Kontakt O škole Novinky Rozvrh Úspechy našich žiakov Vyučovanie po novom Fotoalbum Školský časopis

Záujmové útvary

Utorok 17. 10. 2017
Počet návštev: 4121574


Vitajte!

Ďakujeme, že sa zaujímate o dianie v našej škole.

 

 • 6. 10. 2017

  Žiaci 2.A a 3.C spolu so svojimi pani učiteľkami navštívili vo štvrtok 5. októbra 2017 v Bratislave špeciálny autobus. Vďaka projektu NIMBUS, ktorý zastrešuje občianske združenie Edufactory a nezisková organizácia Edulab, si mohli deti vyskúšasť hravé učenie v praxi pomocou 12 inovatívnych edukatívnych projektov.

  Deti boli nadšené a učenie ich veľmi zaujalo. ĎAKUJEME za možnosť projektu sa zúčastniť!

  Foto: NIMBUS

  Viac info: https://eduworld.sk/cd/zuzana-granska/3583/projekt-nimbus-inovativne-projekty-vzdelavanie-hrou

 • 2. 10. 2017

  Pre deti je izba prvým priestorom, v ktorom dokážu aktívne prejavovať svoje city. Žiaci z krúžkov „ Z každého rožku trošku „ a „ Raz sem, raz tam „ sa v sobotu ocitli v priestoroch izieb, ktorých základné interiérové prvky ako posteľ, skriňa, stôl sú originálne výtvarne interpretované a prepojené s hlavnými znakmi jednotlivých umeleckých období – impresionizmus, kubizmus, expresionizmus....Deťom sa IZBY veľmi páčili a nevedeli skôr v ktorej sa majú pohrať.

  Do galérie Krúžok boli pridané fotografie.

 • 2. 10. 2017

  V pondelok 25. 9. sa žiaci prvého stupňa zúčastnili krásneho, veselého no i poučného predstavenia Divadla Žihadla–Apači a Papáči.

  Do galérie Divadlo boli pridané fotografie.

 • 28. septembra nás navštívil olympijský víťaz Matej Tóth. Dôvodom bolo 1. miesto v bežeckej súťaži, do ktorej sa zapojilo v našom okrese 67 bežcov. Spoločne nabehali takmer 19 000 kilometrov. Všetkým srdečne ďakujeme!!!

  Matej nám prišiel odovzdať ročný grant na Športovú akadémiu Mateja Tótha. 20 prvostupniarov bude v tomto školskom roku bezplatne trénovať pod dohľadom vyškolených trénerov - p. uč. Vargovej a p. uč. Filipa.

  Žiaci boli nadšení. Matej ich svojím rečníckym talentom a príjemným vystupovaním motivoval k pohybovej aktivite.

 • Zvíťazili sme v súťaži Dobrý beh!

  Základná škola Záhorácka, Malacky sa stala víťazom súťaže Dobrý beh „Zapoj sa, behaj a vyhraj Športovú akadémiu M. Tótha powered by O2 pre svoj okres“, keď z ôsmych zapojených škôl v bratislavskom kraji získala najviac bodov.

  Na víťazstve školy vo vyššie uvedenej súťaži má zásluhu najmä 67 bežcov, ktorí sa prostredníctvom vytvoreného systému za školu zaregistrovali a od začiatku apríla až do konca augusta 2017 spoločne nabehali 18562,93km.

  ZŠ Záhorácka tak získa Športovú akadémiu Mateja Tótha (ŠAMT) pre 20 žiakov školy na celý školský rok 2017/2018 bezplatne a spojí tak svoje meno s celoslovenskou podporou mládežníckeho športu.

 • Príďte si zabehať!

  Pozývame všetkých žiakov a ich rodičov na Malacký kilometer, ktorý sa uskutoční v sobotu 30. septembra 2017 na bežeckej dráhe futbalového štadiónu v Zámockom parku v Malackách. Podujatie je súčasťou Záhoráckeho detského bežeckého pohára a taktiež je zaradené do súťaže o najaktívnejšiu školu v oblasti športu v rámci mesta Malacky. Pre najrýchlejších troch v každej kategórii sú pripravené medaily a vecné ceny, pre každého pretekára bude zabez
 • Na Večernom behu zdravia s najvyššou účasťou!

  Po siedmom podujatí uskutočnenom pod záštitou Komisie pre vzdelávanie, mládež a šport pri Mestskom zastupiteľstve v Malackách si naša škola upevnila vedenie v rámci súťaže o najaktívnejšiu školu v oblasti športu.

  Na Večernom behu zdravia - Behu vďaky SNP 2017 sme dosiahli viac ako 11 %-nú účasť, čo bolo vzhľadom k počtu žiakov najviac spomedzi všetkých zúčastnených škôl.

  Ďakujeme všetkým 56-tim chlapcom a dievčatám, ktorí reprezentovali našu školu a prispeli k triumfu ZŠ Záhorácka!

 • 21. 9. 2017

  V rámci projektu "Rovesnícka mediácia ako preventívny program v boji proti kriminalite mládeže", ktorý v našej škole realizujeme za finančnej podpory Rady vlády SR so spoluúčasťou združenia rodičov, dnes do našej školy zavítala JUDr. Dagmar Tragalová - právnička, mediátorka a lektorka akreditovaných vzdelávacích programov. Špecializuje sa na oblasť rodinnoprávnych sporov, je zriaďovateľkou a riaditeľkou Mediačného centra v Poprade a prezidentkou Asociácie mediačných centier na Slovensku. Našim učiteľom profesionálne, no pútavo a s praktickými radami odprezentovala, čo prináša deťom rozvod a rozchod ich rodičov, aké sú možnosti úpravy zo zákona, čo má obsahovať rodičovská dohoda, čo si všímať na deťoch v tomto pre nich náročnom období, ako možno v školstve využiť služby mediátoraa, či možnosti spolupráce školy s inými subjektami.

 • Vedenie školy pozýva rodičov a zákonných zástupcov na prvé tohtoročné triedne aktívy, ktoré sa uskutočnia 25. septembra 2017 v jednotlivých triedach. Začiatok - 1. stupeň o 16.00 hod., 2. stupeň o 16.30 hod. 

  Tešíme sa na Vašu hojnú účasť wink.

 • David Vrabček tretí na Slovensku!

  V celoslovenskom finále aktuálneho ročníka súťaže „Hľadáme nových olympionikov“, ktoré sa uskutočnilo v sobotu 9. septembra 2017 v Dubnici nad Váhom, vybojoval žiak ZŠ Záhorácka, David Vrabček (VII. A), bronzovú medailu v behu chlapcov na 60 m.

 • Laura Sedláková víťazkou Večerného behu zdravia - Behu vďaky SNP!

  Z Večerného behu zdravia – Behu vďaky SNP, ktorý sa uskutočnil v piatok 8. 9. 2017 si zásluhou našich žiakov odnášame 4 pódiové umiestnenia s bilanciou (1 – 2 – 1). 

 • Vážení rodičia a priatelia našej školy!

  Naša škola sa pred pár mesiacmi zapojila do projektu, v ktorom išlo o veľa - Športovú akadémiu Mateja Tótha. Súčasťou projektu bola bežecká súťaž, v ktorej sme sa (možno aj práve vďaka vám) umiestnili na 1. mieste.

 • Pozývame vás prežiť spolu príjemné piatkové popoludnie pri športe, pozývame vás na Večerný beh zdravia. Uskutoční sa 8.9.2017. Prezentácia je na školskom dvore ZŠ Dérera od 15.00 do 16.15 hod. Beh patrí medzi akcie podporované mestom, preto sa zíďme v čo najväčšom počte. Tešíme sa na stretnutie! winkyes

 • 7. 9. 2017

  Do galérie Divadelné predstavenie boli pridané fotografie.

  Mesto Malacky a Divadlo Žihadlo pripravilo pre našich prvákov divadelné predstavenie O kohútikovi a sliepočke. Rozprávka v podaní bábkara Vlada Zetka bola plná pesničiek a dobrej nálady v spolupráci s obecenstvom. Okrem pekných zážitkov si malí žiaci odnášali darčekový balíček /farbičky, omaľovánky a bublifuk/, ktorý im odovzdal primátor mesta

 • 4. 9. 2017

  Milí naši žiaci!
  Zo srdca vám prajeme, aby sa vám v škole počas celého roka darilo. Svojou usilovnosťou, ústretovosťou, úctou, či aktivitou si vytvorte v škole prostredie, do ktorého sa budete radi vracať. Veríme, že spoločnými silami to dokážeme!