Kontakt O škole Novinky Rozvrh Úspechy našich žiakov Vyučovanie po novom Fotoalbum Školský časopis
 

 

                                                               

 

 • Plavecký výcvik
  13. 3. 2017

  Minulý týždeň sa naši žiaci druhého a tretieho ročníka zúčastnili plaveckého výcviku. smiley Plavecký kurz absolvovali spolu so svojimi trénerkami p. uč. Pancákovou a Blažíčkovou surprise. Počas týždňa spoznali rôzne plavecké štýly, prekonali strach z vody yes. Výcvik ukončili súťažami wink. Všetci boli odmenení mokrými vysvedčeniami.

  Do galérie Plavecký výcvik boli pridané fotografie.

 • Konečne k nám prichádza jar
  9. 3. 2017

  Prichádza potichúčky, pomaličky po dlhej a krásne mrazivej zime. Škola nám zakvitla farbami yes, vyrástli papierové kvietky smiley, máme krásnu výzdobu v oknách surprise, na chodbách wink, vo vestibule yes. ĎAKUJEME p. učiteľkám: Krajčírovej, Pikálkovej, Ježkovej a Písečnej za skrášlenie nášho druhého domovaheart heart

  Do galérie Konečne k nám prichádza jar boli pridané fotografie.

 • Diabetes day
  9. 3. 2017

  Dnes sa piataci a šiestaci zúčastnili prednášky s názvom Diabetes day s Ing. Jozefom Borovkom, prezidentom Zväzu diabetikov na Slovensku, ktorú pre našich žiakov zorganizovala firma MICROSOFT. Žiaci sa dozvedeli o tom, čo spôsobuje cukrovku, ako sa prejavuje a čo treba robiť, aby človek cukrovku nedostal. Z prednášky odchádzali spokojní - za správne odpovede na kontrolné otázky boli totiž štedro odmenení yes.

  Foto: Diabetes day 

 • Spolupráca s Trnavskou univerzitou v Trnave

  Naša škola začala spolupracovať s univerzitou. Žiaci ôsmeho ročníka navštevujúci etickú výchovu sa zapojili do projektu VEGA MŠ SR s názvom Verifikácia základnej orientácie na koncept prosociálnosti v etickej výchove, ktorý realizuje Katedra pedagogických štúdií Trnavskej univerzity v Trnave. Hlavným zámerom projektu je zistiť význam etickej výchovy v rozvíjaní prosociálnosti v kontexte základnej školy. 

 • Takto si tu žijeme alebo vitajte v 1. A
  7. 3. 2017

  Naši prváčikovia po ťažkých začiatok hravo zvládajú prvé písmenká surprise, krásne čítajú, modelujú, tvoria. yes Na hodinách čítajú metódou SFUMATO winka v matematike postupujú podľa metódy p. Hejného. heart Hravo zvládajú i náročné úlohy a ani stavby z kociek ich nezaskočia. O ich usilovnej práci  svedčia naše fotografie.

  Foto: Takto si tu žijeme alebo vitajte v 1. A 

 • Beseda s členkou organizácie EDUMA
  7. 3. 2017

  Dnes k nám do školy zavítala Mgr. Anežka Karľa z organizácie EDUMA (http://eduma.sk/). Žiaci sa spolu s Anežkou pozreli na svet očami hendikepovaných ľudí a utečencov a zbúrali spolu zopár predsudkov a stereotypov, ktoré sa viažu k týmto spoločenským témam. Bolo skvelé vidieť, ako tieto témy vyvolali u žiakov záujem a živé diskusie, do ktorých sa zapojili.

  Do galérie Beseda s členkou organizácie EDUMA boli pridané fotografie.

 • Hókus - pókus alebo meriame hustotu..........
  6. 3. 2017

  A na čo im to bude???????? smileyAk si kúpia retiazku na trhu, o ktorej im bude predavač tvrdiť, že je zlatá wink, tak si potom ľahko (doma yes) overia, či si naozaj kúpili zlato alebo iba niečo crying, čo sa na zlato iba podobá. no​​

  Do galérie Meranie hustoty v 6. ročníku boli pridané fotografie.

