Kontakt O škole Novinky Rozvrh Úspechy našich žiakov Vyučovanie po novom Fotoalbum Školský časopis
 

 

                                                               

 

 • Zábavná matematika v 7.A

  Tvoríme kocky a kvádre

  ...“sme nevedeli, že sa to dá aj vyrobiť...to si doma urobím...a vyrobím si aj farebné kocky... takáto matematika sa mi páči“...to boli reakcie žiakov 7.A, keď sa im podarilo na hodine matematiky vyrobiť a aj zlepiť si vlastnú kocku, či kváder...Sú šikovní, chválime ich...
  Fotoalbum

 • Deň vody
  23. 3. 2017

  Dňa 22. 3. 2 017 prišli žiaci 3., 4. ročníkov a 1. C v modrých tričkách yes, aby si pripomenuli Svetový deň vody surprise. Spoločne vytvorili nástenku : „Kam putuje kvapka vody?“ Nakoniec si zvolili „miss vody“ surprise yes ako symbol života, ktorý nám dáva voda heartheart.

  Do galérie Deň vody boli pridané fotografie.

 • Siedmaci vedcami

  Žiaci 7. ročníka si doma vyrobili kalorimeter (termosku) a ten použili na zistenie ako termoska funguje. Čo všetko je dôležité dodržať aby pri výrobe kalorimetra a jeho použití, aby fungoval čo najlepšie.

   

  Fotoalbum

 • Jazykový Kvet 2017

  Naša škola sa už tretí rok zapojila do celoslovenskej súťaže v recitácii a dráme v cudzích jazykoch Jazykový Kvet. Žiaci zo záujmového útvaru English Drama  súťažia už tradične v anglickom jazyku a majú za sebou krajské semifinále tejto súťaže.

  Tento školský rok nám jazykový kvet ukázal aj svoje tŕne. Bojovali sme s častým vynechávaním nácvikov kvôli chorobám i iným okolnostiam, no podarilo sa nám pripraviť sa a dôstojne reprezentovať náš klub i školu.

  V prednese prózy nás zastupovala Júlia Tylková z 8.A. Vybrala si náročný text z originálnej verzie knihy Harry Potter and the Prisoner of Azkaban.  Zvládla ho predniesť s pekným prízvukom i výslovnosťou, za čo jej ďakujeme, lebo to bola naozaj pekná reprezentácia.  Škoda, že sa tréma tak podpísala na celkovom výraze jej vystúpenia a skúsenejší súťažiaci z Bratislavy ju posunuli na nepostupové miesto. (postupuje len jeden súťažiaci z každej kategórie)

  Mladší žiaci očarili porotu s divadielkom The Sad Princess a postúpili do krajského finále. Porota ocenila výstavbu príbehu a dala žiakom cenné rady, ako ďalej na sebe pracovať. S týmto divadielkom nás naďalej budú reprezentovať žiaci 4.B Ema Biksadská, Ema Gulárová, Karen Grígelová, Rastík Hanisko , Danko Havrilla z 3. A Zinka Žáková. Ďakujeme a držíme palce v ďalších kolách.

  Starší žiaci sa tento rok ukázali ako ozajstní bojovníci, ktorí tvrdo idú za svojím cieľom. V predstavení The Flinstones and the TimeMachine účinkujú nielen žiaci 6.B - Matúš Klas, Lucas Karel a Samo Baček, ale aj naši bývalí piataci, teraz už študenti osemročného gymnázia 1. mája, ktorí sa rozhodli pokračovať vo svojom obľúbenom English Drama klube. Stella Stupňanová, Milica Ćurčić, Henika Matlovičová a Milan Žák od októbra zlaďovali svoje povinnosti tak, aby im vyšiel čas aj na nácvik Flinstonovcov. Nebolo to ľahké, pre chorobu museli dokonca absolvovať semifinále až v Nitre, no porota zjavne ocenila ich bojovnosť a posunula ich do ďalšieho kola. Blahoželáme, ďakujeme a prajeme veľa zdaru i naďalej.

  Mgr. Lívia Biesiková

  vedúca záujmového útvaru English Drama

   

  Fotoalbum

 • KLOKAN
  20. 3. 2017

  Včera u nás v škole prebiehala súťaž KLOKAN, do ktorej sa zapojilo viac ako 70 detí. Prváčikovia mali veľké zastúpenie. Prváčikom pomáhala v čítaní úloh p. uč. Martiniaková a p. Pevná. V školskej jedálni súťažili ostatní žiaci prvého stupňa s p. uč. Malou a v učebni chémie spolu s p. uč. Melichárkovou si  trápili hlávky tí najstarší. Držali sme palce a veríme, že budú dobré výsledky. Ďakujeme p. uč. za prípravu a organizáciu súťaže.

  Do galérie KLOKAN boli pridané fotografie.

 • Učíme inak

  Dnes nás navštívila Doc. Brestenská z PRIFUK z Inkubátora inovatívnych učiteľov Microsoft so svojou diplomantkou. Priviezli k nám mobilné chemické laboratórium. Žiaci 8. a 9. ročníka mohli zažiť vedeckú chémiu s technológiami. Žiaci merali pH, učili sa o tom, ako zásada v žalúdku môže zmierniť pálenie záhy a sami si to skúsili, ako to v žalúdku funguje.

   

  Fotogaleria

 • Lyžiarsky výcvik
  15. 3. 2017

  Žijú, nehladujú a pozdravujú devil. Ešte aj troška snehu im odložili surprise. Lyžiarsky výcvik prebieha bez problémov a hlavne bez zranení smileyyes

  Lyžiarsky výcvik 

 • Okresné kolo PYTAGORIÁDY
  15. 3. 2017

  Včera a dnes prebiehalo v našej škole okresné kolo PYTAGORIÁDY. Za menších sa podarilo uspieť Milankovi Čelkovi a Katke Dojčárovej - obaja sú z tretieho ročníka, za starších správu ešte doplníme....coolsmiley

  Do galérie Okresné kolo PYTAGORIÁDY boli pridané fotografie.

 • 1. A na potulkách históriou mesta Malaciek
  15. 3. 2017

  Túlavé topánočky mali dnes naši prváčikovia. Celé doobedie ich sprevádzal pán Macejka smiley a približovali im históriu ich rodného mesta surprise. Prváčikovia sa pýtali, zaujímali a spolu s pani učiteľkou Katkou wink strávili nezabudnuteľné doobedie. Ďakujeme pánovi Macejkovi, že si pre naše detičky našiel čas a umožnil im účasť na úžasnej akcii. ĎAKUJEME!!!!! heartheart

  Do galérie 1 A na potulkách históriou mesta Malaciek boli pridané fotografie.

 • Workshop "Ako učiť pomocou Microsoft technológií"

  Dňa 13.3.2017 sa uskutočnil  druhý ročník Workshopu "Ako učiť pomocou Microsoft technológií" v ZŠ Záhorácka Malacky. Viac ako 20 učiteľov z Bratislavského kraja  a  širšieho okolia sa vzdelávalo a inšpirovalo, ako učiť pomocou Microsoft technológií.

  Učitelia videli prácu s Office 365 v škole i priamo na vyučovacej hodine.

  Počas otvorenej hodiny videli STEM aktivitu, na ktorej žiaci vytvorili baterku, elektronicky ju zdokumentovali a spracovaný elektrický obvod, ktorý zazdieľali s učiteľom pomocou OneNote. Sledovali praktické ukážky  použitia aplikácie Forms a vytvorenie elektronického testu.

  V druhej časti sa učitelia oboznámili s aplikáciami Office 365 a ich využitím vo vyučovacom procese. Dozvedeli sa nielen o novinkách vo Windovs10, ale aj o všetkých súčastiach a podpore, ktoré môžu využívať v rámci spoločnosti Microsoft a jej produktov.

  Ďakujeme všetkým učiteľom, ktorí sa zúčastnili nášho workshopu a v prípade, že aj vy ste učiteľ a chcete sa podobného workshopu zúčastniť, kontaktujte nás na skolenia@zs4malacky.sk .

  Túto aktivitu pripravuje ZŠ Záhorácka Malacky so spoločnosťou Microsoft v rámci projektu Vzdelávame pre budúcnosť. Týmto chce ZŠ Záhorácka Malacky poďakovať Zuzane Molčánovej a Jiřímu Chytilovi za ich entuziazmus a prístup k takýmto aktivitám. Tešíme sa na ďalšiu spoluprácu.

   

  Fotoalbum

 • Plavecký výcvik
  13. 3. 2017

  Minulý týždeň sa naši žiaci druhého a tretieho ročníka zúčastnili plaveckého výcviku. smiley Plavecký kurz absolvovali spolu so svojimi trénerkami p. uč. Pancákovou a Blažíčkovou surprise. Počas týždňa spoznali rôzne plavecké štýly, prekonali strach z vody yes. Výcvik ukončili súťažami wink. Všetci boli odmenení mokrými vysvedčeniami.

  Do galérie Plavecký výcvik boli pridané fotografie.

 • Konečne k nám prichádza jar
  9. 3. 2017

  Prichádza potichúčky, pomaličky po dlhej a krásne mrazivej zime. Škola nám zakvitla farbami yes, vyrástli papierové kvietky smiley, máme krásnu výzdobu v oknách surprise, na chodbách wink, vo vestibule yes. ĎAKUJEME p. učiteľkám: Krajčírovej, Pikálkovej, Ježkovej a Písečnej za skrášlenie nášho druhého domovaheart heart

  Do galérie Konečne k nám prichádza jar boli pridané fotografie.

 • Diabetes day
  9. 3. 2017

  Dnes sa piataci a šiestaci zúčastnili prednášky s názvom Diabetes day s Ing. Jozefom Borovkom, prezidentom Zväzu diabetikov na Slovensku, ktorú pre našich žiakov zorganizovala firma MICROSOFT. Žiaci sa dozvedeli o tom, čo spôsobuje cukrovku, ako sa prejavuje a čo treba robiť, aby človek cukrovku nedostal. Z prednášky odchádzali spokojní - za správne odpovede na kontrolné otázky boli totiž štedro odmenení yes.

  Foto: Diabetes day 

 • Spolupráca s Trnavskou univerzitou v Trnave

  Naša škola začala spolupracovať s univerzitou. Žiaci ôsmeho ročníka navštevujúci etickú výchovu sa zapojili do projektu VEGA MŠ SR s názvom Verifikácia základnej orientácie na koncept prosociálnosti v etickej výchove, ktorý realizuje Katedra pedagogických štúdií Trnavskej univerzity v Trnave. Hlavným zámerom projektu je zistiť význam etickej výchovy v rozvíjaní prosociálnosti v kontexte základnej školy. 

 • Takto si tu žijeme alebo vitajte v 1. A
  7. 3. 2017

  Naši prváčikovia po ťažkých začiatok hravo zvládajú prvé písmenká surprise, krásne čítajú, modelujú, tvoria. yes Na hodinách čítajú metódou SFUMATO winka v matematike postupujú podľa metódy p. Hejného. heart Hravo zvládajú i náročné úlohy a ani stavby z kociek ich nezaskočia. O ich usilovnej práci  svedčia naše fotografie.

  Foto: Takto si tu žijeme alebo vitajte v 1. A 

 • Beseda s členkou organizácie EDUMA
  7. 3. 2017

  Dnes k nám do školy zavítala Mgr. Anežka Karľa z organizácie EDUMA (http://eduma.sk/). Žiaci sa spolu s Anežkou pozreli na svet očami hendikepovaných ľudí a utečencov a zbúrali spolu zopár predsudkov a stereotypov, ktoré sa viažu k týmto spoločenským témam. Bolo skvelé vidieť, ako tieto témy vyvolali u žiakov záujem a živé diskusie, do ktorých sa zapojili.

  Do galérie Beseda s členkou organizácie EDUMA boli pridané fotografie.

 • Hókus - pókus alebo meriame hustotu..........
  6. 3. 2017

  A na čo im to bude???????? smileyAk si kúpia retiazku na trhu, o ktorej im bude predavač tvrdiť, že je zlatá wink, tak si potom ľahko (doma yes) overia, či si naozaj kúpili zlato alebo iba niečo crying, čo sa na zlato iba podobá. no​​

  Do galérie Meranie hustoty v 6. ročníku boli pridané fotografie.

 • Školské kolo Zúbkových prameňov

  V stredu 1. marca sa v našej škole uskutočnilo školské kolo v prednese poézie a prózy pre II. stupeň - Zúbkove pramene. Súťažilo 16 žiakov v dvoch kategóriách. Výsledky:

  II. kategória (5. - 6. ročník) - poézia:

  1. miesto - Ester Balogová (5.B)

  2. miesto - Monika Burclová (6.A)

  3. miesto - Viki Brennerová (6.A)

  III. kategória (7. - 9. ročník) - poézia

  1. miesto - Bianka Režná (8.B)

  2. miesto - Veronika Dinušová (7.C) a Terézia Záborská (9.B)

  3. miesto - Tomáš Kujan (9.C) a Matej Kovalík (7.C)

  Čestné uznanie - Viki Ferenecová (7.C)

  III. kategória (7. - 9. ročník) - próza

  1. miesto - Kamilka Jánošová (7.C)

  Víťazi jednotlivých kategórií nás budú reprezentovať v obvodnom kole Zúbkových prameňov, ktoré sa bude konať na ZŠ Dr. J. Dérera dňa 10. marca 2017. Víťazom srdečne blahoželáme a všetkým súťažiacim veľmi pekne ďakujeme za účasť v školskom kole smiley

   

  Fotogléria

 • Február v 2.C
  2. 3. 2017

  Druháci sú naozaj aktívni yes. Vo februári si okrem trénovania svojich hlavičiek potrénovali i svoje zručnosti v chemickej učebni, triedu si fašiangovo vyzdobili, zapojili sa do karnevalu .... a stihli toho ešte omnoho viac.

  Pozrite si fotodokumentáciu: Február v 2.C 

 • MÁME MAJSTRA KRAJA V OLYMPIÁDE V NEMECKOM JAZYKU

  V krajskom kole Olympiády v nemeckom jazyku, ktoré sa uskutočnilo 16. februára 2017 na Gymnáziu Bilíkova v Bratislave, sa Matej Kovalík (VII. C) umiestnil v kategórii 1 A (žiaci 5. – 7. ročníka) na 1. priečke, čím si zabezpečil postup do celoštátneho kola.

  V konkurencii dvanástich veľmi dobre pripravených súťažiacich, víťazov obvodných kôl, zvládol riešenie jednotlivých úloh na najvyššej úrovni. Najskôr preukázal svoje vedomosti v písomnej časti, ktorá pozostávala z počúvania s porozumením, čítania s porozumením a gramatického testu. Po jej úspešnom absolvovaní preverili členovia poroty jeho jazykové schopnosti v ústnej časti. V rozhovore na vyžrebovanú tému obstál zo všetkých zúčastnených najlepšie a pohotovo reagoval aj pri opise obrázkov.

  Podobný výsledok v oblasti cudzích jazykov sa počas existencie našej školy doposiaľ nepodaril žiadnemu inému žiakovi a aj preto mu môžeme dať prívlastok - historický.

  Matejovi k jeho úspechu blahoželáme a budeme mu držať palce v celoslovenskom kole!

  PaedDr. Peter Jordán

  PaedDr. Petr Filip

  Fotoalbum fotil A. Puškáč

strana: