa im to? Ďalšie indiánske správy až v pondelok.

 • Tvorivé dielne v MCK

  Do galérie Tvorivé dielne v MCK boli pridané fotografie.

 • Deň matiek

  Vo štvrtok 10.5. 2018 si naši žiaci pripravili krásne a pestré pásmo. Ukázali, čo sa pod skúsenými rukami pedagógov  v nich skrýva. Svojím mamičkám a babičkám sa prihovorili cez krásne slová plné lásky, pridali tančeky, pesničky, divadielko v anglickom jazyku, vystúpenie mažoretiek i nadaného saxafonistu Odmenou bol nielen potlesk, ale aj sladkosť pre účinkujúcich a malý darček pre mamičky i babičky. Ďakujeme nádejným moderátorkám Gabike Juríčkovej, Vivienke Hurbanovej a aj pani učiteľkám za krásne poobedie!

   

 • Krajské kolo recitačnej súťaže Hviezdoslavov Kubín

  V piatok 11. mája 2018 sa v Bratislave konalo krajské kolo recitačnej súťaže Hviezdoslavov Kubín, na ktorom nás reprezentoval víťaz obvodného aj okresného kola tejto súťaže a skvelý recitátor Matúš Klas zo 7. B. V tvrdej konkurencii najlepších recitátorov celého Bratislavského kraja sa nestratil a obsadil skvelé 3. miesto. K tomuto krásnemu výsledku mu blahoželáme a prajeme veľa recitačných úspechov aj do budúcnosti! Zároveň mu ďakujeme za ďalšiu výbornú reprezentáciu našej školy! Naše poďakovanie patrí i p. uč. Z. Vozárovej za prípravu!!!

 • Pozývame ťa na Indiánsku noc
 • 28. ročník súťaže Slávik Slovenska 2018

   V piatok 11.mája 2018 sa uskutočnil  Slávik Slovenska. Do okresného kola postúpilo 24 súťažiacich zo školských kôl okresu Malacky. Našu školu reprezentovali Tamara Bartková 1.A a Monika Burclová 7.A. Spevácke výkony boli veľmi vyrovnané. Víťazi  získali diplomy a  vecné ceny.  Čestné uznanie získala Tamara Bartková  1.A. Gratulujeme!           

 • Získali sme Putovný pohár CVČ

  Naši žiaci na 46. ročníku Behu oslobodenia a 12.ročníku Pohára CVČ  získali Putovný pohár  CVČ.

  Najmladší žiaci 3.miesto Filip Šebo

  Mladší žiaci 3.miesto Juraj Hlaváč

  Mladší žiaci 1.miesto Matej Brezina

  Mladšie žiačky 1.miesto Nikola Brandisová

  Starší žiaci 1.miesto Patrik Kuma

  Starší žiaci 5.miesto Patrik Slezák

  Staršie žiačky 5.miesto Katarína Trojáková

  Poďakovanie patrí všetkým 60 účastníkom a samozrejme rodičom!

  Gratulujeme!

   

   

 • Divadelné predstavenie

  V piatok 13.4.2018 sa naši ôsmaci zúčastnili divadelného predstavenia v kine Malacky s názvom Denník Anny Frankovej. Herci podali výborný výkon. Divadelný publicista Miroslav Ballay o predstavení povedal: "Tvorcovia zdramatizovaného denníka podali hravými spôsobmi dôverné zákutia a tajomstvá prežívania puberty namiesto rekonštrukcie pocitových denníkových zápiskov. „Nehrali“, iba registrovali prúd vedomia, zachytený v Anninom denníku. Inscenácia sa tak nestala sentimentálnou, ale fakticky vernou v hľadaní ľudského tepla paradoxne v čase všeobecnej nenávisti a čoraz neodôvodnenejšej xenofóbie.” Hlavná predstaviteľka Lucia Korená získala za úlohu Anny Frankovej divadelné ocenenie Dosky 2017.

 • Talentové skúšky
 • Pozvánka
 • 46. ročník Behu oslobodenia a 12. ročník Pohára CVČ

  Vážení rodičia, milí žiaci, pozývame Vás na 46. roč.Behu oslobodenia a  12.roč. Pohára Centra voľného času , ktorý sa uskutoční 8.mája 2018 /utorok/, na futbalovom štadióne v Zámockom parku.Od 8.00 do 9.30 hod.bude prezentácia, nástup, otvorenie.Od 9,30 hod.súťaže jednotlivých kategórií, o 11,15 hod.slávnostné vyhlasovanie výsledkov.

  Spoločne môžme zabojovať o Pohár CVČ. Prvých päť pretekárov v každej kategórii sa bude bodovať ( 5,4,3,2,1 ) a súčet stanoví víťaznú školu. Samozrejme prví traja v každej kategórii získajú vecnú cenu a diplom.

  Tešíme sa na tvoju účasť!

 • Vyhodnotenie OK Matematickej olympiády

  Dňa 23.4.2018 p.riad. odmenila úspešných riešiteľov okresného kola Matematickej olympiády.

  Zo 4 zúčastnených žiakov boli traja úspešní.

  V kategórii Z8 na 3. - 4. mieste   Matej Kovalík   8.C

  V kategórii Z7 na 6. mieste Michaela Švecová  7.B

  V kategórii Z6 na 8. - 9. mieste  Lukáš Kello  6.B

  Srdečne gratulujeme!

 • Deň Zeme

  22. apríl je Deň Zeme. Máme radi našu planétu, našu krajinu a prostredie, kde žijeme a preto nám záleží na čistote nášho okolia.

  Deti v ŠKD prostredníctvom rôznych aktivít spoznávali našu ZEM – kreslili, rozprávali sa o prírode, zvieratkách, zbierali po okolí ZŠ smeti. Cieľom našich aktivít bolo rozvíjanie environmentálneho povedomia detí hravým a zábavným spôsobom. Deň Zeme v ŠKD bol dňom dobrej nálady.

 • Slávik Slovenska- školské kolo

  Do galérie Slávik Slovenska- školské kolo boli pridané fotografie.

  Slávik Slovenska- školské kolo

   Vo štvrtok 19.4.2018 zavítali do našej školy malí slávici. 23 žiakov v troch kategóriách si zmeralo sily v speve ľudových piesní. V prvej kategórii bolo až 19 súťažiacich. V tejto ťažkej konkurencii  stupne víťazov obsadili žiačky nasledovne:

  I.kategória:

  1. miesto:  Tamara Bartková – 1.A

  2. miesto:  Natália Glembusová – 1.A

  3. miesto:  Dominika Hustá – 3.B

   

  V druhej kategórii súťažili  traja žiaci a chlapci zo 4.A zaspievali duet. 

   

  II. kategória:

  2. miesto:  Alessandro Perin a Michal Ščepán – 4.A

  3. miesto:  Sofie Tomášová – 4.B

   

  Najkrajší zážitok do súťaže priniesla Monika Burclová, ktorá bola jedinou súťažiacou vo svojej kategórii, ale podala najlepší výkon.

   

  III. kategória:

  1. miesto:  Monika Burclová – 7.A

  Ďakujeme všetkým zúčastneným a prajeme víťazom veľa úspechov v okresnom kole.

 • ZBER PAPIERA
 • Stretnutie s pánom primátorom

  Milí rodičia,

  ako sme vám sľúbili, prinášame súhrn z nášho stretnutia zástupcov RZ Záhorácka 95 s primátorom mesta Jurajom Říhom.

  Dňa 12. 4. 2018 nás prijal na náš podnet primátor Juraj Říha. Zástupcovia RZ boli v zložení  Sylvia Caunerová - predsedníčka RZ, Jana Čelková - tajomníčka RZ a Jana Houndjo - členka výkonného výboru RZ.  Atmosféra bola veľmi príjemná a uvoľnená. Členky RZ predstavili aktivity nášho združenia ako aj projekty, do ktorých sa naše RZ zapája, aby zveľadilo priestory školy a zlepšilo vyučovací proces. Poďakovali sa pánovi primátorovi za záujem o riešenie akútnych problémov, s ktorými naša škola bojuje. Ako vieme, hlavným problémom sú nevyhovujúce sociálne zariadenia, staré chodby a vstupný vestibul. Škola však bojuje aj s vysokými nákladmi na vykurovanie, ktoré zhltnú veľkú časť rozpočtu školy. Problémom je aj starý nábytok v triedach a školských kluboch, či dlhodobo zlé meno školy.

  Primátor sa už teraz aktívne venuje aj našej škole a pozdravuje všetkých rodičov. Vníma predovšetkým prevádzkové problémy a pracuje na ich odstránení. Len nedávno sa skončila prvá etapa zateplenia našej budovy a pred školou sa vybudoval nový chodník. Vo všetkých triedach a  v jedálni sa položila plávajúca podlaha v hodnote 60 000 EUR. Už v lete čaká školu druhá etapa zateplenia v hodnote 120 000 EUR a regulácia vykurovania v hodnote 30 000 EUR, ktorej súčasťou sú  nové termostatické hlavice. Pán primátor prisľúbil, že bude aktívne komunikovať s dodávateľom tepla o možnosti zníženia nákladov na vykurovanie. Ak však neuvidí benefity z regulácie, nebráni sa ani vybudovaniu vlastnej kotolne pre našu školu.

  Zároveň prisľúbil, že v návrhu budúcoročného rozpočtu vyčlení  200 000 EUR na kompletnú rekonštrukciu sociálnych zariadení, chodieb a vstupného vestibulu. Rozpočet sa bude predkladať v septembri.

  Okrem toho stále pracuje na viacerých projektoch. Známy je napríklad projekt zimnej haly, ktorý by pozdvihol nielen úroveň našej školy, no celého regiónu. V schvaľovaní sa nachádza už aj projekt na rekonštrukciu jazykových, odborných a PC učební v hodnote 200 000 EUR, ktorý by sa mohol realizovať už v lete.

  V neposlednom rade sa v rámci budovania novej cyklotrasy z Kostolišťa cez centrum mesta až na stanicu vybuduje pri škole krytý prístrešok pre bicykle, čo nielen uľahčí dochádzku deťom do školy, no ich cesta bude aj bezpečnejšia.

  A to nie je všetko, už čoskoro sa snáď budeme tešiť aj z nového nábytku v našich triedach či v školskom klube.

  Všetko ide správnym smerom, dúfame, že nielen tieto zmeny, no i pohoda v škole a výborné výsledky našich športovcov prispejú k vylepšeniu mena našej školy. Naša škola je naozaj nad pomery veľká, krásna a má kvalitných pedagógov, no záleží aj na nás rodičoch, ako k nej budeme pristupovať. My z RZ budeme aj naďalej usilovne pracovať na tom, aby vaše deti chodili do našej školy rady.

   

  Jana Čelková

 • Jazykový kvet - krajské kolo

  Dobrá správa pre fanúšikov jazykových súťaží!!!

  Piatok trinásteho bol pre nás šťastným dňom. Postúpili sme v súťaži Jazykový kvet do celoslovenského finále!!!☺

strana: