Kontakt O škole Novinky Rozvrh Úspechy našich žiakov Vyučovanie po novom Fotoalbum Školský časopis
 

 

                                                               

 

 • KLOKAN- matematická súťaž na našej škole

  Do galérie KLOKAN- matematická súťaž na našej škole boli pridané fotografie.

  V pondelok 19.3.2018 sa žiaci našej školy zapojili do matematickej súťaže KLOKAN. Úlohy boli náročné,ale veríme, že súťažiaci pri ich riešení využili doposiaľ získané vedomosti a zapojili aj logické myslenie. Už teraz sa tešíme na výsledky.

 • Tretiaci v knižnici

  Do galérie Osmijankove rozprávky boli pridané fotografie.

  V utorok 13.3.2018 boli tretiaci v mestskej knižnici. Interaktívnou formou sa s pani knihovníčkami porozprávali o Osmijankových rozprávkach.

 • Vyhodnotenie Záhoráckeho detského bežeckého pohára 2017

  Naši žiaci medzi víťazmi dlhodobej bežeckej súťaže

  V nedeľu 4. marca 2018 sa v Borskom Svätom Juri uskutočnilo slávnostné vyhodnotenie najúspešnejších pretekárov ZDBP (Záhorácky detský bežecký pohár) za rok 2017.

  Na podujatí boli ocenení aj žiaci ZŠ Záhorácka Malacky, ktorí v súťaži štartovali v spolupráci s Detskou organizáciou Záhorácky Fénix.

  Vo vyššie uvedenom 13-dielnom detskom bežeckom seriáli sa s pomedzi našich žiakov najviac darilo Ericovi Houndjovi z VI. B,ktorý sa v súťaži najmladších žiakov umiestnil na celkovej 2. priečke.

  Trofej za 3. miesto v konkurencii starších žiakov si z rúk organizátorov súťaže prevzal Patrik Slezák z VIII. B a taktiež Juraj Hlaváč z III. B, ktorý dosiahol na bronz v kategórii prípravka chlapci.

  Úspešným žiakom blahoželáme a ich rodičom ďakujeme za aktívnu spoluprácu v súvislosti s účasťou detí v súťaži!

  Nastávajúci ročník ZDBP 2018 bude mať 14 kôla do celkového poradia sa budú započítavať body z 10 pretekov.

  Súťaž odštartuje už 31. marca v Hlbokom, s pokračovaním v Šaštíne (14. 4.), Jablonici (28. 4), Plaveckom Štvrtku (19. 5.), Brezovej pod Bradlom (30. 6.), Borskom Svätom Juri (14. 7.), Plaveckom Mikuláši (28. 7.), Radošovciach (18. 8.), Smrdákoch (25. 8.), Prietrži (29. 8.), Holíči (8. 9.), Gbeloch (14. 9.), Malackách (22. 9.) a Senici (31. 12.).

  Veríme, že v aktuálnom ročníku súťaže sa našim žiakom bude dariť minimálne tak dobre ako v tom predchádzajúcom a na podujatiach ZDBP sa budú pravidelne zúčastňovať!

   

  Vyhodnotenie ZDBP 2017 - fotografie

   

  PaedDr. Petr Filip

 • 16.3. - Deň slovenskej ľudovej rozprávky

  Deň 190. výročia narodenia Pavla Dobšinského, známeho zberateľa slovenských ľudových rozprávok, a zároveň Deň slovenskej ľudovej rozprávky si naši piataci pripomenuli hneď dvomi akciami. Zúčastnili sa pútavého programu v mestskej knižnici, kde sa venovali bližšie práve Dobšinského ľudovým rozprávkam. Overili si, ako klasické slovenské ľudové rozprávky poznajú. Na hodine literatúry si zase s pani učiteľkou Vozárovou zasúťažili a preverili svoje vedomosti z teoretickej stránky ľudových rozprávok, ktorú podrobne preberali v tomto ročníku. Vzájomnú spoluprácu sa snažili rozvíjať v skupinovej práci a hľadali odpovede na otázky o znakoch a typoch ľudovej rozprávky, čí hľadali umelecké jazykové prostriedky v názvoch rozprávok.

 • Riaditeľské voľno

  Z dôvodu celoslovenského testovania deviatakov a organizačno-technického zabezpečenia testovania.

 • Mystery Skype

  Do galérie Skype boli pridané fotografie.

  Vo štvrtok 15.03. si žiaci zo 4.B zahrali Mystery Skype. O čo ide? Žiaci sa cez Skype rozprávajú so žiakmi z inej školy v inej krajine a možno aj na inom kontinente. Ich úlohou je pomocou otázok áno/nie uhádnuť, kde sa nachádza táto partnerská trieda. Môže to byť kdekoľvek, keďže všetci rozprávame po anglicky a dávame pozor, aby sme sa neprezradili rečou, plagátmi v triede, či štátnymi symbolmi. Vyhráva trieda, ktorá uhádne miesto partnerskej školy ako prvá.

  Naši štvrtáci sa najprv pripravili. Trénovali otázky v angličtine i prácu s mapou. Keď nám z neznámej školy zavolali, bol to veru stres, rozprávať po anglicky s neznámymi deťmi. No rýchlo sa osmelili a prví uhádli krajinu, Taliansko. Uhádnuť mesto už nebolo také jednoduché, ale zvládli aj to. Ani žiaci z Piacenzzy sa nedali zahanbiť a uhádli naše Malacky. Nasledovali ďalšie zvedavé otázky o škole, krajine a zvykoch. Rozlúčili sme sa až na konci hodiny. 

  Dúfame, že sa nám podarí zorganizovať viac takýchto stretnutí, a tak priblížiť žiakom svet, ktorý vďaka ovládaniu anglického jazyka nemusí byť až taký cudzí a vzdialený.

  Mgr. Lívia Biesiková, vyučujúca angličtiny

 • Marec - mesiac knihy

  Niekto má rád obrázkové knihy o zvieratkách, rozprávky, bájky, povesti, o prírode, či príbehy zo života, Knihy zo sveta vedy a techniky, cestopisy a životopisy, dobrodružné knihy, atlasy či encyklopédie. Iní majú radi verše a poéziu.

  Pri pátraní, prečo sa marec už roky pripomína ako mesiac knihy, sme sa dopracovali k známej a zaujímavej postave slovenskej histórie, ktorou bol  – Matej Hrebenda  Hačavský.

  Tento legendárny šíriteľ slovenskej a českej  knihy a tým aj osvety a vzdelanosti sa narodil aj zomrel v marci. Hoci bol slepý, natoľko miloval knihy, že sa mu stali osudom.

  Lásku ku knihám treba pestovať od malička. Vedia to i naše deti, ktoré sa vybrali s pani učiteľkami do knižnice. Na fotografiách vidíte našich najmenších prváčikov. Teší nás, že sa im veľmi páčilo a vďaka peknej prezentácii zamestnankýň z knižnice si v knihe naši najmenší nájdu skvelého priateľa.

   

 • ZÁPIS DO 1. ROČNÍKA

  Príď k nám a preži s nami skvelých 9 rokov ;) . Tešíme sa na teba!

 • Krajské semifinále Jazykového kvetu 2018

  Jazykový kvet je celoslovenská súťaž v interpretácii literárnej tvorby v cudzích jazykoch pre základné a stredné školy. Žiaci súťažia v prednese poézie a prózy z prevzatej, ale i vlastnej tvorby, ako i v dramatickom stvárnení originálnej, či vlastnej tvorby. Naša škola sa tejto súťaže zúčastňuje už po piatykrát, tento rok v kategórii pre prvý stupeň. V prednese nás reprezentuje Vanda Vodnáková, žiačka 3.C, ktorá predniesla upravenú verziu rozprávky The Selfish Giant (O sebeckom obrovi) od Oscara Wilda. Žiaci štvrtého ročníka nacvičili rozprávku Sleeping Beauty (Spiaca krásavica). Princeznú hrá Viky Gajdošechová, kráľovnú Eliška Slobodová, kráľom je Michal Ščepán, princom Denis Kéri a vedľajšiu postavu starčeka hrá Vladko Ferko. Tento príbeh sa nezaobíde bez rozprávkových víl, tú zlú hrá Zina Žáková, dobrú Katka Dojčárová, ostatné víly sudičky hrajú Hanka Elšíková, Timea Cangárová a Terezka Oravcová. Rozprávačom príbehu je Karol Barca. 

  Posledný piatok pred jarnými prázdninami sa konalo krajské semifinále v Bratislave, v budove Katedry románskych jazykov Pedagogickej fakulty. Všetci súťažiaci, okrem Zinky Žákovej, tu boli po prvý raz, a tak sme s napätím očakávali, ako to dopadne. 

  Naša jediná recitátorka Vanda Vodnáková predniesla rozprávočku krásnym prednesom s ukážkovou výslovnosťou. Tréma sa však podpísala na jej celkovom prejave, a tak ju porota do ďalších kôl neposunula. Škoda, lebo Vandin prednes stojí za vypočutie a dúfam, že ešte bude mať príležitosť ho ukázať. 

  Naši štvrtáci budú mať príležitosť zabojovať o slovenské finále v ďalšom kole. Odniesli si pochvalu za svoju snahu i cenné rady od odbornej poroty, ktoré im pomôžu zdokonaliť sa a dôstojne reprezentovať náš kraj. 

  Držíme im palce. 

  Lívia Biesiková 

  Poznámka: Vedenie školy srdečne ďakuje pani učiteľke Biesikovej za trpezlivú prípravu žiakov i náročné zhotovenie rekvizít ;)

 • Jarné prázdniny na ľade

  Pozvánka na korčuľovanie

  Základná škola Záhorácka pripravuje pre svojich žiakov podujatie "Jarné prázdniny na ľade".

  Aktivity sa uskutočnia počas jarných prázdnin, 5. - 9. marca 2018, podľa nižšie uvedeného rozpisu

  na ľadovej ploche v Zámockom parku v Malackách.

   

  Pondelok: 10,00 - 11,00 hod.

  Utorok: 11,00 - 12,00 hod.

  Streda: 10,00 - 11,00 hod.

  Štvrtok: 10,00 - 11,00 hod.

  Piatok: 10,00 - 11,00 hod.

  Pozn.: Príchod na ľadovú plochu o 9,45 hod.

   

  Deti si prinesú: korčule, ochrannú prilbu (čiapku), rukavice,vhodný odev na korčuľovanie, hokejku, puk,

  pitie (teplý čaj) a preukaz poistenca

   

  U žiakov 1. - 4. ročníka a u korčuliarov - začiatočníkov odporúčame aktívnu účasť rodičov na ľadovej ploche.

   

  Inštruktori korčuľovania:

  PaedDr. Eva Vargová

  PaedDr. Petr Filip

   

  Pozn.: V prípade nepriaznivého počasia sa aktivity na ľadovej ploche neuskutočnia!

 • Prázdniny

  Milí žiaci,

  pripomíname vám, že od pondelka 5. marca 2018 máte týždňové jarné prázdniny. Prajeme vám príjemný oddych. V škole sa stretneme 12. marca 2018. Tešíme sa na vás!

  vedenie školy

 • Mini ľadový hokej žiačok 2018

  Naše žiačky tretie v mini ľadovom hokeji O pohár CVČ Malacky!

  V piatok 16. februára 2018 sa na ľadovej ploche v Zámockom parku uskutočnil turnaj v mini ľadovom hokeji žiačok O pohár Centra voľného času Malacky.

  Tak ako v súťaži chlapcov našu školu na podujatí reprezentovali dve družstvá, ZŠ Záhorácka Malacky "A" a ZŠ Záhorácka Malacky "B".

  V konkurencii piatich tímov sa viac darilo nášmu "A-čku", ktoré sa vďaka lepšiemu skóre v turnaji umiestnilo na treťom mieste, tesne pred našim "B-éčkom".

  Obe naše družstvá zaznamenali po 3 body za jedno víťazstvo nad výberom ZŠ Štúrova Malacky „B“ a za remízu vo vzájomnom zápase. Vo zvyšných dvoch stretnutiach, ktoré odohrali s Gymnáziom Malacky a ZŠ Štúrova Malacky „A“ prehrali.

  Úspešnému družstvu blahoželáme k zisku bronzových medailí a všetkým dievčatám ďakujeme za reprezentáciu školy!

   

  Z výsledkov:

  ZŠ Záhorácka Malacky "A" - Gymnázium (2 : 6)

  ZŠ Záhorácka Malacky "A" - ZŠ Štúrova Malacky "A" (0 : 2)

  ZŠ Záhorácka Malacky "A" - ZŠ Štúrova Malacky "B" (1 : 0)

  ZŠ Záhorácka Malacky "A" - ZŠ Záhorácka Malacky "B" (0 : 0)

  ZŠ Záhorácka Malacky "B" - Gymnázium (0 : 5)

  ZŠ Záhorácka Malacky "B" - ZŠ Štúrova Malacky "A" (0 : 4)

  ZŠ Záhorácka Malacky "B" - ZŠ Štúrova Malacky "B" (1 : 0)

  ZŠ Záhorácka Malacky "B" - ZŠ Záhorácka Malacky "A" (0 : 0)

   

  Poradie družstiev v Mini ľadovom hokeji žiačok O pohár Centra voľného času Malacky 2018:

  1. Gymnázium Malacky "A" – 8 b. (21:2)

  2. ZŠ Štúrova Malacky „A“ – 6 b. (7:5)

  3. ZŠ Záhorácka Malacky „A“ – 3 b. (3:8)

  4. ZŠ Záhorácka Malacky „B“ – 3 b. (1:9)

  5. ZŠ Štúrova Malacky „B“ – 0 b. (0:8)

   

  Zloženie družstva ZŠ Záhorácka Malacky "A":

  Anna Koričárová, Sabína Škodová (obe VIII. B), Júlia Pullmannová, Simona Štorová (obe VIII. C),

  Natália Baťková a Pavlína Nespalová (obe IX. C)

   

  Zloženie družstva ZŠ Záhorácka Malacky "B":

  Andrea Aparicio, Dominika Juhásová (obe VII. B), Michaela Kršková, Kristína Pavlišová (obe VIII. A),

  Vivien Hurbanová (VIII. B) a Karolína Fupšová (IX. B)

   

  Vedúci družstiev:

  PaedDr. Petr Filip

  PaedDr. Eva Vargová

   

  Mini ľadový hokej žiačok O pohár CVČ Malacky - fotografie

 • POĎAKOVANIE

  Srdečne ďakujeme pánovi Čelkovi za dlhodobý bezodplatný prenájom monitorov k PC. Vážime si každú pomoc!

 • Skvelý deň v Bratislave

  Do galérie Návšteva v Bibiane boli pridané fotografie.

  Zima – nezima, z krúžkov „Z každého rožku trošku“ a „Raz sem, raz tam“ sme sa opäť vybrali na potulky Bratislavou. Tento raz nás v Bibiane čakali slovenské strašidlá, prezreli sme si Dóm Svätého Martina a nakoniec  v Múzeu dopravy deti videli, na akých autíčkach sa vozili naši starí rodičia. Výlet sa ako vždy vydaril a už sa tešíme na ďalší ...

 • Mini ľadový hokej žiakov 2018

  Zvíťazili sme v mini ľadovom hokeji o Pohár primátora mesta Malacky!

  V stredu, na Valentína, 14. februára 2018 zorganizovalo Centrum voľného času, v spolupráci s príspevkovou organizáciou mesta AD HOC a s podporou Komisie pre mládež, vzdelávanie a šport pri MsZ v Malackách tradičný, školský hokejový turnaj žiakov o Pohár primátora mesta.

  Podujatia sa zúčastnilo 12 družstiev, ktoré svoje stretnutia odohrali v troch skupinách, systémom každý s každým. Víťazi jednotlivých skupín si vybojovali postup do finálovej časti turnaja, v ktorej sa rozhodovalo o umiestnení na stupňoch víťazov.

  Našu školu reprezentovalo družstvo ZŠ Záhorácka Malacky "A", s najvyššími ambíciami a výber ZŠ Záhorácka Malacky "B", ktoré prišlo zbierať cenné skúsenosti a dôležité body do hodnotenia, v rámci súťaže o najaktívnejšiu školu v oblasti športu.

  Družstvo žiakov ZŠ Záhorácka Malacky "A" si v skupinovej časti postupne poradilo so ZŠ Štúrova Malacky 16:0, SŠ sv. Fr. Assiského Malacky 6:1 a Gymnáziom Malacky "A" 5:0. Bez straty bodu postúpili do záverečnej fázy turnaja, v ktorej zdolali ZŠ Dr. J. Dérera Malacky 5:2 a v zápase o prvé miesto zvíťazili nad ZŠ Zohor "A" v pomere 4:3.

  Na našu veľkú radosť sa tak víťazmi 9. ročníka mini ľadového hokeja O pohár primátora mesta Malacky stali žiaci našej školy: Kevin Horváth (VIII. B), Matej Kovalík (VIII. C), Samuel Mifkovič (IX. B), Adam Miklušičák (VIII. C) a Samuel Škoda (VIII. B).

  Vecné ceny pre najlepšieho strelca a súčasne najproduktívnejšieho hráča turnaja si prevzal Víťazoslav Orth (ZŠ Zohor „A“) za 29 gólov a 9 asistencií (38 kanadských bodov). S pomedzi žiakov ZŠ Záhorácka Malacky sa v tejto činnosti najviac darilo Kevinovi Horváthovi, ktorý zaznamenal 33 kanadských bodov za 24 gólov a 9 prihrávok. Úspešne mu sekundoval aj Samuel Mifkovič (IX. B), ktorý vsietil 12 gólov a až 10-krát asistoval, za čo si do tabuľky produktivity pripísal 22 bodov.

  Družstvo ZŠ Záhorácka Malacky "B", v zložení: Adam Šauša (IX. B), Juraj Haberland, Oliver Kello, Timotej Kotrla, Adam Pavlík (všetci VIII. B) a Lucas Karel (VII. B), sa umiestnilo na 10. priečke, napriek tomu si zaslúži veľkú pochvalu za odvahu a aktívny prístup v súvislosti s účasťou na podujatí.

  Úspešným žiakom srdečne blahoželáme, ostatným ďakujeme za vzornú reprezentáciu školy!

   

  Poradie družstiev v mini ľadovom hokeji žiakov O pohár primátora mesta Malacky 2018:

  1. ZŠ Záhorácka Malacky „A“

  2. ZŠ Zohor „A“

  3. ZŠ Dr. J. Dérera Malacky

  4. Detská organizácia Záhorácky Fénix

  5. Gymnázium Malacky „A“

  6. ZŠ Kuchyňa

  7. SŠ sv. Fr. Assiského Malacky

  8. Gymnázium Malacky „B“

  9. ZŠ Zohor „B“

  10. ZŠ Záhorácka Malacky „B“

  11. ZŠ Štúrova Malacky „B“

  12. ZŠ Štúrova Malacky „A“

   

  Vedúci družstiev:

  Jozef Schreiber

  PaedDr. Petr Filip

   

  Mini ľadový hokej žiakov O pohár primátora mesta Malacky 2018 - fotografie               

 • Sleeping Beauty dramatizácia rozprávky
 • Zúbkove pramene - 1. stupeň

  Do galérie Zúbkove pramene - 1. stupeň boli pridané fotografie.

  Vo štvrtok 22.2.2018 sa konalo školské kolo recitačnej súťaže Zúbkove pramene. Aj naši prvostupniari sa s textami statočne "popasovali". Umiestnenie:

  Próza:

  1. miesto - Dominika Hustá

  2. miesto - Simonka Došeková

  3. miesto - Maťo Čelka

  Poézia:

  1. miesto - Natálka Pavlíková

  2. miesto - Barborka Valúchová

  3. miesto - Natálka Vilémová

  Obdivujeme vašu pamäť, milé deti ;) .Všetkým blahoželáme a prajeme mnoho úspechov v ďalších súťažiach!

 • Miniľadový hokej

  Do galérie Hokej boli pridané fotografie.

  V 9. ročníku súťaže žiakov "O pohár primátora mesta Malacky" sa naši chlapci umiestnili na 1. mieste. Putovný pohár teda zostal u nás. Tešíme sa! Dievčatá zabojovali v 6. ročníku "O pohár CVČ". Umiestnili sa na 3. a 4. mieste. Sme na vás hrdí!

 • Zúbkove pramene - školské kolo pre II. stupeň

  Dnes (21.2.2018) sa u nás v škole konalo školské kolo recitačnej súťaže Zúbkove pramene. Súťaž sa uskutočnila pre žiakov II. stupňa. Súťažilo sa v poézii a v próze v dvoch kategóriách. Sme veľmi radi, že máme veľa talentovaných žiakov. Víťazi jednotlivých kategórií nás budú reprezentovať v obvodnom kole v ZŠ Dr. J. Dérera. Všetkým účastníkom školského kola ďakujeme za účasť a pekný umelecký zážitok a víťazom srdečne gratulujeme :)

  Výsledky:

  Poézia - ročníky 5.-6.

  1. miesto: Ester Balogová (6.B)

  2. miesto: Matej Brezina (5.B)

  3. miesto: Eric Houndjo (6.B)

  Poézia - ročníky 7.-9.

  1. miesto: Viki Ferenecová (8.C)

  2. miesto: Laura Lukačovičová (8.B)

  3. miesto: Matej Kovalík (8.C)

  Próza - ročníky 5.-6.

  1. miesto:  Laura Sedláková (5.B)

  2. miesto: Mirka Coganová (6.A)

  Próza - ročníky 7.-9.

  1. miesto: Matúš Klas (7.B)

  2. miesto: Monika Burclová (7.A)

  3. miesto: Juliana Tylková (9.A)

   

 • Šaliansky Maťko - krajské kolo

  Do galérie Šaliansky Maťko - KK boli pridané fotografie.

  V utorok 20. februára 2018 sa Matúš Klas, žiak 7.B triedy, zúčastnil spolu s p. uč. Vozárovou krajského kola súťaže Šaliansky Maťko. Matúš sa umiestnil na krásnom 3. mieste! Srdečne mu blahoželáme, prajeme veľa recitačných úspechov a zároveň sa tešíme na ďalšie jeho vystúpenia.

strana: