Záujmové útvary

Piatok 24. 3. 2017

Vitajte!

Ďakujeme, že sa zaujímate o dianie v našej škole.

• Tvoríme kocky a kvádre

...“sme nevedeli, že sa to dá aj vyrobiť...to si doma urobím...a vyrobím si aj farebné kocky... takáto matematika sa mi páči“...to boli reakcie žiakov 7.A, keď sa im podarilo na hodine matematiky vyrobiť a aj zlepiť si vlastnú kocku, či kváder...Sú šikovní, chválime ich...

• 23. 3. 2017

Dňa 22. 3. 2 017 prišli žiaci 3., 4. ročníkov a 1. C v modrých tričkách yes, aby si pripomenuli Svetový deň vody surprise. Spoločne vytvorili nástenku : „Kam putuje kvapka vody?“ Nakoniec si zvolili „miss vody“ surprise yes ako symbol života, ktorý nám dáva voda heartheart.

• Žiaci 7. ročníka si doma vyrobili kalorimeter (termosku) a ten použili na zistenie ako termoska funguje. Čo všetko je dôležité dodržať aby pri výrobe kalorimetra a jeho použití, aby fungoval čo najlepšie.

• Naša škola sa už tretí rok zapojila do celoslovenskej súťaže v recitácii a dráme v cudzích jazykoch Jazykový Kvet. Žiaci zo záujmového útvaru English Drama  súťažia už tradične v anglickom jazyku a majú za sebou krajské semifinále tejto súťaže.

• 20. 3. 2017

Včera u nás v škole prebiehala súťaž KLOKAN, do ktorej sa zapojilo viac ako 70 detí. Prváčikovia mali veľké zastúpenie. Prváčikom pomáhala v čítaní úloh p. uč. Martiniaková a p. Pevná. V školskej jedálni súťažili ostatní žiaci prvého stupňa s p. uč. Malou a v učebni chémie spolu s p. uč. Melichárkovou si  trápili hlávky tí najstarší. Držali sme palce a veríme, že budú dobré výsledky. Ďakujeme p. uč. za prípravu a organizáciu súťaže.

• Dnes nás navštívila Doc. Brestenská z PRIFUK z Inkubátora inovatívnych učiteľov Microsoft so svojou diplomantkou. Priviezli k nám mobilné chemické laboratórium. Žiaci 8. a 9. ročníka mohli zažiť vedeckú chémiu s technológiami. Žiaci merali pH, učili sa o tom, ako zásada v žalúdku môže zmierniť pálenie záhy a sami si to skúsili, ako to v žalúdku funguje.

• 15. 3. 2017

Žijú, nehladujú a pozdravujú devil. Ešte aj troška snehu im odložili surprise. Lyžiarsky výcvik prebieha bez problémov a hlavne bez zranení smileyyes

• 15. 3. 2017

Včera a dnes prebiehalo v našej škole okresné kolo PYTAGORIÁDY. Za menších sa podarilo uspieť Milankovi Čelkovi a Katke Dojčárovej - obaja sú z tretieho ročníka, za starších správu ešte doplníme....coolsmiley

• 15. 3. 2017

Túlavé topánočky mali dnes naši prváčikovia. Celé doobedie ich sprevádzal pán Macejka smiley a približovali im históriu ich rodného mesta surprise. Prváčikovia sa pýtali, zaujímali a spolu s pani učiteľkou Katkou wink strávili nezabudnuteľné doobedie. Ďakujeme pánovi Macejkovi, že si pre naše detičky našiel čas a umožnil im účasť na úžasnej akcii. ĎAKUJEME!!!!! heartheart

• Dňa 13.3.2017 sa uskutočnil  druhý ročník Workshopu "Ako učiť pomocou Microsoft technológií" v ZŠ Záhorácka Malacky. Viac ako 20 učiteľov z Bratislavského kraja  a  širšieho okolia sa vzdelávalo a inšpirovalo, ako učiť pomocou Microsoft technológií.

• 13. 3. 2017

Minulý týždeň sa naši žiaci druhého a tretieho ročníka zúčastnili plaveckého výcviku. smiley Plavecký kurz absolvovali spolu so svojimi trénerkami p. uč. Pancákovou a Blažíčkovou surprise. Počas týždňa spoznali rôzne plavecké štýly, prekonali strach z vody yes. Výcvik ukončili súťažami wink. Všetci boli odmenení mokrými vysvedčeniami.

• 9. 3. 2017

Prichádza potichúčky, pomaličky po dlhej a krásne mrazivej zime. Škola nám zakvitla farbami yes, vyrástli papierové kvietky smiley, máme krásnu výzdobu v oknách surprise, na chodbách wink, vo vestibule yes. ĎAKUJEME p. učiteľkám: Krajčírovej, Pikálkovej, Ježkovej a Písečnej za skrášlenie nášho druhého domovaheart heart

• 9. 3. 2017

Dnes sa piataci a šiestaci zúčastnili prednášky s názvom Diabetes day s Ing. Jozefom Borovkom, prezidentom Zväzu diabetikov na Slovensku, ktorú pre našich žiakov zorganizovala firma MICROSOFT. Žiaci sa dozvedeli o tom, čo spôsobuje cukrovku, ako sa prejavuje a čo treba robiť, aby človek cukrovku nedostal. Z prednášky odchádzali spokojní - za správne odpovede na kontrolné otázky boli totiž štedro odmenení yes.

• Naša škola začala spolupracovať s univerzitou. Žiaci ôsmeho ročníka navštevujúci etickú výchovu sa zapojili do projektu VEGA MŠ SR s názvom Verifikácia základnej orientácie na koncept prosociálnosti v etickej výchove, ktorý realizuje Katedra pedagogických štúdií Trnavskej univerzity v Trnave. Hlavným zámerom projektu je zistiť význam etickej výchovy v rozvíjaní prosociálnosti v kontexte základnej školy.

• 7. 3. 2017

Naši prváčikovia po ťažkých začiatok hravo zvládajú prvé písmenká surprise, krásne čítajú, modelujú, tvoria. yes Na hodinách čítajú metódou SFUMATO winka v matematike postupujú podľa metódy p. Hejného. heart Hravo zvládajú i náročné úlohy a ani stavby z kociek ich nezaskočia. O ich usilovnej práci  svedčia naše fotografie.