Kontakt O škole Novinky Rozvrh Úspechy našich žiakov Vyučovanie po novom Fotoalbum Školský časopis
 

 

                                                               

 

 • Zápis do 1. ročníka

  Do galérie Zápis do 1. ročníka boli pridané fotografie.

 • Homôlka - zimná škola v prírode

  Zima je krásne ročné obdobie. Poskytuje nám možnosť venovať sa zimným športom. Ako športová škola sme sa rozhodli využiť tieto možnosti a zorganizovali sme zimnú školu v prírode pre žiakov prvého stupňa. Zúčastnili sa jej žiaci druhých, tretích a piatych ročníkov. Zamerali sme sa na rozvoj lyžiarskych zručností u žiakov mladšieho veku. Využili sme fakt, že deti pohyb prirodzene milujú a teda si akékoľvek nové športové aktivity ľahšie osvoja ako deti staršieho veku.

  Za šesť dní strávených v nádhernej prírode Strážovských vrchov, sa nelyžiari naučili lyžovať a lyžiari sa zdokonalili v technike. Nechýbala ani sánkovačka, karneval, večerná schovávačka a preteky v zjazdovom lyžovaní.

  V dnešnej dobe, keď nám kriticky narastá závislosť detí na digitálnych technológiách, detská obezita, tzv. fyzická negramotnosť a chorobnosť detí súvisiaca s nedostatkom pohybu a pobytu na čerstvom vzduchu, sú podobné aktivity viac než žiadúce.

  Veríme, že prvý ročník zimnej školy v prírode pod vedením pani učiteľky Slovincovej a Martiniakovej splnil svoj cieľ a prispel k pozitívnemu rozvoju fyzickej gramotnosti, chuti športovať a aktívne zdravo tráviť čas, u detí mladšieho veku.

   

  Lucia Slovincová        

 • Karneval

  Do galérie Karneval boli pridané fotografie.

  Predprázdninové dopoludnie sme spolu strávili karnevalovo. V telocvični sa stretlo 146 masiek. Všetky boli zaujímavé. Od rozprávkových víl, cez vojakov, filmové postavy až po šašov. Užili sme si spolu veľa zábavy. Ďakujeme našim animátorkám Dominike, Julinke, Miške a moderátorkám Marianke a Andrejke (všetky zo 7.B) za pomoc. Tiež ďakujeme všetkým, ktorí sa na organizácii a pokojnom priebehu karnevalu akýmkoľvek spôsobom podieľali. Už teraz sa tešíme na ďalší ročník! 

 • Pozvánka na karneval
 • Hlasuj!!!!

  Pomôž svojmu mestu a  hlasuj za LIDL ihrisko žihadielko. Hlasujte a hrajte hru s Majou! Prosíme i rodičov, starých rodičov, aby hlasovali  za pekné ihrisko pre VAŠE - NAŠE deti!

 • Práce žiakov 4.A triedy
 • Olympiáda z anglického jazyka

  Do galérie OK ANJ boli pridané fotografie.

  V utorok 16.1.2018 sa konalo okresné kolo olympiády z anglického jazyka. Naša žiačka Aneta Duriš zo 7.B sa umiestnila na 3. mieste. Obdivujeme jej vedomosti! Blahoželáme a prajeme veľa úspechov ;)  

 • Lyžiarsky výcvikový kurz ZUBEREC

  Od nedele  sa naši žiaci  zdokonaľujú v lyžovaní v krásnom prostredí Zuberca. Hoci spočiatku mali rozcvičky na "blate", pani Zima im poslala v posledných dňoch i sneh, na ktorom je lyžovanie lepšie. Dnes navštívili i skanzen v Zuberci a každý deň sú bohatší o množstvo zážitkov. Ich úsmevy to len dokazujú.... aby sme nezabudli, pozdravujú a všetci sú zdraví.

 • Šaliansky Maťko

  Šaliansky Maťko

  V stredu 20.12.2017 sa uskutočnilo školské kolo recitačnej súťaže slovenských povestí Šaliansky Maťko. Súťažilo 10 detí z I. i II. stupňa. Víťazi jednotlivých kategórií nás budú reprezentovať v januári v okresnom kole v CVČ. Všetkým žiakom ďakujeme za účasť a víťazom srdečne gratulujeme :)

  Výsledky:

  1. kategória (ročníky 2. a 3.):

  1. miesto - Barborka Valúchová (3.C)

  2. miesto - Viki Jesná (2.A)

  3. miesto - Vanda Vodnáková (3.C)

  2. kategória (ročníky 4. a 5.):

  1. miesto - Maťa Moravčíková (5.B)

  2. miesto - Emka Krasová (5.B)

  3. miesto - Simonka Studeničová (4.A)

  3. kategória (ročníky 6. a 7.):

  1. miesto - Matúš Klas (7.B)

  2. miesto - Esterka Balogová (6.B)

  3. miesto - Terezka Pullmannová (6.B) a Lukas Karel (7.B)

 • Alchymistická chémia

  V stredu 20.12.2017 sa zúčastnili žiaci 8. a 9. ročníkov laboratórnych cvičení z chémie s názvom Alchymistická chémia. Cvičenia sa uskutočnili v SOŠ chemickej v Bratislave. Žiaci si najprv vyskúšali jednotlivé pokusy, potom ich prezentovali. Účastníci získali zručnosti v anorganickej chémii a predstavu fungovania chemického laboratória. Sprevádzala ich pani Ing. Smolinská.

 • Naše vianočné vystúpenie v meste

  Dňa 20.12. v stredu naša škola vystupovala na vianočných trhoch v meste. So svojimi piesňami vystúpilo Spievankovo pod vedením p. ZRŠ PaedDr. K. Písečnej. Svojimi piesňami spríjemnili vianočnú náladu a ich krásny spev sa niesol celým mestom. Okrem zboru dostali sólo priestor i naše úžasné speváčky - Monika zo 7. A, Eli z 5. B a naša najmenšia speváčka Tamarka z 1.A. Vystúpenie našej školy ukončili šikovné deti z oddelenia p. vych. Cabadajovej krásnym tancom. Ďakujeme Vám všetkým za krásnu reprezentáciu školy.

 • Vianočné trhy

  Do galérie Vianočné trhy boli pridané fotografie.

  V pondelok 18.12.2017 sa v našej škole tradične konali vianočné trhy. Predvianočný čas nám spríjemnili žiaci bohatým kultúrnym programom. Srdečne ďakujeme pani učiteľkách za prípravu. Skvelý výkon podal aj náš bývalý žiak Dominik Sipos so svojou sestrou Barborkou. Na profesionálnej úrovni zatancovali tance cha-cha, jive a salsa. Veľmi pekne ďakujeme!

  V stánkoch deti ponúkali množstvo vlastnoručne vyrobených výrobkov, ktoré sú dôkazom detskej šikovnosti. Taktiež srdečne ďakujeme rodičom, ktorí prispeli výrobkami. Výťažok z trhov bude použitý na zakúpenie pomôcok.   

  Prajeme Vám príjemné sviatočné chvíle so svojimi najbližšími!

 • Technika v 7.B vianočne

  Do galérie Technika vianočne boli pridané fotografie.

  Keďže sa blížia Vianoce a v našej škole aj tradičné vianočné trhy, rozhodli sme sa využiť technickú výchovu na tvorbu vianočných svietnikov. 15.12. sme sa za zvukov vianočných kolied pustili do práce. Veľmi nám pomohla p. Čermáková z „ Kvetinárstva EVA“, ktorá nás zasvätila do kúzla aranžovania, pomohla radou a drobnými ozdobami spestrila naše výtvory. Srdečne jej za to ďakujeme a dúfame, že príde medzi nás aj o rok. A ako sa nám to podarilo? Nuž, posúďte sami.     

  Žiaci 7.B

 • Vianočné posedenie a vianočné trhy v ŠKD
 • Pozvánka na vianočné trhy
 • ŠPORTOVÁ AKADÉMIA MATEJA TÓTHA SA TEŠÍ VEĽKÉMU ZÁUJMU!

  ZŠ Záhorácka, Malacky je škola s úspešnou športovou tradíciou. Z jej športových tried vyšli viacerí reprezentanti SR najmä v atletike a volejbale a aj preto sme sa rozhodli zapojiť sa do projektu Športovej akadémie Mateja Tótha (ŠAMT).

  Škola sa súčasne prihlásila aj do súťaže „Zapoj sa, behaj a vyhraj Športovú akadémiu M. Tótha powered by O2 pre svoj okres“ a vďaka 67 bežcom, ktorí od začiatku apríla až do konca augusta 2017 pre školu nabehali poctivých 18562,93 km, sa stala najúspešnejšou v rámci bratislavského kraja.

  Na základe víťazstva vo vyššie uvedenej súťaži bol 28. septembra ZŠ Záhorácka v Malackách slávnostne odovzdaný grant O2 za osobnej účasti olympijského víťaza a majstra sveta, Mateja Tótha. Podujatie sa stretlo s veľkou pozornosťou. Túto udalosť si okrem žiakov a zamestnancov školy nenechali ujsť ani zástupcovia mesta, na čele s primátorom, Jurajom Říhom. Po úvodnom predstavení projektu ŠAMT, nešetrili deti otázkami a po autogramiáde a fotení, mal Matej pre veľkým záujem o jeho osobu vôbec problém odísť, aby stihol plánovanú tlačovku v Bratislave.

  Začiatkom októbra boli pre žiakov školy zrealizované ukážkové hodiny ŠAMT, na ktorých si chlapci a dievčatá mohli vyskúšať malú ochutnávku toho, čo ich počas školského roka bude na jednotlivých tréningových jednotkách čakať.

  Už od úvodných hodín bolo zrejmé, že záujem o ŠAMT prevýši očakávania i plánovaný počet 15 až 20 detí. Aj preto sme vytvorili dve oddelenia, ktoré s finančnou podporou O2 aktuálne navštevuje viac ako 30 žiakov školy.

  Tréningový proces prebieha každý utorok a štvrtok v čase 15,30 – 16,30 hod., podľa počasia, na atletickej dráhe alebo vo veľkej a malej telocvični ZŠ Záhorácka. Na rozdiel od bežných krúžkov, tréningy budú prebiehať až do konca júna 2018. Deti majú okrem bežného vybavenia telocvične k dispozícii aj dva sety špeciálne určených športových pomôcok. Tréningy sa uskutočňujú v dvoch skupinách, pod dohľadom kvalifikovaných trénerov ŠAMT, ktorými sú PaedDr. Eva Vargová a PaedDr. Petr Filip. Obsah športovej prípravy je zameraný na rozvoj všetkých pohybových schopností a to najmä prostredníctvom pohybových hier, s rešpektovaním individuálneho vývoja detí a senzitívnych období. Jedinečnou súčasťou jednotlivých hodín je vývojová kineziológia a mentálny tréning.

  Detí, ktoré navštevujú ŠAMT sme sa spýtali ako sa im páčia naše tréningy:

  Alessandro (4. A): „Na tréningy ŠAMT sa veľmi teším! Stihneme urobiť viac ako na hodine telesnej výchovy v škole. Škoda, že tréning ubehne vždy tak rýchlo, ale to je asi preto, že ma to tak baví!“

  Denis (4. A): „Na tréningoch sa mi najviac páčia hry a súťaže! ŠAMT odporúčam aj ostatným chlapcom a dievčatám z našej školy.“

  Rodičom detí, ktoré navštevujú ŠAMT v Malackách sme položili dve otázky:

  1.) Čo bolo hlavným motívom prihlásenia Vášho dieťaťa do ŠAMT?

  2.) Čo očakávate od športovej prípravy v ŠAMT v súvislosti s účasťou Vášho dieťaťa na jednotlivých tréningových jednotkách?

  Júlia: „Hlavným motívom je rozvoj športových zručností mojej dcéry v kolektíve, ktorý pozná. Očakávam, že si nájde cestu k športu a pochopí, že prehry sú na to, aby sa mohla stále zlepšovať.“

  Mária: „Obaja rodičia aktívne športujeme a snažíme sa k tomu viesť aj naše deti. Boli by sme veľmi vďační a tešili sa z toho, keby sa náš syn v niektorom zo športov našiel, bol motivovaný a povzbudzovaný k dosahovaniu športových výsledkov. Športu zdar!“

  Pavol: „Dnešná doba je počítačová a to je fakt... Ale fakt je aj to, že veľa detí sa pri počítači oberá o tie krásne chvíle, ktoré šport prináša. Chcem, aby môj syn bol jeden z tých, čo si v dospelosti povie, že mal krásne detstvo aj vďaka športu a to aj napriek tomu, že by sa z neho nestal profesionálny športovec.“

  Monika: „Moje deti mali na výber, čo by chceli robiť. Nadchlo ich osobné stretnutie s Matejom Tóthom a povedali si, že to skúsia. Sú nadšené a veľmi sa na každú hodinu tešia! Som rada, že sa deti hýbu a škola je im hrou, to znamená aj telesná výchova. Nesedia pri počítači a majú radi pohyb. Žiadne olympijské výkony neočakávame.

  Annamária: „Hlavnou motiváciou prihlásiť našu dcéru do ŠAMT bolo ukázať jej, že šport a pohyb má byť každodennou súčasťou života. Neoddeliteľnou výhodou tohto programu je profesionalita, ktorú do toho dávajú učitelia, preto viem, že dcéra je v dobrých rukách. Profesionál jej ukáže ako sa na šport pozerať, ako robiť správne jednotlivé pohybové činnosti a pomôže jej odbornými radami. Je v dobrom kolektíve, socializuje sa medzi deťmi, naučí sa aké to je súťažiť a čo všetko urobiť pre to, aby človek uspel. Veľmi oceňujem výhodu času tréningov, ktoré aktívne vypĺňajú poobedňajší čas, kým rodičia prídu z práce. Očakávame, že naša dcéra získa radosť zo športu, benefity z pravidelného pohybu a z kolektívnej aktivity. Predpokladáme kvalitne strávený čas v kruhu kamarátov a učiteľov, kde sa bude stále rada a s nadšením vracať. Určite jej pomôžu aj rady pedagógov z hľadiska vhodných aktivít na jej možné budúce smerovanie.“

  Mariana: „Dcéra si ŠAMT vybrala sama, do ničoho sme ju ako rodičia netlačili. Sme radi, že ju šport baví a že ju nemusíme nútiť. Veríme, že v sebe objaví skryté rezervy, naučí sa správnu techniku dýchania a behania. Tiež veríme, že sa naučí trpezlivosti, bojovnosti, čo je to fair play a že keď chcem vyhrať, musím aj veľakrát prehrať, postaviť sa a ísť ďalej, makať na sebe. Chcem, aby pochopila, že ceste k úspechu často predchádza neúspech a že drina prináša svoje ovocie.“

  Ľuba: V dnešnej dobe počítačov je každý pohyb dôležitý . Videla som na ukážkovej hodine ŠAMT, že deti sú trénermi vedené všestranne, rozvíjajú postreh, rýchlosť, šikovnosť... To je presne to, čo sme pre nášho syna hľadali.

  Zdenka: Hlavným motívom pre prihlásenie dcéry do ŠAMT bol jej záujem o šport. Samozrejme aj nás rodičov teší, že si počas ŠKD zvyšuje svoju fyzickú zdatnosť, nakoľko v týždni nemáme toľko času venovať sa spoločne pohybu. Od športovej prípravy v ŠAMT očakávame zvýšenie kondície a motiváciu ďalej športovať.

  Anna: „Hlavne kvôli pohybu, aby sa naučil plniť pokyny trénerov a hýbal sa v kolektíve. Taktiež by sme sa chceli dozvedieť, na aký šport by sa mal neskôr zamerať.“

  Na záver sme vyspovedali pani trénerku PaedDr. Evu Vargovú:

  V čom je športová príprava v ŠAMT originálna?

  „Jedinečná je v tom, že využíva prvky vývojovej kineziológie a detskej psychológie. Tréningy vychádzajú z prirodzenosti, základných poznatkov z anatómie, fyziológie a psychológie vybranej skupiny detí.“

  Čo sa môžu deti počas športovej prípravy v ŠAMT naučiť?

  „Našim primárnym cieľom je pritiahnuť deti k pohybu, k tomu čo je pre nich v tomto veku prirodzené. Prostredníctvom hier a súťaží budú postupne rozvíjať jednotlivé pohybové schopnosti ako sú rýchlosť, koordinácia, sila a vytrvalosť. Obsahom tréningov sú aj základy loptových športov, kĺbová pohyblivosť a gymnastika. Na tréningových jednotkách sa deti učia základným pravidlám a organizácii, rozvíjajú svoju koncentráciu, sebaovládanie a férové správanie. Deti si prostredníctvom športovej prípravy v ŠAMT budú môcť vo svojej ďalšej perspektíve ľahšie vybrať šport alebo športovú disciplínu, ktorá ich zaujala a budú v nej rýchlejšie napredovať.

  PaedDr. Petr Filip

 • Navštívil nás Mikuláš

  Do galérie Navštívil nás Mikuláš boli pridané fotografie.

 • Príprava na Mikuláša v ŠKD

  Do galérie Príprava na Mikuláša v ŠKD boli pridané fotografie.

 • Sniežik sa nám chumelí ... radovánky v ŠKD

  Do galérie Sniežik sa nám chumelí ... radovánky v ŠKD boli pridané fotografie.

 • Imatrikulácia prvákov

  V piatok 1.12.2017 sa prváci stali riadnymi členmi našej školy. Zložením slávnostného sľubu spečatili, že na hodinách budú dávať pozor, riadne sa budú pripravovať, písmenká a čísla úhľadne napíšu perom a naklonia ich vždy správnym smerom. Pozrite si foto zo slávnosti ;) .

strana: