Kontakt O škole Novinky Rozvrh Úspechy našich žiakov Vyučovanie po novom Fotoalbum

Záujmové útvary

Piatok 19. 10. 2018
Počet návštev: 4520623

Vitajte!

Ďakujeme, že sa zaujímate o dianie v našej škole.

• 9. 10. 2018

Vážení priatelia školy!

V týchto dňoch prebieha hlasovanie za Detský čin roka. Medzi 30 príbehov sa dostal aj čin nášho žiaka Patrika. Prosíme vás o podporu jeho činu hlasovaním (ak sa vám bude páčiť) a prípadnú osvetu.

Ďakujeme!

• ZŠ Záhorácka so 4 zlatými a 2 bronzovými medailami najúspešnejšou školou v rámci podujatia!

Zámocký park v Malackách sa v piatok 28. septembra stal dejiskom Okresného kola v cezpoľnom behu.

Na štarte pretekov mala početné zastúpenie aj ZŠ Záhorácka, ktorá sa s medailovou bilanciou (4-0-2)

stala najúspešnejšou zo všetkých zúčastnených škôl.

Spomedzi zástupcov našej školy sa najviac darilo najmladším žiakom,

ktorí vybojovali dve individuálne umiestnenia a jedno v súťaži družstiev.

Trať o dĺžke 1000 metrov dokázal najrýchlejšie zvládnuť Alex Houndjo (V. B),

• Školský dvor našej školy opäť po roku ovládli šarkany. Šantivý vetrík nám ukázal svoju silu a vynášal do vzduchu drakov od výmyslu sveta.

Občerstvenie pre šikovných pilotov a pilotky našich šarkanov zabezpečili skvelée maminky a babičky.

Sem tam sa vyskytol technický problém a nastúpili šikovní drakotechnici – oteckovia.

Všetkým účastníkom nezabudnuteľnej ŠARKANIÁDY ŠKD veľmi pekne ďakujú pani vychovávateľky a tešia sa znovu o rok.

• Až osem žiakov našej školy na stupňoch víťazov!

V sobotu 22. septembra sa na atletickej dráhe v Zámockom parku,

pod názvom "Malacký kilometer", uskutočnili preteky Záhoráckeho detského bežeckého pohára,

ktoré boli súčasťou 35. ročníka "Malackej desiatky".

Podujatia sa s medailovou bilanciou (2-2-4) úspešne zúčastnili aj žiaci našej školy,

ktorí dovedna vybojovali 8 pódiových umiestnení, čo bolo najviac zo všetkých zúčastnených škôl.

Vo svojich kategóriách zvíťazili Tamara Kožuchová (mladšia prípravka dievčatá, I. A)

• V sobotu sa deti, rodičia a pani učiteľky z krúžku „ Z každého rožku trošku „ a „ Raz sem, raz tam „ opäť vybrali do Bratislavy. Tentoraz sa v divadle P. O. Hviezdoslava zabávali na veselej hudobnej rozprávke Tri prasiatka. Všetkým sa neskutočne páčilo a určite sa do divadla ešte vrátia ...... no na inú rozprávku.

• V škole deti písali scenár a hrali divadlo o kráľovi Arthurovi. Tiež si užili zábavný park Milky Way. V piatok pracovali na svojich projektoch a prezentovali ich. Po ceste do Tintangelu sa zastavili na Cornwalských útesoch, potom navštívili halu kráľa Arthura a rytierov okrúhleho stola, kde si deti mohli všetko vyskúšať. Magický Tintaghel, je pravdepodobným rodiskom kráľa Arthura, miestom, kde sa odohrával príbeh Tristana a Isoldy. Zopár odvážnych využilo čas na vybláznenie sa vo vlnách.

• V utorok 25. 9. 2018 sa naši mediátori po roku opäť stretli s pani lektorkou. Boli nadšení! A myslíme, že pani lektorka tiež. Pod jej vedením urobili mediátori veľký pokrok - hľadajú kompromis, dohodu, najlepšie riešenie, počúvajú aktívne, pracujú s rešpektom. A vôbec neprotestovali, že dostali úlohu. Práve naopak - tešia sa na ňu. O jej zvládnutí vás budeme informovať ;) Srdečne ďakujeme p. Dušane Bieleszovej!

• Žiaci prežili nádherný slnečný deň pri mori, v Ilfracombe obdivovali sochu Verity od Damiana Hirsta, vo Woolacombe sa poprechádzali vo vlnách Atlantiku. Voda bola super, ľutovali, že nemajú so sebou plavky ;) .

Naši žiaci sú aktívni a pozorní študenti. Zapájajú sa, rozprávajú a pozorne počúvajú.

Zažili tiež krásny výlet po strmom pobreží, chodník básnikov, sútok riek Lyn, vodnú železnicu (najstrmšiu na svete), ktorou sa prepravili z Lynmouthu späť do Lyntonu. Prezývajú to tam anglické Švajčiarsko.

• 26. 9. 2018

Postaviť, vytvoriť, porovnať, určiť, napísať, rozdeliť a ....... spapať. Deň mlieka v triedach 1. stupňa ;)

• 25. 9. 2018

Počas prehliadky mesta museli včera deti riešiť rôzne úlohy a pripravovať si odpovede na dnešné vyučovanie. Vyučovanie prebiehalo komunikatívnou metódou, žiaci pracovali v skupinách a museli prinášať vlastné nápady.

• 24. 9. 2018

Včera večer si žiakov prebrali rodiny a ráno sa začalo vyučovanie. Učiteľky im predstavili najbližšie okolie školy a uviedli ich dnu. Žiaci sú rozdelení do troch skupín podľa úrovne a každú hodinu idú k inej pani učiteľke.

• 23. 9. 2018

Do galérie Jazykový pobyt boli pridané fotografie.

V piatok večer odcestovali naši druhostupniari s pani učiteľkou Biesikovou na jazykový pobyt do Anglicka. Cestu absolvovali bez ujmy a už si užívajú. Všetky deti svojich rodičov srdečne pozdravujú ;)

• Už čoskoro začíname!

V školskom roku 2018/2019 opäť otvárame Športovú akadémiu Mateja Tótha!

Deti sa môžu tešiť na pestré tréningové jednotky s využitím originálnej metodiky,

s množstvom pohybových hier, vrátane vývojovej kineziológie, psychodiagnostiky a mentálneho tréningu.

Tréningy budú prebiehať každý utorok a štvrtok v čase 15,30 - 16,30 hod.,

podľa počasia, v telocvični a na atletickej dráhe ZŠ Záhorácka v Malackách,

pod dohľadom kvalifikovaných trénerov (PaedDr. Eva Vargová a PaedDr. Petr Filip).

• Pozývame všetkých žiakov našej školy a ich rodičov na Malacký kilometer 2018,

ktorý sa uskutoční v sobotu 22. septembra na futbalovom štadióne v Zámockom parku.

Prezentácia bude prebiehať od 8,30 - 9,40 hod. v areáli futbalového štadióna,

štart prvej kategórie je plánovaný o 10,00 hod. podľa priloženého časového rozpisu.

Pre všetkých pretekárov, ktorí úspešne zvládnu súťažnú trať bude pripravené občerstvenie.

Prví traja pretekári v každej kategórii získajú medailu a vecnú cenu.

Podujatie je súčasťou aktuálneho ročníka Záhoráckeho detského bežeckého pohára