Záujmové útvary

Utorok 23. 5. 2017

Vitajte!

Ďakujeme, že sa zaujímate o dianie v našej škole.

• V sobotu 20.5.2017 sa žiaci z krúžkov „Raz sem, raz tam“ a „ Z každého rožku trošku“ opäť vybrali do Bratislavy. Bola totiž Noc múzeí. Preto sa snažili navštíviť ich čo najviac. Zvládli štyri – Múzeum dopravy, Bratislavský hrad, Múzeum hodín a Múzeum polície Slovenskej republiky. V každom múzeu deti objavili niečo nové, zaujímavé a určite aj poučné. Večer sa vrátili síce veľmi unavení, no plní pekných zážitkov.

• V tomto školskom roku sa nám vďaka vám - rodičom, starým rodičom, žiakom a všetkým zapojeným - podarilo vyzbierať rekordné množstvo starého papiera. 6793,64 kg. Srdečne všetkým ďakujeme!!!

Taktiež ďakujeme pánovi školníkovi, ktorý dva týždne prinesený papier starostlivo vážil a ukladal. S nakladaním papiera pomáhali žiaci 9.B a 8.C - veľké poďakovanie patrí za ochotu aj im yes.

• Hľadajte Slovenskú republiku a pani učiteľku Jánošíkovú:

• 16. 5. 2017

Žiaci 1. A a 2. C sa zapojili do malého projektu „S knihou za hudbou“. Žiaci počas týždňa doma čítali rodičom 20 minút ľubovoľnú knihu. Každý deň im pani učiteľka po splnení úloh, ktoré ich postupne oboznamovali s hudobnými nástrojmi, povedala indíciu. Po siedmych dňoch žiaci z indícií poskladali slovo, vyfarbili hudobné nástroje a na záver za svoje snaženie boli odmenení certifikátom....aj čítanie sa dá takto pekne spríjemniť.

• Dnes 15.5. sa žiaci ôsmych ročníkov zúčastnili muzikálu Malý princ v Malej scéne. Muzikál režírovali  María Magálová a Jana Valocká. Predstavenie vzniklo ako projekt Malá scéna = Mladá scéna, kde kompletné herecké obsadenie, réžiu, kostýmy, scenár a pod. vytvárajú talentovaní študenti herectva. Predstavenie Malý princ bolo poňaté moderným spôsobom, klasická dejová línia však zostala zachovaná. Veľmi sa nám páčil herecký a spevácky výkon mladých hercov aj ich nápadité kostýmy.

• 12. 5. 2017

Naše deti si spolu so svojimi pani učiteľkami pripravili krásne a pestré pásmo, plné spevu, tanca, gymnastiky smiley. Deti ukázali, čo pod skúsenými rukami pedagógov sa v nich skrýva surprise. Svojim mamičkám a babičkám sa prihovorili cez krásne slová plné lásky a pridali i divadielko v anglickom jazyku wink. Ďakujeme nášmu moderátorovi Maťkovi Klasovi yes, pani učiteľkám za krásne poobedie heartheartheart. Boli ste užasní!!!!!!!!!! heart

• 12. 5. 2017

Dnes sa v CVČ konalo okresné kolo súťaže Slávik Slovenska 2017. Zúčastnili sa na ňom víťazi školských kôl. Z našej školy to bola prváčka Sarah Gajdárová a šiestak Alex Šebo. I keď nepostúpili do krajského kola, spievali krásne a pre nás sú slávici yes  yes​ yes​ .

• Žiaci 2.C sa vybrali na vychádzku. A nie hocijakú! Navštívili poštu yes. Napísali list a označili známkou. Čo-to sa dozvedeli o činnosti na pošte. Možno z nich raz budú poštári mail wink

• 9. 5. 2017

Do galérie BEH OSLOBODENIA boli pridané fotografie.

• Pozývame Vás na 45. ročník Behu oslobodenia, ktorý sa uskutoční v sobotu 6. 5. 2017 na bežeckej dráhe futbalového štadióna v Zámockom parku v Malackách.

Prezentácia: 8,00 - 9,30 hod.
    Súťažné kategórie a dĺžky tratí:
      9,30   Žiaci (1. - 2. ročník ZŠ) - 200 m
      9,40   Žiačky (1. - 2. ročník ZŠ) - 200 m
      9,50   Žiaci (3. - 4. ročník ZŠ) - 300 m
    10,00   Žiačky (3. - 4. ročník ZŠ) - 300 m
    10,10   Žiaci (5. - 7. ročník ZŠ) - 400 m
    10,15   Žiačky (5. - 7. ročník ZŠ) - 400 m
    10,20   Žiaci (8. - 9. ročník ZŠ) - 800 m
    10,25   Žiačky (8. - 9. ročník ZŠ) - 600 m
    10,30   Dorastenky (študenti SŠ) - 1000 m
    10,30   Dorastenci (Študenti SŠ) - 1000 m
    10,45   Nordic Walking (ženy + muži) - 2000 m
    10,45   Ženy (19 a viac rokov) - 1000 m
    10,45   Muži (19 a viac rokov) - 3000 m
    11,15   Vyhlásenie výsledkov

Ceny:
    Prví traja v každej kategórii získajú vecnú cenu a diplom.
    Vecnú cenu získa i najmladší a najstarší účastník pretekov.
    Ocenená bude i účasť rodín s najväčším počtom účastníkov (minimálne 1 dospelý a 2 deti).
    Všetci, ktorí absolvujú súťažnú trať obdržia účastnícku medailu :-)

Súťaž o Pohár Centra voľného času:
    Prvých päť najrýchlejších pretekárov v každej kategórii získa pre svoju školu body (5, 4, 3, 2, 1).
    Celkový súčet bodov stanoví víťaznú školu, resp. nového držiteľa pohára Centra voľného času.

Podujatie je zahrnuté do hodnotenia o najaktívnejšiu školu na základe počtu zúčastnených žiakov z jednotlivých škôl.

Kompletné propozície si môžete pozrieť tu: Beh_oslobodenia_2017_-_propozicie.pdf

• Slnko je naša najbližšia hviezda a zároveň najjasnejšia hviezda na oblohe. Svojím žiarením vytvára podmienky života na Zemi. Deň Slnka -  3.máj - je určený  na pripomenutie si významu a dôležitosti Slnka. Naši prváci a druháci si vytvorili svoje krásne slniečka, ktoré sú výnimočné a všetkým posielajú slnečný deň...

• Deň Zeme s vedou sa páčil i televízii:

• Oznamujeme zákonným zástupcom, že finančné podlžnosti za vydané obedy budú riešené okamžitým stopnutím vydávania obedov.

• Z našich malých prvákov sa razom stali malí výskumníci. Stačilo zopár pomôcok z kuchyne – olej, sóda bikarbóna, ocot, potravinárske farbivo, voda, soľ, cukor yes. Žiaci s úžasom pozorovali, čo sa stane, ak zmiešajú hociktorú z týchto ingrediencií. A potom to všetko začalo...farbilo sa, kypelo, miešalo..... a deti sa do popuku smiali a rehotali smileyyeswinkheart .

• Zo žiakov našej školy sa dňa 28.4.2017 stali vedci yes yes yes. Žiaci všetkých ročníkov si v rámci aktivity Deň Zeme s vedou vyskúšali rôzne pokusy a zahrali sa na výskumníkov. Tento deň pripravili žiaci 9. ročníka s občianskym združením Pre budúcnosť – 4future pod vedením p. uč. Jánošíkovej. Aktivitu podporil primátor mesta Malacky zo svojej rezervy.