Kontakt O škole Novinky Rozvrh Úspechy našich žiakov Vyučovanie po novom Fotoalbum Školský časopis

Záujmové útvary

Štvrtok 18. 1. 2018
Počet návštev: 4218157


Vitajte!

Ďakujeme, že sa zaujímate o dianie v našej škole.

 

 • Od nedele sa naši žiaci zdokonaľujú v lyžovaní v krásnom prostredí Zuberca. Hoci spočiatku mali rozcvičky na "blate", pani Zima im poslala v posledných dňoch i sneh, na ktorom je lyžovanie lepšie. Dnes navštívili i skanzen v Zuberci a každý deň sú bohatší o množstvo zážitkov. Ich úsmevy to len dokazujú.... aby sme nezabudli, pozdravujú a všetci sú zdraví.

 • Vedenie ZŠ a Mgr. I. Mrláková, výchovná poradkyňa, oznamujú touto cestou rodičom žiakov 9. ročníka, že sa bude konať mimoriadne rodičovské združenie dňa 29. januára 2018 o 16.00 v priestoroch ŠJ.

 • Šaliansky Maťko

  V stredu 20.12.2017 sa uskutočnilo školské kolo recitačnej súťaže slovenských povestí Šaliansky Maťko. Súťažilo 10 detí z I. i II. stupňa. Víťazi jednotlivých kategórií nás budú reprezentovať v januári v okresnom kole v CVČ. Všetkým žiakom ďakujeme za účasť a víťazom srdečne gratulujeme :)

  Výsledky:

  1. kategória (ročníky 2. a 3.):

  1. miesto - Barborka Valúchová (3.C)

  2. miesto - Viki Jesná (2.A)

  3. miesto - Vanda Vodnáková (3.C)

  2. kategória (ročníky 4. a 5.):

  1. miesto - Maťa Moravčíková (5.B)

 • V stredu 20.12.2017 sa zúčastnili žiaci 8. a 9. ročníkov laboratórnych cvičení z chémie s názvom Alchymistická chémia. Cvičenia sa uskutočnili v SOŠ chemickej v Bratislave. Žiaci si najprv vyskúšali jednotlivé pokusy, potom ich prezentovali. Účastníci získali zručnosti v anorganickej chémii a predstavu fungovania chemického laboratória. Sprevádzala ich pani Ing. Smolinská.

 • Dňa 20.12. v stredu naša škola vystupovala na vianočných trhoch v meste. So svojimi piesňami vystúpilo Spievankovo pod vedením p. ZRŠ PaedDr. K. Písečnej. Svojimi piesňami spríjemnili vianočnú náladu a ich krásny spev sa niesol celým mestom. Okrem zboru dostali sólo priestor i naše úžasné speváčky - Monika zo 7. A, Eli z 5. B a naša najmenšia speváčka Tamarka z 1.A. Vystúpenie našej školy ukončili šikovné deti z oddelenia p. vych. Cabadajovej krásnym tancom. Ďakujeme Vám všetkým za krásnu reprezentáciu školy.

 • Do galérie Vianočné trhy boli pridané fotografie.

  V pondelok 18.12.2017 sa v našej škole tradične konali vianočné trhy. Predvianočný čas nám spríjemnili žiaci bohatým kultúrnym programom. Srdečne ďakujeme pani učiteľkách za prípravu. Skvelý výkon podal aj náš bývalý žiak Dominik Sipos so svojou sestrou Barborkou. Na profesionálnej úrovni zatancovali tance cha-cha, jive a salsa. Veľmi pekne ďakujeme!

  V stánkoch deti ponúkali množstvo vlastnoručne vyrobených výrobkov, ktoré sú dôkazom detskej šikovnosti. Taktiež srdečne ďakujeme rodičom, ktorí prispeli výrobkami. Výťažok z trhov bude použitý na zakúpenie pomôcok.

 • Do galérie Technika vianočne boli pridané fotografie.

  Keďže sa blížia Vianoce a v našej škole aj tradičné vianočné trhy, rozhodli sme sa využiť technickú výchovu na tvorbu vianočných svietnikov. 15.12. sme sa za zvukov vianočných kolied pustili do práce. Veľmi nám pomohla p. Čermáková z „ Kvetinárstva EVA“, ktorá nás zasvätila do kúzla aranžovania, pomohla radou a drobnými ozdobami spestrila naše výtvory. Srdečne jej za to ďakujeme a dúfame, že príde medzi nás aj o rok. A ako sa nám to podarilo? Nuž, posúďte sami.

 • ZŠ Záhorácka, Malacky je škola s úspešnou športovou tradíciou. Z jej športových tried vyšli viacerí reprezentanti SR najmä v atletike a volejbale a aj preto sme sa rozhodli zapojiť sa do projektu Športovej akadémie Mateja Tótha (ŠAMT).

  Škola sa súčasne prihlásila aj do súťaže „Zapoj sa, behaj a vyhraj Športovú akadémiu M. Tótha powered by O2 pre svoj okres“ a vďaka 67 bežcom, ktorí od začiatku apríla až do konca augusta 2017 pre školu nabehali poctivých 18562,93 km, sa stala najúspešnejšou v rámci bratislavského kraja.

 • Do galérie Navštívil nás Mikuláš boli pridané fotografie.

 • Do galérie Príprava na Mikuláša v ŠKD boli pridané fotografie.

 • V piatok 1.12.2017 sa prváci stali riadnymi členmi našej školy. Zložením slávnostného sľubu spečatili, že na hodinách budú dávať pozor, riadne sa budú pripravovať, písmenká a čísla úhľadne napíšu perom a naklonia ich vždy správnym smerom. Pozrite si foto zo slávnosti ;) .

 • Vážení rodičia a zákonní zástupcovia,

  pozývame Vás na triedne aktívy, ktoré sa uskutočnia v jednotlivých triedach v pondelok 4.12.2017 so začiatkom pre 1. stupeň o 16.00 hod. a 2. stupeň o 16.30 hod. Tešíme sa na Vašu účasť.