Kontakt O škole Novinky Rozvrh Úspechy našich žiakov Vyučovanie po novom Fotoalbum Školský časopis
 

 

                                                               

 

 • Zúbkove pramene - 1. stupeň

  Do galérie Zúbkove pramene - 1. stupeň boli pridané fotografie.

  Vo štvrtok 22.2.2018 sa konalo školské kolo recitačnej súťaže Zúbkove pramene. Aj naši prvostupniari sa s textami statočne "popasovali". Umiestnenie:

  Próza:

  1. miesto - Dominika Hustá

  2. miesto - Simonka Došeková

  3. miesto - Maťo Čelka

  Poézia:

  1. miesto - Natálka Pavlíková

  2. miesto - Barborka Valúchová

  3. miesto - Natálka Vilémová

  Obdivujeme vašu pamäť, milé deti ;) .Všetkým blahoželáme a prajeme mnoho úspechov v ďalších súťažiach!

 • Miniľadový hokej

  Do galérie Hokej boli pridané fotografie.

  V 9. ročníku súťaže žiakov "O pohár primátora mesta Malacky" sa naši chlapci umiestnili na 1. mieste. Putovný pohár teda zostal u nás. Tešíme sa! Dievčatá zabojovali v 6. ročníku "O pohár CVČ". Umiestnili sa na 3. a 4. mieste. Sme na vás hrdí!

 • Zúbkove pramene - školské kolo pre II. stupeň

  Dnes (21.2.2018) sa u nás v škole konalo školské kolo recitačnej súťaže Zúbkove pramene. Súťaž sa uskutočnila pre žiakov II. stupňa. Súťažilo sa v poézii a v próze v dvoch kategóriách. Sme veľmi radi, že máme veľa talentovaných žiakov. Víťazi jednotlivých kategórií nás budú reprezentovať v obvodnom kole v ZŠ Dr. J. Dérera. Všetkým účastníkom školského kola ďakujeme za účasť a pekný umelecký zážitok a víťazom srdečne gratulujeme :)

  Výsledky:

  Poézia - ročníky 5.-6.

  1. miesto: Ester Balogová (6.B)

  2. miesto: Matej Brezina (5.B)

  3. miesto: Eric Houndjo (6.B)

  Poézia - ročníky 7.-9.

  1. miesto: Viki Ferenecová (8.C)

  2. miesto: Laura Lukačovičová (8.B)

  3. miesto: Matej Kovalík (8.C)

  Próza - ročníky 5.-6.

  1. miesto:  Laura Sedláková (5.B)

  2. miesto: Mirka Coganová (6.A)

  Próza - ročníky 7.-9.

  1. miesto: Matúš Klas (7.B)

  2. miesto: Monika Burclová (7.A)

  3. miesto: Juliana Tylková (9.A)

   

 • Šaliansky Maťko - krajské kolo

  Do galérie Šaliansky Maťko - KK boli pridané fotografie.

  V utorok 20. februára 2018 sa Matúš Klas, žiak 7.B triedy, zúčastnil spolu s p. uč. Vozárovou krajského kola súťaže Šaliansky Maťko. Matúš sa umiestnil na krásnom 3. mieste! Srdečne mu blahoželáme, prajeme veľa recitačných úspechov a zároveň sa tešíme na ďalšie jeho vystúpenia.

 • Stretnutie so zástupcami firmy Adidas

  V piatok 16.2.2018 prebehlo v Bratislave pracovné stretnutie so zamestnancami firmy Adidas. Táto spoločnosť ešte v predvianočnom období usporiadala zbierku zameranú na rozvoj športu v ZŠ Záhorácka 95 Malacky. Celá akcia sa konala pod záštitou Teach for Slovakia p. Leitnerovej (mentorky TfS) a p. uč. Lalíka. Firma Adidas darovala škole tričká a dresy v celkovej hodnote 2 700,-€. Je to pre školu veľká česť a veríme, že úspechy detí budú o čosi viac reprezentatívnejšie v krásnych tričkách firmy Adidas. Okrem sumy, ktorú firma poskytla na tričká, základná škola dostala i finančný peňažný príspevok, ktorý bude použitý na revitalizáciu telocvične. Pri odchode dostala p. uč. Vargová i  lopty.

  Touto cestou ďakujeme za krásny darček od zamestnancov – menovite: p. Kolekovej, p. Horváthovej, p. Szedlákovi  a všetkým ostatným.

 • Naši najmenší pri povzbudzovaní v parku

  A takto sme povzbudzovali našich veľkých hokejistov a hokejistky!

 • Organizácia 1. marca 2018

  Vážení rodičia, dňa 1.3.2018 bude odstávka elektrickej energie a z tohto dôvodu budeme mať čiastočne obmedzený režim. Vyučovanie pre žiakov  1. stupňa a ŠKD bude fungovať bez obmedzenia. Pre žiakov 2. stupňa bude čiastočné obmedzenie, ktoré sa bude týkať vydávania obedov - tie zabezpečiť nevieme. Preto  rušíme poobedňajšie vyučovanie pre žiakov 2. stupňa. Ďakujeme za pochopenie - vedenie školy

   

 • Zápis do 1. ročníka

  Do galérie Zápis do 1. ročníka boli pridané fotografie.

 • Homôlka - zimná škola v prírode

  Zima je krásne ročné obdobie. Poskytuje nám možnosť venovať sa zimným športom. Ako športová škola sme sa rozhodli využiť tieto možnosti a zorganizovali sme zimnú školu v prírode pre žiakov prvého stupňa. Zúčastnili sa jej žiaci druhých, tretích a piatych ročníkov. Zamerali sme sa na rozvoj lyžiarskych zručností u žiakov mladšieho veku. Využili sme fakt, že deti pohyb prirodzene milujú a teda si akékoľvek nové športové aktivity ľahšie osvoja ako deti staršieho veku.

  Za šesť dní strávených v nádhernej prírode Strážovských vrchov, sa nelyžiari naučili lyžovať a lyžiari sa zdokonalili v technike. Nechýbala ani sánkovačka, karneval, večerná schovávačka a preteky v zjazdovom lyžovaní.

  V dnešnej dobe, keď nám kriticky narastá závislosť detí na digitálnych technológiách, detská obezita, tzv. fyzická negramotnosť a chorobnosť detí súvisiaca s nedostatkom pohybu a pobytu na čerstvom vzduchu, sú podobné aktivity viac než žiadúce.

  Veríme, že prvý ročník zimnej školy v prírode pod vedením pani učiteľky Slovincovej a Martiniakovej splnil svoj cieľ a prispel k pozitívnemu rozvoju fyzickej gramotnosti, chuti športovať a aktívne zdravo tráviť čas, u detí mladšieho veku.

   

  Lucia Slovincová        

 • Karneval

  Do galérie Karneval boli pridané fotografie.

  Predprázdninové dopoludnie sme spolu strávili karnevalovo. V telocvični sa stretlo 146 masiek. Všetky boli zaujímavé. Od rozprávkových víl, cez vojakov, filmové postavy až po šašov. Užili sme si spolu veľa zábavy. Ďakujeme našim animátorkám Dominike, Julinke, Miške a moderátorkám Marianke a Andrejke (všetky zo 7.B) za pomoc. Tiež ďakujeme všetkým, ktorí sa na organizácii a pokojnom priebehu karnevalu akýmkoľvek spôsobom podieľali. Už teraz sa tešíme na ďalší ročník! 

 • Pozvánka na karneval
 • Hlasuj!!!!

  Pomôž svojmu mestu a  hlasuj za LIDL ihrisko žihadielko. Hlasujte a hrajte hru s Majou! Prosíme i rodičov, starých rodičov, aby hlasovali  za pekné ihrisko pre VAŠE - NAŠE deti!

 • Práce žiakov 4.A triedy
 • Olympiáda z anglického jazyka

  Do galérie OK ANJ boli pridané fotografie.

  V utorok 16.1.2018 sa konalo okresné kolo olympiády z anglického jazyka. Naša žiačka Aneta Duriš zo 7.B sa umiestnila na 3. mieste. Obdivujeme jej vedomosti! Blahoželáme a prajeme veľa úspechov ;)  

 • Lyžiarsky výcvikový kurz ZUBEREC

  Od nedele  sa naši žiaci  zdokonaľujú v lyžovaní v krásnom prostredí Zuberca. Hoci spočiatku mali rozcvičky na "blate", pani Zima im poslala v posledných dňoch i sneh, na ktorom je lyžovanie lepšie. Dnes navštívili i skanzen v Zuberci a každý deň sú bohatší o množstvo zážitkov. Ich úsmevy to len dokazujú.... aby sme nezabudli, pozdravujú a všetci sú zdraví.

 • Šaliansky Maťko

  Šaliansky Maťko

  V stredu 20.12.2017 sa uskutočnilo školské kolo recitačnej súťaže slovenských povestí Šaliansky Maťko. Súťažilo 10 detí z I. i II. stupňa. Víťazi jednotlivých kategórií nás budú reprezentovať v januári v okresnom kole v CVČ. Všetkým žiakom ďakujeme za účasť a víťazom srdečne gratulujeme :)

  Výsledky:

  1. kategória (ročníky 2. a 3.):

  1. miesto - Barborka Valúchová (3.C)

  2. miesto - Viki Jesná (2.A)

  3. miesto - Vanda Vodnáková (3.C)

  2. kategória (ročníky 4. a 5.):

  1. miesto - Maťa Moravčíková (5.B)

  2. miesto - Emka Krasová (5.B)

  3. miesto - Simonka Studeničová (4.A)

  3. kategória (ročníky 6. a 7.):

  1. miesto - Matúš Klas (7.B)

  2. miesto - Esterka Balogová (6.B)

  3. miesto - Terezka Pullmannová (6.B) a Lukas Karel (7.B)

 • Alchymistická chémia

  V stredu 20.12.2017 sa zúčastnili žiaci 8. a 9. ročníkov laboratórnych cvičení z chémie s názvom Alchymistická chémia. Cvičenia sa uskutočnili v SOŠ chemickej v Bratislave. Žiaci si najprv vyskúšali jednotlivé pokusy, potom ich prezentovali. Účastníci získali zručnosti v anorganickej chémii a predstavu fungovania chemického laboratória. Sprevádzala ich pani Ing. Smolinská.

 • Naše vianočné vystúpenie v meste

  Dňa 20.12. v stredu naša škola vystupovala na vianočných trhoch v meste. So svojimi piesňami vystúpilo Spievankovo pod vedením p. ZRŠ PaedDr. K. Písečnej. Svojimi piesňami spríjemnili vianočnú náladu a ich krásny spev sa niesol celým mestom. Okrem zboru dostali sólo priestor i naše úžasné speváčky - Monika zo 7. A, Eli z 5. B a naša najmenšia speváčka Tamarka z 1.A. Vystúpenie našej školy ukončili šikovné deti z oddelenia p. vych. Cabadajovej krásnym tancom. Ďakujeme Vám všetkým za krásnu reprezentáciu školy.

 • Vianočné trhy

  Do galérie Vianočné trhy boli pridané fotografie.

  V pondelok 18.12.2017 sa v našej škole tradične konali vianočné trhy. Predvianočný čas nám spríjemnili žiaci bohatým kultúrnym programom. Srdečne ďakujeme pani učiteľkách za prípravu. Skvelý výkon podal aj náš bývalý žiak Dominik Sipos so svojou sestrou Barborkou. Na profesionálnej úrovni zatancovali tance cha-cha, jive a salsa. Veľmi pekne ďakujeme!

  V stánkoch deti ponúkali množstvo vlastnoručne vyrobených výrobkov, ktoré sú dôkazom detskej šikovnosti. Taktiež srdečne ďakujeme rodičom, ktorí prispeli výrobkami. Výťažok z trhov bude použitý na zakúpenie pomôcok.   

  Prajeme Vám príjemné sviatočné chvíle so svojimi najbližšími!

 • Technika v 7.B vianočne

  Do galérie Technika vianočne boli pridané fotografie.

  Keďže sa blížia Vianoce a v našej škole aj tradičné vianočné trhy, rozhodli sme sa využiť technickú výchovu na tvorbu vianočných svietnikov. 15.12. sme sa za zvukov vianočných kolied pustili do práce. Veľmi nám pomohla p. Čermáková z „ Kvetinárstva EVA“, ktorá nás zasvätila do kúzla aranžovania, pomohla radou a drobnými ozdobami spestrila naše výtvory. Srdečne jej za to ďakujeme a dúfame, že príde medzi nás aj o rok. A ako sa nám to podarilo? Nuž, posúďte sami.     

  Žiaci 7.B

strana: