Kontakt O škole Novinky Rozvrh Úspechy našich žiakov Vyučovanie po novom Fotoalbum

Záujmové útvary

Nedeľa 20. 1. 2019

Vitajte!

Ďakujeme, že sa zaujímate o dianie v našej škole.

• Pomôžme nášmu mestu získať výstavbu detského ihriska a hlasujme ;)

• 20. 12. 2018

Vo štvrtok sa v hoteli Spark konalo slávnostné odovzdávanie ceny programu "Cena za aktívne občianstvo a ľudskosť", ktoré organizovalo Informačné centrum mladých v Malackách. Na slávnosti boli ocenení mladí ľudia do 25 rokov, ktorí sú svojimi aktivitami dobrým príkladom pre mladých ľudí, vykonali významný skutok občanom v núdzi, zdravotne hendikepovaným, seniorom, deťom, rodinám v kritických okamihoch,.... .

Medzi ocenenými boli aj naši žiaci - Gabika Juríčková (9.B), Nikola Brandisová (8.B), Matúš Klas (8.B), Nikolas Gazdič (9.B), Patrik Dujmovič (7.A), Peter Kottlík (7.B).

• Školský klub si deti počas mesiaca december krásne vyzdobili svojimi prácami. Pre rodinu a kamarátov vyrobili vianočné pohľadnice, na besiedku v oddeleniach využili svoju fantáziu pri zdobení vianočných medovníčkov. Posledný deň si pri stromčeku zaspievali koledy a piesne, rozbalili darčeky, obdarili svojich spolužiakov malou pozornosťou. Vonku na školskom dvore nám Perinbaba troška nasnežila, tak sme mali možnosť postaviť snehuliakov. Čarovný december deti milujú a už teraz sa tešia na zimné prázdniny.

• Najprv sme výnimočne počúvali, potom sme miešali a nakoniec sa nám podarila vytvoriť takáto nádhera.

Deti z prvého oddelenia ukončili prípravu Vianoc zdobením medovníčkov. Za pomoc ďakujeme mamičke Vierke Šimekovej, ktorá nám za asistencie Olivera a Tadeáša napiekli medovníčky.

Prajeme krásne Vianoce všetkým rodičom a zamestnancom školy.

Vych.Vierka a jej deti

• Do galérie Šaliansky Maťko boli pridané fotografie.

Dnes 19.12.2018 sa konalo školské kolo súťaže v prednese povestí s názvom Šaliansky Maťko. Žiaci súťažili v troch kategóriách. Porota mala veľmi ťažkú úlohu vybrať tých najlepších, tento rok sa deti veľmi dobre pripravili. Všetkým súťažiacim veľmi pekne ďakujeme za účasť a víťazom srdečne blahoželáme :) Výsledky:

I. kategória - 1. miesto - Andrejka Bruncviková (3.A)

2. miesto - Vivien Marcinová (3.A)

3. miesto - Vivien Kobyľanová (2.A)

• V sobotu 15. decembra sa v telocvični ZŠ Záhorácka uskutočnil Vianočný turnaj v minihádzanej.

Podujatia sa zúčastnili prevažne žiaci z krúžku Minihádzanej, Športového krúžku a nechýbali ani žiaci zo Športovej akadémie Mateja Tótha.

Deti boli rozdelené do piatich družstiev, v ktorých si v jednotlivých stretnutiach zmerali svoje schopnosti a zručnosti v minihádzanej.

Najviac sa darilo hráčom tímu červených, ktorí boli úspešní vo všetkých svojich odohratých stretnutiach a vybojovali si celkové prvenstvo. O druhej priečke sa rozhodlo priamo v súboji medzi tímom farebných a oranžových, ktorí si rozdelili striebro resp. bronz.

• 18. 12. 2018

Do galérie Mestské vianočné trhy boli pridané fotografie.

Vystúpenie našich žiakov na mestských vianočných trhoch.

• Do galérie Vianočné trhy boli pridané fotografie.

V pondelok 17.12.2018 chodby našej školy ožili vianočným ruchom. Konali sa vianočné trhy. Návštevníci si v stánkoch mohli zakúpiť od žiakov výrobky. Výťažok triedy použijú na svoje triedne aktivity a škola na školské potreby. Súčasťou bol aj predaj žiakmi (s najlepším úmyslom) vyrobených mydielok, z ktorých výťažok bude venovaný hendikepovanej Vande. V jedálni prebiehal kultúrny program, ktorý si so žiakmi pripravili pani učiteľky. V spoločnej predvianočnej atmosfére sa nám podarilo prežiť príjemné popoludnie. Všetkým srdečne ďakujeme a prajeme príjemné sviatočné dni!

• Vianočné prípravy sú u nás v plnom prúde. Dnes večer sa naša školička zaplní. Večer nás čakajú vianočné trhy a bohatý kultúrny program. Tešíme sa na Vašu návštevu. O slávnostnú výzdobu v našej jedálni sa postarala p. uč. V.M. Adamovičová. Ďakujeme, prekrásne!!!

• V stredu 12.12. 2018 prebehlo v našej škole školské kolo Pytagoriády pre 3., 4.a 5. ročník a vo štvrtok 13.12.2018 pre 6., 7. a 8. ročník. Účastníci pristupovali veľmi zodpovedne k riešeniu matematických úloh. Veríme, že sa medzi nimi nájde veľa úspešných riešiteľov.

• Ak láska topí ľad, čo pani Zima vyčarila, ak dá človek viac, čo v sebe skrýva, ak vládne všade ticho a počuť len praskať mráz, padajúce vločky a v detských očiach je vidieť jas, tak prišla doba, keď každý pre každého má pár prívetivých viet, pre ten zázrak Vianoce a nad čaro Vianoc nič krajšieho niet!

Za krásnu výzdobu školy ďakujeme: p. uč. V.M. Adamovičovej, p. uč. V. Adamovičovej, p. vych. M. Krajčírovej

• Žiaci 5. B sa zodpovedne pripravujú na vianočné trhy. Na výtvarnej výchove spoločnými silami vytvorili krásne drevené stromčeky.