Záujmové útvary

Štvrtok 22. 2. 2018

Vitajte!

Ďakujeme, že sa zaujímate o dianie v našej škole.

• Do galérie Zúbkove pramene - 1. stupeň boli pridané fotografie.

Vo štvrtok 22.2.2018 sa konalo školské kolo recitačnej súťaže Zúbkove pramene. Aj naši prvostupniari sa s textami statočne "popasovali". Umiestnenie:

Próza:

1. miesto - Dominika Hustá

2. miesto - Simonka Došeková

3. miesto - Maťo Čelka

Poézia:

1. miesto - Natálka Pavlíková

2. miesto - Barborka Valúchová

3. miesto - Natálka Vilémová

Obdivujeme vašu pamäť, milé deti ;) .Všetkým blahoželáme a prajeme mnoho úspechov v ďalších súťažiach!

• Do galérie Hokej boli pridané fotografie.

V 9. ročníku súťaže žiakov "O pohár primátora mesta Malacky" sa naši chlapci umiestnili na 1. mieste. Putovný pohár teda zostal u nás. Tešíme sa! Dievčatá zabojovali v 6. ročníku "O pohár CVČ". Umiestnili sa na 3. a 4. mieste. Sme na vás hrdí!

• Dnes (21.2.2018) sa u nás v škole konalo školské kolo recitačnej súťaže Zúbkove pramene. Súťaž sa uskutočnila pre žiakov II. stupňa. Súťažilo sa v poézii a v próze v dvoch kategóriách. Sme veľmi radi, že máme veľa talentovaných žiakov. Víťazi jednotlivých kategórií nás budú reprezentovať v obvodnom kole v ZŠ Dr. J. Dérera. Všetkým účastníkom školského kola ďakujeme za účasť a pekný umelecký zážitok a víťazom srdečne gratulujeme :)

Výsledky:

Poézia - ročníky 5.-6.

1. miesto: Ester Balogová (6.B)

• Do galérie Šaliansky Maťko - KK boli pridané fotografie.

V utorok 20. februára 2018 sa Matúš Klas, žiak 7.B triedy, zúčastnil spolu s p. uč. Vozárovou krajského kola súťaže Šaliansky Maťko. Matúš sa umiestnil na krásnom 3. mieste! Srdečne mu blahoželáme, prajeme veľa recitačných úspechov a zároveň sa tešíme na ďalšie jeho vystúpenia.

• V piatok 16.2.2018 prebehlo v Bratislave pracovné stretnutie so zamestnancami firmy Adidas. Táto spoločnosť ešte v predvianočnom období usporiadala zbierku zameranú na rozvoj športu v ZŠ Záhorácka 95 Malacky. Celá akcia sa konala pod záštitou Teach for Slovakia p. Leitnerovej (mentorky TfS) a p. uč. Lalíka. Firma Adidas darovala škole tričká a dresy v celkovej hodnote 2 700,-€. Je to pre školu veľká česť a veríme, že úspechy detí budú o čosi viac reprezentatívnejšie v krásnych tričkách firmy Adidas. Okrem sumy, ktorú firma poskytla na tričká, základná škola dostala i finančný peňažný príspevok, ktorý bude použitý na revitalizáciu telocvične. Pri odchode dostala p. uč. Vargová i lopty.

• A takto sme povzbudzovali našich veľkých hokejistov a hokejistky!

• Vážení rodičia, dňa 1.3.2018 bude odstávka elektrickej energie a z tohto dôvodu budeme mať čiastočne obmedzený režim. Vyučovanie pre žiakov 1. stupňa a ŠKD bude fungovať bez obmedzenia. Pre žiakov 2. stupňa bude čiastočné obmedzenie, ktoré sa bude týkať vydávania obedov - tie zabezpečiť nevieme. Preto rušíme poobedňajšie vyučovanie pre žiakov 2. stupňa. Ďakujeme za pochopenie - vedenie školy

• Do galérie Zápis do 1. ročníka boli pridané fotografie.

• Do galérie Karneval boli pridané fotografie.

Predprázdninové dopoludnie sme spolu strávili karnevalovo. V telocvični sa stretlo 146 masiek. Všetky boli zaujímavé. Od rozprávkových víl, cez vojakov, filmové postavy až po šašov. Užili sme si spolu veľa zábavy. Ďakujeme našim animátorkám Dominike, Julinke, Miške a moderátorkám Marianke a Andrejke (všetky zo 7.B) za pomoc. Tiež ďakujeme všetkým, ktorí sa na organizácii a pokojnom priebehu karnevalu akýmkoľvek spôsobom podieľali. Už teraz sa tešíme na ďalší ročník!

• Pomôž svojmu mestu a hlasuj za LIDL ihrisko žihadielko. Hlasujte a hrajte hru s Majou! Prosíme i rodičov, starých rodičov, aby hlasovali za pekné ihrisko pre VAŠE - NAŠE deti!

• Do galérie OK ANJ boli pridané fotografie.

V utorok 16.1.2018 sa konalo okresné kolo olympiády z anglického jazyka. Naša žiačka Aneta Duriš zo 7.B sa umiestnila na 3. mieste. Obdivujeme jej vedomosti! Blahoželáme a prajeme veľa úspechov ;)

• Od nedele sa naši žiaci zdokonaľujú v lyžovaní v krásnom prostredí Zuberca. Hoci spočiatku mali rozcvičky na "blate", pani Zima im poslala v posledných dňoch i sneh, na ktorom je lyžovanie lepšie. Dnes navštívili i skanzen v Zuberci a každý deň sú bohatší o množstvo zážitkov. Ich úsmevy to len dokazujú.... aby sme nezabudli, pozdravujú a všetci sú zdraví.