O PROJEKTE PoP II

Národný projekt Pomáhajúce profesie v edukácii detí a žiakov II významne podporuje pozitívne zmeny v inkluzívnom vzdelávaní priamo v školskom prostredí prostredníctvom edukačnej podpory zo strany pedagogických asistentov (PA), asistentov učiteľa pre deti a žiakov so zdravotným znevýhodnením (AU) a členov inkluzívnych tímov (školský psychológ, špeciálny pedagóg a sociálny pedagóg) na školách.

Všeobecné informácie o projekte

Názov projekt: Pomáhajúce profesie v edukácii detí a žiakov II.

Kód projektu: 312011AQI4

Kód výzvy: OPLZ-PO1/2020/NP/1.1.1-03

Operačný program: Operačný program Ľudské zdroje

Spolufinancovaný fondom: Európsky sociálny fond

Prioritná os: 1. Vzdelávanie

Oblasť intervencie:Zníženie miery predčasného ukončovania školskej dochádzky a predchádzanie takémuto ukončovaniu, a podpora rovnocenného prístupu ku kvalitnému predškolskému, základnému a predoškolskému vzdelávaniu.

Špecifický cieľ: 1.1.1 Zvýšiť inkluzívnosť a rovnaký prístup ku kvalitnému vzdelávaniu a zlepšiť výsledky a kompetencie detí a žiakov.

Miesto realizácie projektu: Bratislavský kraj, Banskobystrický kraj, Žilinský kraj, Košický kraj, Prešovský kraj, Nitriansky kraj, Trenčiansky kraj, Trnavský kraj.

Cieľová skupina: Deti, predovšetkým tie, ktoré navštevujú materské školy a deti/žiaci základných a stredných škôl, vrátane detí/žiakov so ŠVVP všetkých škôl, ktoré sú zaradené do siete škôl a školských zariadení v SR (t. j. štátne, cirkevné aj súkromné školy).

„Tento projekt sa realizuje vďaka podpore z Európskeho sociálneho fondu a Európskeho fondu regionálneho rozvoja v rámci Operačného programu Ľudské zdroje.“

V minulosti sa naša škola zapojila do projektu " V ZŠ úspešnejší" (2018 - 2021). Pokračovaním projektu je projekt Pomáhajúce profesie v edukácii detí a žiakov II. Od septembra u nás v škole pomáha žiakom zvládnuť výchovno-vzdelávací proces 1 školský špeciálny pedagóg a 8 asistentov učiteľa. Inkluzívny tím sa snaží eliminovať rozdiely vo výchovno-vzdelávacom procese pri žiakoch so ŠVVP.

kontakt na školského špeciálneho pedagóga: kvetoslava.bujnová@zs4malacky.sk

telefónny kontakt: 034 772 38 62

Stretnutie so školským špeciálnym pedagógom je možný po dohode!