Kontakt O škole Novinky Rozvrh Úspechy našich žiakov Vyučovanie po novom Fotoalbum Školský časopis
 

 

                                                               

 

 • Rotkäppchen
  10. 4. 2017

  Že sú veľkí? No a čo! I tak sa radi vrátia do časov, keď boli malí.... Majú radi rozprávky a radi si ich aj zahrajú. I na hodine nemeckého jazyka. Krásne krátke divadielko na motívy klasickej rozprávky nám predviedli žiaci 9. B spolu so svojou p. uč. V. M. Adamovičovou. Troška paródie, troška zábavy i to k tomu patrí, ďakujeme - boli ste skvelí!!!!!!!!!!!

  Do galérie Rotkäppchen boli pridané fotografie.

 • Zábavne a hravo v ŠKD
  7. 4. 2017

  Deti si v školskom klube porozprávali o ľudových zvykoch, tradíciach a remeslách na Slovensku. Vyrobili si obaly, záložky, vyzdobili farebné obálky, papierové taniere s čičmianskym motívom. Vajnorskou výšivkou ozdobili papierové džbány a skalickým ornamentom vyzdobili prestierania a biele obrúsky.

  Darčekmi  potešili mamičky a spolužiakov, zasúťažili si v oddeleniach v rôznych disciplínach hádzanie šípkami, kolky, triafanie na cieľ, stavanie najvyššej veže, hádzanie kociek a mnoho iných.

  Blíži sa Veľká noc, jarnou tématikou sme si spestrili naše oddelenia školského klubu.

  Do galérie Zábavne a hravo v ŠKD boli pridané fotografie.

 • Podpora a rozvoj finančnej gramotnosti v 9. ročníku
  6. 4. 2017

  Do galérie Finančná gramotnosť boli pridané fotografie.

 • Chcem byť malým včelárom
  5. 4. 2017

  Žiaci druhých ročníkov a 1. C sa zúčastnili v stredu 6. 4. 2017 besedy so včelárom pánom Nízkym. Skúsený včelár  zaujímavým spôsobom s ukážkami pomôcok, časopisov a plagátov  oboznámil  žiakov s náročnou prácou včelárov. Vysvetlil im, ako sa med dostane na náš stôl a akú dôležitú funkciu má každá včela vo včelstve. Potom si žiaci vyskúšali niektoré včelárske pomôcky a kládli pánovi Nízkemu veľa otázok. Po prednáške sa všetci žiaci chceli stať včelármi. Pán Nízky  celú besedu  zakončil výrokom: „ Ak uhynie posledná včela, ľuďom zostávajú štyri roky života.“ ( Albert Einstein, 1921)

  Do galérie Prednáška pana Nízkeho o včeličkách boli pridané fotografie.

 • TRI STRIEBORNÉ MEDAILY Z HLBOKÉHO

  Z 1. kola ZDBP (Záhorácky detský bežecký pohár), ktoré sa uskutočnilo 1. apríla 2017 na futbalovom ihrisku TJ Družstevník Hlboké si naši žiaci priviezli tri strieborné medaily.

  Prvú vybojoval Eric Houndjo (V. B) v konkurencii najmladších žiakov, druhú Michaela Salayová (VI. B) medzi mladšími žiačkami a tretie striebro pridal Marek Ondrovič (IX. C) v kategórii dorastencov.

  Tesne za pódiovým umiestnením zaostali Dominik Baričiak (VIII. B), Nicolas Gazdič (VII. B) a Alex Houndjo (III. B).

  Úspešným žiakom srdečne blahoželáme, ostatným ďakujeme za účast a tešíme sa na ďalšie kolo ZDBP, ktoré sa uskutoční v sobotu 22. 4. 2017 v priestoroch RZ Gazárka v obci Šaštín-Stráže.

  Z výsledkov:

  Dorastenci (2000-2001) - 4000 m
  ...2. Marek Ondrovič (2001) - 16:00 min. (49 b.)

  Starší žiaci (2002-2003) - 800 m
  ...4. Dominik Baričiak (2002) - 2:45 min. (47 b.)

  Mladšie žiačky (2004-2005) - 600 m
  ...2. Michaela Salayová (2005) - 1:58 min. (48 b.)

  Mladší žiaci (2004-2005) - 600 m
  ...4. Nicolas Gazdič (2004) - 2:06 min. (47 b.)

  Najmladšie žiačky (2006-2007) – 400 m
  ...8. Silvia Pullmannová (2007) - 1:25 min. (43 b.)
  ...10. Karen Grígelová (2006) - 1:30 min. (41 b.)

  Najmladší žiaci (2006-2007) - 400 m
  ...2. Eric Houndjo (2006) - 1:16 min. (49 b.)

  Prípravka chlapci (2008-2009) - 150 m
  ...4. Alex Houndjo (2008) - 32 sek. (47 b.)

   

  PaedDr. Petr Filip

   

   

  Fotoalbum

 • Mesiac knihy v 1.C
  31. 3. 2017

  Žiaci 1.C si posledný marcový týždeň pripomenuli marec mesiac kníh dvoma akciami.

  V stredu 29.3. do triedy prišli pán Korenič a pán Baláž, ktorí si vyskúšali, ako je to predstúpiť a upútať pozornosť svojich malých ratolestí. Oteckovia im prečítali knižku Dovidenia Zuzanka, na ktorú prváci vytvorili pekné ilustrácie.

  Druhú akciu si pre prvákov posledný marcový deň pripravili žiačky 9. C triedy Natália Pražienková a Dominika Foltýnová. Prváci navštívili školskú knižnicu a deviatačky im pútavým spôsobom vysvetlili pravidlá správania sa v knižnici, rozdelenie kníh podľa žánrov a vyskúšali ich aj z čítania. Potom sa mohli prváci zapísať do knižnice. Dostali čitateľské preukazy a pustili sa smelo do vyberania kníh. Každý  prvák si z knižnice odniesol rozprávkovú knihu. Dúfame, že elán do čítania im vydrží a ďakujeme deviatačkám za  peknú akciu.

  Mgr. Anna Martiniaková

  Foto: Mesiac knihy v 1.C 

 • Zážitkové učenie v 2. A
  31. 3. 2017

  Naši druháčikovia mali možnosť na vlastné oči poznávať rozdiely medzi štvornohým krásnym zajačikom a malým operencom priamo v triede. Umožnili im to manželia Bačekovci, ktorí milé stvorenia priniesli priamo na hodinu heartyes. Okrem rozdielov deti si zvieratká mohli i pohladiť a dozvedeli sa aj čo-to o ich správaní surprise. Veľmi ďakujeme i pani učiteľke, ktorá umožnila deťom takúto pestrú hodinu. smiley

  Do galérie Zážitkové učenie v 2. A boli pridané fotografie.

 • POĎAKOVANIE

  Chceli by sme veľmi pekne poďakovať yes p. M. Čelkovi (oteckovi nášho žiaka z 3. A), ktorý nám opakovane finančne prispel a v spolupráci so ZR pri ZŠ Záhorácka zakúpil počítač pre školu smiley. Touto cesto ďakujeme za veľkú pomoc pri skvalitňovaní našej práce - vedenie školy yes.

 • Rodinné zvyky a tradície v 4. C
  30. 3. 2017

  Zaujímavo preberali tému zvykov a tradícií z regiónu deti zo 4. C. Pani učiteľka Pikálková si pre nich pripravila výstavku, spolu si zaspievali Išeu Macek, pospomínali, aké tradície majú zaužívané doma. Pani učiteľka im poukazovala rôzne kroje z okolitých dedín, pokúsila sa im "preložiť" záhorácke slovíčka a nakoniec si aj zatancovali.

  Do galérie Rodinné zvyky a tradície v 4. C boli pridané fotografie.

 • Oteckovia čítajú deťom
  30. 3. 2017

  Naši oteckovia opäť nesklamali, prišli, prečítali, porozprávali svojim ratolestiam o ich obľúbených rozprávkach, pridali i veselé príhody z ich nedávneho detstva a aspoň na chvíľočku sa oteckovia premenili opäť na malých žiakov.

  Do galérie Oteckovia čítajú deťom boli pridané fotografie.

 • Matematika v 1.A
  30. 3. 2017

  Zaujímavé a problémové úlohy riešili prváci na matematike v 1. A. Pani učiteľka si sústavne vymýšľa. Teraz "trápila" chúdence deti, ktoré hľadali v evidenčných číslach áut rodičov príklady na sčitovanie a odčitovanie. Okrem toho im nerobí problém vyriešiť číselné pyramídy a poskladať farebné parkety do rôznych tvarov.

  Do galérie Matematika v 1.A boli pridané fotografie.

 • Detské mesto povolaní

  Dňa 28.3.2017 žiaci 8. A, 8.B a 8.C navštívili vďaka podpore Nadacii Volkswagen Detské mesto povolaní. Žiaci po diskusii a načerpaní informácií od animátorov absolvovali test v ktorom odpovedali na otázky. Test im približne ukázal ich smerovanie, ktorým by sa mali vybrať pri výbere strednej školy. Po teoretickej časti sa žiaci v jednotlivých oddelenia Detského mesta povolaní mohli premeniť na predavačku v predajni drogérie, poštára, hlásateľa, kaderníčku či lekárnika ale aj pracovníka v autoparku a iné.

   

  Fotoalbum

 • Mňam, aj takto nás rozmaznávajú

  A opäť darček........... malý, sladučký, ktorý poteší každý mlsný jazýček . Prišiel mladý pán z OZ  Úsmev pre Záhorie a potešil všetkých učiteľov krabicou veterníčkov . Veľmi ďakujeme!!!!!!!!

 • Vyhodnotenie PYTAGORIÁDY
  28. 3. 2017

  Naši najlepší...... Lucka, Katka a Maťko. smileyBlahoželáme a veľmi sa tešíme spolu s Vami.heart

  Do galérie Vyhodnotenie PYTAGORIÁDY boli pridané fotografie.

 • Milé kolegyne, milí kolegovia, všetci spoločne zapaľujeme pochodeň múdrosti našich žiakov, vychovávame ich a vzdelávame celou svojou osobnosťou, aj keď nie vždy sa nám za to dostáva adekvátneho uznania. Veď brány našej školy opustilo veľa mladých ľudí, z ktorých mnohí našli uplatnenia na rôznych postoch spoločenského, kultúrneho aj politického života.

  V tento deň sa Vám chceme  poďakovať  za Vašu zodpovednú a namáhavú prácu, poďakovať Vám za Vašu  toleranciu, nadhľad, pochopenie a lásku, ktorú vštepujete našim žiakom na ich ceste za poznaním. S úctou vedenie školy

 • POĎAKOVANIE

  Naše veľké poďakovanie patrí kvetinárstvu pani Juhásovej yes, ktorá už niekoľko rokov  surprise sponzoruje kvety pre našich učiteľov, ktorí práve dnes oslavujú svoj sviatok heart. I vďaka Vám, pani Juhásová, smiley bude ich deň oveľa krajší wink. Ešte raz veľmi ĎAKUJEME - vedenie školy smiley

 • Zábavná matematika v 7.A

  Tvoríme kocky a kvádre

  ...“sme nevedeli, že sa to dá aj vyrobiť...to si doma urobím...a vyrobím si aj farebné kocky... takáto matematika sa mi páči“...to boli reakcie žiakov 7.A, keď sa im podarilo na hodine matematiky vyrobiť a aj zlepiť si vlastnú kocku, či kváder...Sú šikovní, chválime ich...
  Fotoalbum

 • Deň vody
  23. 3. 2017

  Dňa 22. 3. 2 017 prišli žiaci 3., 4. ročníkov a 1. C v modrých tričkách yes, aby si pripomenuli Svetový deň vody surprise. Spoločne vytvorili nástenku : „Kam putuje kvapka vody?“ Nakoniec si zvolili „miss vody“ surprise yes ako symbol života, ktorý nám dáva voda heartheart.

  Do galérie Deň vody boli pridané fotografie.

 • Siedmaci vedcami

  Žiaci 7. ročníka si doma vyrobili kalorimeter (termosku) a ten použili na zistenie ako termoska funguje. Čo všetko je dôležité dodržať aby pri výrobe kalorimetra a jeho použití, aby fungoval čo najlepšie.

   

  Fotoalbum

 • Jazykový Kvet 2017

  Naša škola sa už tretí rok zapojila do celoslovenskej súťaže v recitácii a dráme v cudzích jazykoch Jazykový Kvet. Žiaci zo záujmového útvaru English Drama  súťažia už tradične v anglickom jazyku a majú za sebou krajské semifinále tejto súťaže.

  Tento školský rok nám jazykový kvet ukázal aj svoje tŕne. Bojovali sme s častým vynechávaním nácvikov kvôli chorobám i iným okolnostiam, no podarilo sa nám pripraviť sa a dôstojne reprezentovať náš klub i školu.

  V prednese prózy nás zastupovala Júlia Tylková z 8.A. Vybrala si náročný text z originálnej verzie knihy Harry Potter and the Prisoner of Azkaban.  Zvládla ho predniesť s pekným prízvukom i výslovnosťou, za čo jej ďakujeme, lebo to bola naozaj pekná reprezentácia.  Škoda, že sa tréma tak podpísala na celkovom výraze jej vystúpenia a skúsenejší súťažiaci z Bratislavy ju posunuli na nepostupové miesto. (postupuje len jeden súťažiaci z každej kategórie)

  Mladší žiaci očarili porotu s divadielkom The Sad Princess a postúpili do krajského finále. Porota ocenila výstavbu príbehu a dala žiakom cenné rady, ako ďalej na sebe pracovať. S týmto divadielkom nás naďalej budú reprezentovať žiaci 4.B Ema Biksadská, Ema Gulárová, Karen Grígelová, Rastík Hanisko , Danko Havrilla z 3. A Zinka Žáková. Ďakujeme a držíme palce v ďalších kolách.

  Starší žiaci sa tento rok ukázali ako ozajstní bojovníci, ktorí tvrdo idú za svojím cieľom. V predstavení The Flinstones and the TimeMachine účinkujú nielen žiaci 6.B - Matúš Klas, Lucas Karel a Samo Baček, ale aj naši bývalí piataci, teraz už študenti osemročného gymnázia 1. mája, ktorí sa rozhodli pokračovať vo svojom obľúbenom English Drama klube. Stella Stupňanová, Milica Ćurčić, Henika Matlovičová a Milan Žák od októbra zlaďovali svoje povinnosti tak, aby im vyšiel čas aj na nácvik Flinstonovcov. Nebolo to ľahké, pre chorobu museli dokonca absolvovať semifinále až v Nitre, no porota zjavne ocenila ich bojovnosť a posunula ich do ďalšieho kola. Blahoželáme, ďakujeme a prajeme veľa zdaru i naďalej.

  Mgr. Lívia Biesiková

  vedúca záujmového útvaru English Drama

   

  Fotoalbum

strana: