• Upozornenie pre zákonných zástupcov

• Nosenie rúšok počas prvých dvoch týždňov školského roka 2020/2021 vyplýva z usmernenia hlavného hygienika. Z usmernenia vyplýva, že z povinnosti nosiť rúška v interiéri sú oslobodené iba deti z prvého stupňa. Všetci ostatní v interiéri majú povinnosť nosiť rúška. Toto usmernenie je právne záväzné, nedodržanie tohto usmernenia je postihnuteľné. Za dodržiavanie tohto usmernenia je zodpovedná fyzická osoba, ktorej sa to týka a ak nebude mať v interiéri rúško dieťa, tak nesie zodpovednosť zákonný zástupca.

Učiteľ nenesie právnu zodpovednosť za to, že dieťa rúško nemá. Právnu zodpovednosť nesie zákonný zástupca. Toto opatrenie je možné kontrolovať políciou, ktorá môže udeliť za nedodržiavanie tohto usmernenia buď na mieste blokovú pokutu alebo to môže riešiť cestou okresného úradu.

Rodičom, ktorí nemusia dávať prvé dva týždne deti do školského klubu sa odporúča, aby tak nerobili.

• Oznam

•  Zápis do Školského klubu detí sa uskutoční v dňoch 25.8. a 26.8. 2020 od 9.00- 16.00 hod. vo vestibule školy.

V prípade zvýšeného záujmu rodičov alebo zákonných zástupcov rodičov o prijatie detí do ŠKD sa pri prijímaní detí uprednostnia deti nižších ročníkov a deti zamestnaných rodičov.

Na základe Všeobecne záväzného nariadenia Mesta Malacky 10/2019 bude výška mesačného príspevku v školskom roku 2020/2021v Školskom klube detí 15 € za každé dieťa nezávisle od počtu dní a času, ktorý dieťa strávi v školskom klube. Poplatok sa bude uhrádzať v dvoch splátkach,                      t. j. do 25.09. 2020 v sume 60 € (za mesiace september – december) a do 15. 12. 2020 v sume 90 €          (za mesiace január – jún). Jednotlivé prípady je možné riešiť individuálne po dohode s vedúcou vychovávateľkou.

Poplatok bude treba zasielať na číslo účtu :

SK58 5600 0000 0032 5786 5003

Variabilný symbol dieťaťa bude vydaný zákonnému zástupcovi  vychovávateľkou oddelenia. V prípade odhlásenia dieťaťa zo ŠKD v priebehu školského roka, oznámením vedeniu školy písomnou  žiadosťou najneskôr 5 pracovných dní pred ukončením posledného mesiaca, v ktorom dieťa navštevuje ŠKD, budú už uhradené poplatky vrátené rodičom.

• Pomôcky pre budúcich prváčikov

• Slovenský jazyk a literatúra:  písanka č. 511 ( 3 ks), písanka č.511s pomocnou linajkou (3 ks), zošit č. 440  (1 ks), slovníček č. 624 , náčrtník A3 (1ks)

Matematika: písanka č. 513 ( 3 ks)

Výtvarná výchova: 20 ks -  výkres A4, 20 ks - výkres A3, sada farebných papierov, obrus, vodové farby, plochý štetec č. 12, guľatý štetec č. 8, nádoba na vodu, handrička, voskové pastelky, malé nožnice (oblý hrot), lepidlo (tyčinka), plastelína, krabica na pomôcky (kufrík), ochranný odev

Telesná výchova: tepláková súprava, tričko, ponožky, tenisky s bielou podrážkou, plátené vrecko označené menom

Písacie potreby: peračník, ceruzky č. 2, mäkká biela guma, strúhadlo so zásobníkom, farebné pastelky,  pero Tornádo (neskôr)

Iné pomôcky: obaly na písanky , obaly na prac. zošity,  obaly na slovníček , školské dosky

Hygienické potreby:  tekuté mydlo, toaletný papier, hyg. vreckovky

Prezuvky:   označené menom

Všetky potreby musia byť viditeľne podpísané.

• Čo by mal vedieť budúci prvák?

1. Povedať  základné informácie o sebe a svojej rodine -  svoje meno a priezvisko, koľko má rokov, bydlisko, mená svojich súrodencov a rodičov.
            2. Mať rozvinuté sebaobslužné návyky -  používať príbor, vedieť si zaviazať šnúrky na topánkach, obliecť sa, umývať si ruky po použití WC.
            3. Pozdraviť, poprosiť, poďakovať, spolupracovať s inými deťmi, neubližovať im  a rešpektovať pokyny dospelých.
            4. Vydržať pri práci, neodbiehať a  dokončiť prácu.
            5. Držať správne ceruzku, nakresliť jednoduchý predmet podľa predlohy (napr. domček) a strihať nožnicami.
            6. Hovoriť   čisto a zrozumiteľne, plynule odpovedať na otázky, vedieť zopakovať rozprávku,  príbeh a zarecitovať básničku.
            7. Poznať všetky farby a základné geometrické tvary.
            8. Rozlíšiť v slovách, podľa počutia prvú a poslednú hlásku.
            9. Orientovať sa  vpravo, vľavo, pred, za, pod, nad a diferencovať  kvantifikátory - veľký, malý, väčší, najmenší, prvý,  posledný.
            10. Vymenovať  číselný rad  do 10.

Ak máte akékoľvek  pochybnosti  o školskej pripravenosti  vášho dieťaťa, obráťte sa na poradenské zariadenie, kde vaše dieťa vyšetria  a vyhodnotia jeho školskú zrelosť.