 • Školské kolo Zúbkových prameňov

  V stredu 1. marca sa v našej škole uskutočnilo školské kolo v prednese poézie a prózy pre II. stupeň - Zúbkove pramene. Súťažilo 16 žiakov v dvoch kategóriách. Výsledky:

  II. kategória (5. - 6. ročník) - poézia:

  1. miesto - Ester Balogová (5.B)

  2. miesto - Monika Burclová (6.A)

  3. miesto - Viki Brennerová (6.A)

  III. kategória (7. - 9. ročník) - poézia

  1. miesto - Bianka Režná (8.B)

  2. miesto - Veronika Dinušová (7.C) a Terézia Záborská (9.B)

  3. miesto - Tomáš Kujan (9.C) a Matej Kovalík (7.C)

  Čestné uznanie - Viki Ferenecová (7.C)

  III. kategória (7. - 9. ročník) - próza

  1. miesto - Kamilka Jánošová (7.C)

  Víťazi jednotlivých kategórií nás budú reprezentovať v obvodnom kole Zúbkových prameňov, ktoré sa bude konať na ZŠ Dr. J. Dérera dňa 10. marca 2017. Víťazom srdečne blahoželáme a všetkým súťažiacim veľmi pekne ďakujeme za účasť v školskom kole smiley

   

  Fotogléria

 • Február v 2.C
  2. 3. 2017

  Druháci sú naozaj aktívni yes. Vo februári si okrem trénovania svojich hlavičiek potrénovali i svoje zručnosti v chemickej učebni, triedu si fašiangovo vyzdobili, zapojili sa do karnevalu .... a stihli toho ešte omnoho viac.

  Pozrite si fotodokumentáciu: Február v 2.C 

 • MÁME MAJSTRA KRAJA V OLYMPIÁDE V NEMECKOM JAZYKU

  V krajskom kole Olympiády v nemeckom jazyku, ktoré sa uskutočnilo 16. februára 2017 na Gymnáziu Bilíkova v Bratislave, sa Matej Kovalík (VII. C) umiestnil v kategórii 1 A (žiaci 5. – 7. ročníka) na 1. priečke, čím si zabezpečil postup do celoštátneho kola.

  V konkurencii dvanástich veľmi dobre pripravených súťažiacich, víťazov obvodných kôl, zvládol riešenie jednotlivých úloh na najvyššej úrovni. Najskôr preukázal svoje vedomosti v písomnej časti, ktorá pozostávala z počúvania s porozumením, čítania s porozumením a gramatického testu. Po jej úspešnom absolvovaní preverili členovia poroty jeho jazykové schopnosti v ústnej časti. V rozhovore na vyžrebovanú tému obstál zo všetkých zúčastnených najlepšie a pohotovo reagoval aj pri opise obrázkov.

  Podobný výsledok v oblasti cudzích jazykov sa počas existencie našej školy doposiaľ nepodaril žiadnemu inému žiakovi a aj preto mu môžeme dať prívlastok - historický.

  Matejovi k jeho úspechu blahoželáme a budeme mu držať palce v celoslovenskom kole!

  PaedDr. Peter Jordán

  PaedDr. Petr Filip

  Fotoalbum fotil A. Puškáč

 • Vzácna návšteva
  28. 2. 2017

  Dnes bolo v prvých triedach naozaj plno! Na prváčikov sa prišli pozrieť ich rodičia a starí rodičia. Deti sa im ukázali v tom najlepšom svetle. Veríme, že aj rodičia boli spokojní. Návštevy privítame v prvých triedach aj v stredu 1.3.2017.

  Foto: Deň otvorených dverí 

 • Skvelé umiestnenie Davida a Mišky

  V sobotu 25. februára 2017 sa v športovej hale Elán v Bratislave uskutočnili Halové majstrovstvá SR v atletike mladších žiakov a žiačok.
  Na podujatie sa úrovňou svojich výkonov kvalifikovali aj žiaci našej školy - David Vrabček (VI.A) a Michaela Salayová (VI.B), pričom pre oboch to bol premiérový štart na tak významnom podujatí.
  Ako prvý sa v súťaži predstavil
  David Vrabček, a to vo vrhu guľou. Trojkilogramové náčinie poslal najďalej hneď vo svojom úvodnom pokuse a výkonom 7,31 m obsadil 11. priečku. V jeho oveľa silnejšej disciplíne - v behu na 150 m, si časom 21,00 sek. vytvoril nový osobný rekord a v konkurencii najrýchlejších chlapcov na tejto trati vybojoval bronzovú medailu. 
  Darilo sa aj Michaele Salayovej, ktorá si v behu na 1500 m zlepšila svoje osobné maximum na 5:34,91 min. a v celkovom poradí dvoch rozbehov dievčat obsadila veľmi pekné 5. miesto.
  Obom žiakom k ich výsledkom srdečne blahoželáme a ďakujeme za vzornú reprezentáciu školy!
  Z výsledkov:
  Mladší žiaci 150 m
  1. Matej Dvoran (AFK Nové Mesto nad Váhom) – 19,25 sek.
  ...3. David Vrabček (Atletický klub AC Malacky) – 21,00 sek.

  Vrh guľou
  1. Filip Fleishhacker (AC Stavbár Nitra) – 12,12 m
  ...11. David Vrabček (Atletický klub AC Malacky) – 7,31 m

  Mladšie žiačky 1500 m
  1. Barbora Gombárová (AK Spartak Dubnica nad Váhom) – 5:19,29 min.
  ...5. Michaela Salayová (Atletický klub AC Malacky) – 5:34,91 min.

  PaedDr. Petr Filip

  Foto: Halové majstrovstvá SR v atletike

 • Veľmi úspešný projekt Škola na ľade 2017

  Základná škola Záhorácka v Malackách obnovila projekt „Škola na ľade“, ktorý po prvý raz zrealizovala pred štyrmi rokmi za podpory Nadácie Volkswagen Slovakia.
  V termíne 8. – 17. februára 2017 absolvovali žiaci 5. – 9. ročníka nácvik a zdokonaľovanie korčuľovania, krasokorčuľovania a ľadového hokeja. Aktivity na ľade vyvrcholili karnevalom na ľade, ktorý bol určený pre žiakov 3. – 6. ročníka. Celé podujatie prebehlo hravou formou pod vedením inštruktorov korčuľovania na ľadovej ploche v Zámockom parku v Malackách.
  Uskutočnenie projektu prispelo k nadobudnutiu korčuliarskej gramotnosti a upevneniu pozitívneho vzťahu k športu u viac ako 150-tich žiakov školy.

  Petr Filip

  Foto Martin Jobb: Fotogaleria

   

 • JARNÉ PRÁZDNINY

  Vedenie školy oznamuje, že pre Bratislavský kraj sú od 20.2. do 24.2.2017 jarné prázdniny. Žiakom prajeme príjemné chvíle relaxu a oddychovania. V škole vás radi privítame opäť 27.2.2017.

 • BRONZ NAŠICH ŽIAČOK V MINI ĽADOVOM HOKEJI

  V mini ľadovom hokeji žiačok, ktorý sa uskutočnil v piatok 10.2.2017 na klzisku v Zámockom parku sa výber žiačok ZŠ Záhorácka Malacky „A“ umiestnil na veľmi peknej 3. priečke.

  Putovný pohár CVČ Malacky v mini ľadovom hokeji získali študentky Gymnázia, pred družstvom žiačok ZŠ Štúrova „B“. Vo vzácne vyrovnaných stretnutiach zvyšných tímov obsadil výber žiačok ZŠ Záhorácka Malacky „B“ 4. miesto.

  Našim úspešným žiačkam blahoželáme, ostatným ďakujeme za vzornú reprezentáciu školy!

  Výsledky stretnutí našich žiačok:

  ZŠ Záhorácka Malacky „A“ – ZŠ Štúrova Malacky „B“ (0 : 3)

  ZŠ Záhorácka Malacky „A“ – Gymnázium Malacky (0 : 1)

  ZŠ Záhorácka Malacky „A“ – ZŠ Štúrova Malacky „A“ (1 : 0)

  ZŠ Záhorácka Malacky „A“ – ZŠ Záhorácka Malacky „B“ (2 : 2)

  ZŠ Záhorácka Malacky „B“ – ZŠ Štúrova Malacky „B“ (0 : 1)

  ZŠ Záhorácka Malacky „B“ – Gymnázium Malacky (0 : 8)    

  ZŠ Záhorácka Malacky „B“ – ZŠ Štúrova Malacky „A“ (3 : 2)

  Poradie družstiev:

  1. Gymnázium Malacky – 8 b. (19 : 2)

  2. ZŠ Štúrova Malacky „B“ – 4 b. (4 : 7)

  3. ZŠ Záhorácka Malacky „A“ – 3 b. (3 : 6)

  4. ZŠ Záhorácka Malacky „B“ – 3 b. (5 : 13)

  5. ZŠ Štúrova Malacky „A“ – 2 b. (5 : 8)

  Vedúci družstiev:

  PaedDr. Eva Vargová

  PaedDr. Petr Filip

  Foto: Mini ľadový hokej žiačky 

 • Veselý školský deň
  17. 2. 2017

  Dnes sme si v škole užili skvelý deň surprise. Bol veselý - karnevalový. Žiaci 1. - 6. ročníka sa obliekli do kostýmov od výmyslu sveta yes. Bolo že sa na čo pozerať a obdivovať! Fantázii sa pri karnevalových maskách medze nekladú. Preto mala naša porota veľmi náročnú úlohu - zo 162 zúčastnených masiek vybrať na ocenenie 40 najkrajších, i keď najkrajšie boli naozaj všetky. Pri tanci a súťažiach sme spolu strávili príjemné dopoludnie.

  Ďakujeme všetkým, ktorí akýmkoľvek spôsobom prispeli k pohodovému priebehu karnevalu - piatakom a šiestakom spolu s ich pani učiteľkami za prípravu a výzdobu telocvične, ôsmačkam za organizačnú pomoc a tanečnú animáciu, dievčatám zo 7.B a 9.C za úspešný predaj tomboly, krúžku Mladý Picasso za dekorácie, pani učiteľkám za prípravu súťaží, DJ Vladovi za starostlivosť o hudbu a všetkým zúčastneným za úžasnú atmosféru wink yes smiley. Taktiež ďakujeme rodičom, ktorí prispeli do tomboly vecnou cenou.

  Karneval sa konal za finančnej podpory Združenia rodičov ZŠ Záhorácka​. Ďakujeme!

  Foto: Veselý školský deň 

 • MINI ĽADOVÝ HOKEJ O POHÁR PRIMÁTORA MESTA MALACKY 2017
  16. 2. 2017

  Vo štvrtok 9. februára 2017 sa na ľadovej ploche v Zámockom parku uskutočnil tradičný turnaj v mini ľadovom hokeji žiakov ZŠ.

  V 8. ročníku v turnaja o putovný pohár primátora mesta Malacky sa predstavili dva výbery našej školy, ktoré v konkurencii 10-tich tímov bojovali o čo najlepší výsledok.

  K našej veľkej radosti zvíťazil výber ZŠ Záhorácka Malacky „A“, ktorý v skupinovej fáze turnaja nestratil v štyroch stretnutiach ani bod, v semifinále si poradil so ZŠ Dr. J. Dérera Malacky 7:0 a vo finále zdolal veľmi dobre hrajúce družstvo ZŠ Zohor „B“ 6:3. Okrem zlatých medailí, diplomu a putovného pohára, sme na základe celkového triumfu v turnaji získali pre školu aj hokejové dresy, ktoré budú slúžiť na tréningové účely pri výcviku žiakov na ľadovej ploche.

  Veľký podiel na tomto úspechu majú najmä Kevin Horváth a Samuel Mifkovič, ktorí boli ocenení aj ako najlepší hráči celého turnaja, keď kraľovali v štatistike počtu prihrávok a vstrelených gólov.

  Družstvo ZŠ Záhorácka Malacky „B“ zvíťazilo v stretnutí o umiestnenie nad výberom ZŠ Štúrova Malacky „B“ a v turnaji obsadilo 9. miesto.

  Úspešným žiakom srdečne blahoželáme, ostatným ďakujeme za vzornú reprezentáciu našej školy!

  Zloženie víťazného družstva ZŠ Záhorácka Malacky „A“:

  Kevin Horváth, Samuel Škoda (obaja VII. B), Adam Miklušičák, Matej Kovalík (obaja VII. C), Samuel Mifkovič, Matúš Kaiser (obaja VIII. B) a Samuel Valúch (IX. B)

   

  Vedúci družstiev:

  Jozef Schreiber

  PaedDr. Petr Filip

  Do galérie MINI ĽADOVÝ HOKEJ O POHÁR PRIMÁTORA MESTA MALACKY 2017 boli pridané fotografie.

 • Zúbkove pramene
  15. 2. 2017

  Dnes v školskej knižnici prebehla súťaž – Zúbkove pramene. Zastúpenie súťažiacich bolo veľké. Všetkých privítala p. uč. Jelínková, ktorá celú súťaž viedla. Prítomných privítala a pridala i povzbudivé slová. Pre najmenších prvákov boli pripravené čestné uznania za ich účasť. Súťažiacich hodnotila porota v zložení: Mgr. Viera Jelínková, Mgr. Jana Blažíčková, Mgr. Vlasta Pancáková, Mgr. Lucia Slovincová, Mgr. Ivana Pikálková. A ako sa deťom darilo? Výsledky prikladáme:

  Poézia:

  1. miesto – Johanka Sofia Kotrlová 3. B
  2. miesto – Dominika Hustá 2. B
  3. miesto – Natálka Pavlíková 2. B

  Próza:

  1. miesto – Silvinka Pullmannová 4. B
  2. miesto – Maťko Čelko 3. A

  Foto: Zúbkove pramene 

 • O nás v mesačníku Dobrá škola

  Vo februárovom čísle časopisu o vzdelávaní v 21. storočí "Dobrá škola" je uverejnený príspevok p. uč. Jánošíkovej o používaní Office 365 a jeho aplikácie vo vyučovaní našimi žiakmi a učiteľmi. Prečítať si ho môžete tu: Podpora_z_oblakov.pdf  

 • Škola na ľade

  V stredu 8.2.2017 odštartovala veľmi úspešná Škola na ľade. Jej cieľom je pod vedením inštruktorov korčuľovania uskutočniť nácvik a zdokonaľovanie korčuľovania žiakov. Každý ročník druhého stupňa má rezervovanú mestskú ľadovú plochu na jedno dopoludnie.

  Medzi žiakmi je Škola na ľade veľmi populárna. Tešíme sa s nimi a ďakujeme inštruktorom - p. uč. Vargovej a p. uč. Filipovi.

   

   

strana: