Záujmové útvary

Pondelok 25. 9. 2017

Vitajte!

Ďakujeme, že sa zaujímate o dianie v našej škole.

• Na Večernom behu zdravia s najvyššou účasťou!

Po siedmom podujatí uskutočnenom pod záštitou Komisie pre vzdelávanie, mládež a šport pri Mestskom zastupiteľstve v Malackách si naša škola upevnila vedenie v rámci súťaže o najaktívnejšiu školu v oblasti športu.

• 21. 9. 2017

V rámci projektu "Rovesnícka mediácia ako preventívny program v boji proti kriminalite mládeže", ktorý v našej škole realizujeme za finančnej podpory Rady vlády SR so spoluúčasťou združenia rodičov, dnes do našej školy zavítala JUDr. Dagmar Tragalová - právnička, mediátorka a lektorka akreditovaných vzdelávacích programov. Špecializuje sa na oblasť rodinnoprávnych sporov, je zriaďovateľkou a riaditeľkou Mediačného centra v Poprade a prezidentkou Asociácie mediačných centier na Slovensku. Našim učiteľom profesionálne, no pútavo a s praktickými radami odprezentovala, čo prináša deťom rozvod a rozchod ich rodičov, aké sú možnosti úpravy zo zákona, čo má obsahovať rodičovská dohoda, čo si všímať na deťoch v tomto pre nich náročnom období, ako možno v školstve využiť služby mediátoraa, či možnosti spolupráce školy s inými subjektami.

• Vedenie školy pozýva rodičov a zákonných zástupcov na prvé tohtoročné triedne aktívy, ktoré sa uskutočnia 25. septembra 2017 v jednotlivých triedach. Začiatok - 1. stupeň o 16.00 hod., 2. stupeň o 16.30 hod.

Tešíme sa na Vašu hojnú účasť wink.

• David Vrabček tretí na Slovensku!

V celoslovenskom finále aktuálneho ročníka súťaže „Hľadáme nových olympionikov“, ktoré sa uskutočnilo v sobotu 9. septembra 2017 v Dubnici nad Váhom, vybojoval žiak ZŠ Záhorácka, David Vrabček (VII. A), bronzovú medailu v behu chlapcov na 60 m.

• Laura Sedláková víťazkou Večerného behu zdravia - Behu vďaky SNP!

Z Večerného behu zdravia – Behu vďaky SNP, ktorý sa uskutočnil v piatok 8. 9. 2017 si zásluhou našich žiakov odnášame 4 pódiové umiestnenia s bilanciou (1 – 2 – 1).

• Vážení rodičia a priatelia našej školy!

Naša škola sa pred pár mesiacmi zapojila do projektu, v ktorom išlo o veľa - Športovú akadémiu Mateja Tótha. Súčasťou projektu bola bežecká súťaž, v ktorej sme sa (možno aj práve vďaka vám) umiestnili na 1. mieste.

• Pozývame vás prežiť spolu príjemné piatkové popoludnie pri športe, pozývame vás na Večerný beh zdravia. Uskutoční sa 8.9.2017. Prezentácia je na školskom dvore ZŠ Dérera od 15.00 do 16.15 hod. Beh patrí medzi akcie podporované mestom, preto sa zíďme v čo najväčšom počte. Tešíme sa na stretnutie! winkyes

• 7. 9. 2017

Do galérie Divadelné predstavenie boli pridané fotografie.

Mesto Malacky a Divadlo Žihadlo pripravilo pre našich prvákov divadelné predstavenie O kohútikovi a sliepočke. Rozprávka v podaní bábkara Vlada Zetka bola plná pesničiek a dobrej nálady v spolupráci s obecenstvom. Okrem pekných zážitkov si malí žiaci odnášali darčekový balíček /farbičky, omaľovánky a bublifuk/, ktorý im odovzdal primátor mesta

• 4. 9. 2017

Milí naši žiaci!
    Zo srdca vám prajeme, aby sa vám v škole počas celého roka darilo. Svojou usilovnosťou, ústretovosťou, úctou, či aktivitou si vytvorte v škole prostredie, do ktorého sa budete radi vracať. Veríme, že spoločnými silami to dokážeme!

• Prosíme rodičov, žiakov a ostatných návštevníkov školy, aby až do odvolania vstupovali do budovy školy hlavným vchodom.

Ďakujeme za porozumenie.

• Prihlasovanie na obedy u vedúcej ŠJ p. Ing J. Hronskej v čase od 8.00 do 12.00

Stravovanie bude zabezpečené od utorka 5. 9. 2017

Oznamy pre stravníkov:

• Leto sa blíži ku koncu a na rad prichádzajú školské povinnosti.

Milí žiaci!

4. septembra vás srdečne privítame pri otvorení školského roka 2017/2018. Prváci o 8.00 hod. v školskej jedálni, žiaci 2.-9. ročníka o 9.00 hod. vo svojich triedach. Prineste si písacie potreby.

• Čo potrebuje budúci prváčik

• Zápis detí do ŠKD na školský rok 2017/2018

Zápis detí sa uskutoční dňa 4. 9. 2017 (pondelok) v čase od 9.00 do 13.00 vo vestibule ZŠ

• Žiaci, pedagógovia a ostatní zamestnanci školy by sa veľmi radi poďakovali mestu Malacky, že naša škola dostane k novému šk. roku pekný darček v podobe 1. fázy zateplenia. Veľmi ďakujeme a tešíme sa!smileyyes